Forum

Obecnie najstarszy policki autobus wśród kolorowych...

zdjęcie
Obecnie najstarszy policki autobus wśród kolorowych tulipanów - wkrótce go pożegnamy
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Filip_Police

#655 to taki złom... Wiem, bo trzy dni z rzędu nim jeździłem. W końcu 21 lat ma i jest najstarzym Jelczem na stanie SPPK. A ten motyw z tulipanami taki fajny. Ciekawe czy eMki zniką z naszych (czyt. polickich) ulic jeszcze przed 2008 rokiem.

P.S. A jednak już dziś widzimy efekty pracy ;)

-- SPPK Police - dobro czy zło?
marcin_bozek napisał(a):

> #655 to taki złom... Wiem, bo trzy dni z rzędu nim > jeździłem.

Mam wrażenie, że go dobijają przed kasacją. Często jest tak, że stary autobus eksploatują do granic możliwości, gdy mają już jakiś zakup w trakcie finalizacji. Tak było też z Ikarusami. Podobnie obecnie dobijają #670. Dziś jeździł na całodziennej brygadzie 109.

> Ciekawe czy > eMki zniką z naszych (czyt. polickich) ulic jeszcze przed > 2008 rokiem.

Jeżeli plotki chodzące wśród kierowców okażą się prawdziwe, jest to bardzo możliwe.

> P.S. A jednak już dziś widzimy efekty pracy ;)

No specjalnie po to wysiadłem na Grzybowej, żeby utrwalić M11 wśród tulipanów. Za rok takiej okazji może już nie być ;)

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Jeżeli plotki chodzące wśród kierowców okażą się > prawdziwe, jest to bardzo możliwe.

Nie tylko wśród kierowców. Plan zakłada wycięcie M11 jeszcze w tym roku, jeśli dobrze pamietam. A okazja do pozbycia sie 2 szt. coraz bliżej.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

> A okazja do pozbycia sie 2 szt. coraz bliżej.

Hmmm... Czyli nic się nie zmieniło w kwestii ilości tych wozów 3G, szkoda. W takim razie ciekawi mnie po co tyle nowych leasingów w Policach :>
LLUZNIAK napisał(a):

> Hmmm... Czyli nic się nie zmieniło w kwestii ilości tych wozów > 3G, szkoda. W takim razie ciekawi mnie po co tyle nowych leasingów > w Policach :>

No i się wydało co miałem na myśli pisząc niedawno na forum na temat pozyskiwania pieniędzy na zakupy przez SPPK... Istotanie ostatnio 5 autobusów Polickich (w tym 3 przegubowe) dostało szczecińskie blachy.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> No i się wydało co miałem na myśli pisząc niedawno na forum na > temat pozyskiwania pieniędzy na zakupy przez SPPK...

Wydało się jeszcze wcześniej ;) W jakimś wątku była dyskusja o leasingach i przerzucaniu się na szczecińskie blachy, stąd też pozwoliłem sobie o tym nabazgrać :P
LLUZNIAK napisał(a):

> Wydało się jeszcze wcześniej ;) W jakimś wątku była dyskusja o > leasingach i przerzucaniu się na szczecińskie blachy, stąd też > pozwoliłem sobie o tym nabazgrać :P

Tylko, że wtedy Jacek napisał o jednym NL283. Dziś już wiadomo, że w leasing ostatnio poszły 2 NL283 i 3 NG313.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
LLUZNIAK napisał(a):

> Hmmm... Czyli nic się nie zmieniło w kwestii ilości tych wozów > 3G, szkoda. W takim razie ciekawi mnie po co tyle nowych leasingów > w Policach :>

Bo kasa zawsze się przyda. Choćbny na utrzymanie kierowców :)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
marcin_bozek napisał(a):

> #655 to taki złom... Wiem, bo trzy dni z rzędu nim > jeździłem. W końcu 21 lat ma i jest najstarzym Jelczem na > stanie SPPK. A ten motyw z tulipanami taki fajny.

Przez chwilę myślałem, że to Holandia, ale ten Jelcz wszystko popsuł :>. Tak swoją drogą to może on i stary, ale zewnętrznie trzyma się całkiem nieźle :), kiedy był lakierowany?
Piotr napisał(a):

> zewnętrznie trzyma się całkiem nieźle :)

Nie chciałbyś zobaczyć jego detali. Drzwi są w proszku, trzymają się na słowo honoru... podobnie jak cały autobus.

-- Z raportów policyjnych: Był to pies marki wilczur.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
> W końcu 21 lat ma i jest najstarzym Jelczem na > stanie SPPK.

A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii zleconej przez ZDiTM? Kto zna odpowiedź na to pytanie, ma ode mnie browara. Umowa na 10 lat, o którą SPPK tak dzielnie walczyło, przewiduje przecież, że nic co ma 20 i więcej lat nie ma prawa pojawić się na liniach miejskich. Ale ZDiTM już nie raz udowodnił, że zapisy, które sam wprowadza do SIWZ jak i obietnice dane społeczeństwo ma w nosie.

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > zleconej przez ZDiTM?

Eee... jeździ? Dziś na 102A :P

> Kto zna odpowiedź na to pytanie, ma ode mnie browara.

To kiedy ten browar?

-- Z raportów policyjnych: Był to pies marki wilczur.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
> > A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > > zleconej przez ZDiTM? > > Eee... jeździ? Dziś na 102A :P

Ale ja sie nie pytam "gdzie jeździ" ale "dlaczego jeździ" ;-) Jaka jest geneza tego zjawiska? :->

> To kiedy ten browar?

Zwycięzcy jeszcze nie ma, choć jeśli bardzo chcesz, to możemy sie kiedyś na piwko ustawić ;-)

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Ale ja sie nie pytam "gdzie jeździ" ale "dlaczego jeździ" ;-) > Jaka jest geneza tego zjawiska? :->

Więc jak już pisałem, pewnie chcą go dobić na maksa i wyeksploatować do granic możliwości. Wiem, że oszczędność MAN-ów w tym niewielka, ale coś w tym jest. Do dnia debiutu SG313 Ikarusy #727, #742 i #743 można było spotkać na mieście. Co ciekawe dzień debiutów SG313 był jedynym dniem w historii kiedy jednocześnie po mieście kursowały Ikarusy z Polic i własnie owe nowe nabytki. #727 miał wówczas 21 lat i w ostatnim dniu swej służby obsługiwał linię 107. A #655 trzyma się lepiej niż #670 i #3003 z tego co zauważyłem mimo, iż jest starszy.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
> Więc jak już pisałem, pewnie chcą go dobić na maksa i > wyeksploatować do granic możliwości.

Tyle tylko, że chcieć to oni sobie tylko mogą... Teoretycznie oczywiście, bo najlepiej jest wygrać batalię o umowę, czerpać z niej profity (gwarancje finansowe, nowe autobusy), ale samemu ze swoich zobowiązań się nie wywiązywać :-/

A ZDiTM oczywiście "o niczym nie wie".

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Tyle tylko, że chcieć to oni sobie tylko mogą... Teoretycznie > oczywiście, bo najlepiej jest wygrać batalię o umowę, czerpać z > niej profity (gwarancje finansowe, nowe autobusy), ale samemu ze swoich > zobowiązań się nie wywiązywać :-/

Myślę, że przeciętny pasażer o niczym nie wie i gdyby miał wybór, wolałby pojechać jakoś się jeszcze trzymającym 21-latkiem niż hałaśliwym, zacinającym się i pozbawionym filmów 17-latkiem w którym czuć spaliny dostające się do środka przez dziury w karoserii (#3003).

> A ZDiTM oczywiście "o niczym nie wie".

A wie?

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
> Myślę, że przeciętny pasażer o niczym nie wie i gdyby miał > wybór, wolałby pojechać jakoś się jeszcze trzymającym 21-latkiem > niż hałaśliwym, zacinającym się i pozbawionym filmów 17-latkiem w > którym czuć spaliny dostające się do środka przez dziury w > karoserii (#3003).

Nie kwestionuje tutaj faktu, że wiek pojazdu wcale nie oznacza w jakim jest on stanie (porównajcie sobie np. tatry i pierwsze golęcińskie 105Na). Ale zapis w umowie jest dość jednoznaczny.

> > A ZDiTM oczywiście "o niczym nie wie". > > A wie?

No oczywiście. Najlepiej wytłumaczyć, że są ślepi, głusi itd. A o tym, że SPPK powinno za każdym razem kiedy wprowadzają lub wycofują jakiś autobus z eksploatacji wysłać do ZDiTM nowy wykaz taboru, którym obsługuje linie, to się zapomina. I co? ZDiTM jest tak ślepy że nie potrafi sprawdzić daty produkcji takiegoż autobusu na tej liście? Czy SPPK tegoż obowiązku też nie realizuje? Opcjonalnie, wysyła na linie autobusy, których nie umieszcza na liście?

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Ale ja sie nie pytam "gdzie jeździ" ale "dlaczego jeździ" ;-)

Bo tak zarządził dyszpozytor ;) Za to kilka innych Jelczy grzeje plac.

Tematem OT'u:

> Zwycięzcy jeszcze nie ma, choć jeśli bardzo chcesz, to możemy > sie kiedyś na piwko ustawić ;-)

Na nocce jakiejś być może, pomyślim :P

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
> > Zwycięzcy jeszcze nie ma, choć jeśli bardzo chcesz, to możemy > > sie kiedyś na piwko ustawić ;-) > > Na nocce jakiejś być może, pomyślim :P

No to jak byś wygrał, to jak byś nagrodę odebrał? :-P

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > zleconej przez ZDiTM? Kto zna odpowiedź na to pytanie, ma > ode mnie browara.

Jaaa znam, jaaa znam! Jeździ! ;) A dokładniej obsługuje brygadę bodaj 109/3. :P

> Umowa na 10 lat, o którą SPPK tak dzielnie walczyło, > przewiduje przecież, że nic co ma 20 i więcej lat nie ma > prawa pojawić się na liniach miejskich.

Ojjj.. Ta umowa zakłada również odpowiednie oznakowanie pojazdu i kilka innych rzeczy, skoro już o tym mowa ;)

> Ale ZDiTM już nie > raz udowodnił, że zapisy, które sam wprowadza do SIWZ jak i > obietnice dane społeczeństwo ma w nosie.

Oj tam od razu w nosie. A nóż obetnie 1/2 wzkm przewoźnikowi za karę :P
> Jaaa znam, jaaa znam! Jeździ! ;) A dokładniej obsługuje > brygadę bodaj 109/3. :P

Ja chyba faktycznie będę musiał doprecyzować pytanie - "dlaczego jeździ" ;-)

> Oj tam od razu w nosie. A nóż obetnie 1/2 wzkm przewoźnikowi > za karę :P

Łał. SPPK zbankrutuje...

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Ja chyba faktycznie będę musiał doprecyzować pytanie - > "dlaczego jeździ" ;-)

No cóż... Jak mawiała pewna, bardzo "lubiana" nauczycielka z mojej szkoły - język po to jest tak bogaty w słowa i formy gramatyczne, aby je precyzyjnie wykorzystywać to przekazywania myśli :P Ale proszę - nie korzystaj z tego zbyt często ;)

> Łał. SPPK zbankrutuje...

Nooo, dokładnie! Trzeba szukać metod wsparcia i zacząć pozyskiwać fundusze na odratowanie firmy ;) Proponuję wyprzedać wszystkie autobusy - zniknie problem nierealizowanych kursów tylko na jednych liniach, braki wśród kierowców, a chociaż biedne kierownictwo przez jakiś czas będzie mogło mieć wypłacane zasłużone pensje pracując w firmie widmo ;) Co o tym sądzisz? :P
> język po to jest tak bogaty w słowa i formy > gramatyczne, aby je precyzyjnie wykorzystywać to przekazywania > myśli :P Ale proszę - nie korzystaj z tego zbyt często ;)

To, że "jeździ" to na zdjęciu widzi każdy, więc domniemałem, że nie trudno się domyśleć dokładnego kontekstu pytania :-P

> Nooo, dokładnie! Trzeba szukać metod wsparcia i zacząć > pozyskiwać fundusze na odratowanie firmy ;)

Może zbiórkę urządzimy w serwisie? Wystarczy przeprogramować dwa skrypty i można do pracy zatrudnić skrypt ze zbiórki na serwer ;-)

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> To, że "jeździ" to na zdjęciu widzi każdy, więc domniemałem, > że nie trudno się domyśleć dokładnego kontekstu pytania :-P

Ja tam tej "jazdy" na zdjęciu nie widzę - w końcu to nie film ;) ;) Dobra - koniec chwytania za słówka :P

> Może zbiórkę urządzimy w serwisie? Wystarczy przeprogramować dwa > skrypty i można do pracy zatrudnić skrypt ze zbiórki na serwer ;-)

Yhm... Czemu nie? :> Tylko jaką kwotę chcemy uzbierać? ;) Czy może dotacja trwała bez limitu? :D Ucieszyliby się ;)
LLUZNIAK napisał(a):

> Yhm... Czemu nie? :> Tylko jaką kwotę chcemy uzbierać? ;) Czy może > dotacja trwała bez limitu? :D Ucieszyliby się ;)

Oni może i tak.... Ale. Hmmm... Jak można usunąć konto z Komisu? :-P

-- Firma poszukuje młodej kobiety z umiejętnością pracy na komputerze.... krześle i wszędzie, gdzie nadarzy się okazja.
MaK_86 napisał(a):

> Hmmm... Jak można usunąć konto z Komisu? > :-P

Hmm, nie logujesz sie przez 60 dni lub plagiat albo inne wykroczenie. :P Ale chyba lepiej wpłacić te kilka zeta. :)

-- Kosiarka z rozruchem tyrystorowym. :P I pół tysiąca postów wybiło ostatnio.
MaK_86 napisał(a):

> Oni może i tak.... Ale. Hmmm... Jak można usunąć konto z Komisu? > :-P

Nie da się ;) Stąd nie ma ucieczki :P :P
LLUZNIAK napisał(a):

> Nie da się ;) Stąd nie ma ucieczki :P :P

To podobnie jak z kobietami. Tak źle i tak nie najlepiej. Raz posmakujesz... i chcesz więcej :P :P
LLUZNIAK napisał(a):

> Nie da się ;) Stąd nie ma ucieczki :P :P

Eee tam, zawsze można się postarać o bana. ;) Bezterminowego. :P

So never mind the darkness.
Phobos napisał(a):

> A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > zleconej przez ZDiTM?

Nie było niczego lepszego w zajezdni? Dobijają ten sprzęt? Może kierowca sobie wybrał taki wóz? :)

> Kto zna odpowiedź na to pytanie, ma > ode mnie browara.

Za 5 lat. :)

> Umowa na 10 lat, o którą SPPK tak dzielnie walczyło, > przewiduje przecież, że nic co ma 20 i więcej lat nie ma > prawa pojawić się na liniach miejskich.

Niestety, jednak sie pojawił i chyba ZDiTM zapomniał co napisał w umowie. :P

-- Kosiarka z rozruchem tyrystorowym. :P I pół tysiąca postów wybiło ostatnio.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > zleconej przez ZDiTM?

A mi sie wydaje, ze odpowiedz jest banalna. W umowie był pewnie jakis haczyk. Moze chodziło o linie miejskie, ale w Szczecinie, a nie w Policach? :) Sama nazwa mówi ZDiTM Szczecin.. :)
ABC napisał(a):

> Phobos napisał(a):

> > A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > > zleconej przez ZDiTM? > > A mi sie wydaje, ze odpowiedz jest banalna. W umowie był pewnie > jakis haczyk. Moze chodziło o linie miejskie, ale w Szczecinie, a > nie w Policach? :) Sama nazwa mówi ZDiTM Szczecin.. :)

Czemu odpowiadasz Phobosowi przez mój post? ;)

-- Kosiarka z rozruchem tyrystorowym. :P I pół tysiąca postów wybiło ostatnio.
ABC napisał(a):

> A mi sie wydaje, ze odpowiedz jest banalna. W umowie był pewnie > jakis haczyk. Moze chodziło o linie miejskie, ale w Szczecinie, a > nie w Policach? :) Sama nazwa mówi ZDiTM Szczecin.. :)

A mi się zdaje coś... innego. Jeżeli już, to wszystkie trzy zajezdnie, tj. SPPK, SPAK, SPAD mają wystarczająco "haczyków" na ZDiTM, że niestety, takie odstąpienie od umowy przewozowej ujdzie płazem. To tylko moje domysły.

ZDiTM Szczecin zarządza zarówno liniami KM Szczecin jak i w Policach. A gdyby przywrócono stare trasy dla 104 i 105 to również przypuszczam robiłby to w Lubieszynie i Gryfinie.

-- Firma poszukuje młodej kobiety z umiejętnością pracy na komputerze.... krześle i wszędzie, gdzie nadarzy się okazja.
MaK_86 napisał(a):

> ZDiTM Szczecin zarządza zarówno liniami KM Szczecin jak i w > Policach. A gdyby przywrócono stare trasy dla 104 i 105 to również > przypuszczam robiłby to w Lubieszynie i Gryfinie.

Problem w tym, że ościenne gminy wcale nie chcą tego zarządu albo są stawiane pod ścianą przez PKS. :>

-- No need to wrestle with your pride.

So never mind the darkness.
> A mi sie wydaje, ze odpowiedz jest banalna. W umowie był pewnie > jakis haczyk. Moze chodziło o linie miejskie, ale w Szczecinie, a > nie w Policach? :) Sama nazwa mówi ZDiTM Szczecin.. :)

No i masz rację - tylko ci się wydaje :-P

-- "Jak mają być światła, to u nas zrobią światła, to będzie źle" - MC

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> A teraz zagadka: co ten cholerny złom robi na linii > zleconej przez ZDiTM?

Kolejna próba odpowiedzi: kara za wystawienie autobusu niezgodnego z zapisami umowy (zbyt starego) jest niższa od kary za niewystawienie autobusu wogóle. Browara nie musisz stawiać ;-)