Forum

Kto posprząta przystanki?

Od 1 kwietnia szczecińskie przystanki autobusowe i tramwajowe będą tonęły w brudzie. Po raz kolejny nie udało się wybrać spółki, która miałaby je sprzątać.

wysłane przez Phobos 17

Można się było tego spodziewać - tak kończą się przetargi organizowane przez niewypłacalne zakłady.

A premie, które w listopadzie 2006 przyznał sobie ZDiTM starczyłyby, żeby rozstrzygnąć ponad 2 takie przetargi... :-/

-- Jestem jak Tefal - myślę o wszystkim

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> A premie, które w listopadzie 2006 przyznał sobie ZDiTM > starczyłyby, żeby rozstrzygnąć ponad 2 takie przetargi... > :-/

No premia musi być, aby pracownicy mogli dać z siebie maksimum możliwości :> (żart), a co do sprzątania...To czy do czasu wyłonienia nowej firmy, nie można obecnej spółce płacić z wolnej ręki?:/. To jest normalna praktyka...

wysłane przez LLUZNIAK

Piotr napisał(a):

> a co do sprzątania...To czy > do czasu wyłonienia nowej firmy, nie można obecnej spółce > płacić z wolnej ręki?:/. To jest normalna praktyka...

Można, tylko najpierw trzeba z nią ustalić stawkę - a ta oferowana przez ZDiTM do tej poryjest dla zainteresowanej firmy za niska.

wysłane przez Luke_Police  163

Przypomina mi to unieważniane przetargi z przewoźnikami w 2006 roku. Tam dokładnie o to samo chodziło, że spółki rządały więcej niż ZDiTM chciał zapłacić... Coś mi mówi, że z taką polityką to daleko nie zajedziemy. Tak jak Phobos wspomniał, na premie są pieniądze, a na przetargi nie ma? Idiotyczne podejście. Najlepiej, żeby przystanki sprzątali za darmo, przewoźnicy jeździli za darmo, bo komunikacja to w końcu służba społeczna. A zaoszczędzone pieniądze zapłacimy swoim pracownikom, bo oni chcą jeździć samochodami i mieszkać w willach. Żenada po prostu.

-- Komis jest serwisem, gdzie częstotliwość podaje się w minutach, a prąd w Voltach. Przeciętny użytkownik nie zwraca na to uwagi.

Technik serwisu :)