Forum

Golęcińskie "bulwy" na dodatku cmentarnym w pochmurny...

zablokowany
zdjęcie
Golęcińskie "bulwy" na dodatku cmentarnym w pochmurny październikowy dzień
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dlaczego w Szczecinie słupy są malowane na tak badziewny kolor? Dlaczego nie da się tak jak w dużych miastach, czyli na nie rzucający się w oczy zielony klor, który zlewa się z zieleniu? Dlaczego musi być kremowy albo żółty? Czy to tak piękny element, że trzeba go podkreślać? :/.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Piotr napisał(a):

> Dlaczego w Szczecinie słupy są malowane na tak badziewny > kolor? Dlaczego nie da się tak jak w dużych miastach, czyli > na nie rzucający się w oczy zielony klor, który zlewa się > z zieleniu? Dlaczego musi być kremowy albo żółty? Czy to > tak piękny element, że trzeba go podkreślać? :/.

Gdy przerdzewieją na amen (a tak jest u nas najczęściej) to przywdziewają piękny jesienny kolor ;-) , zieleń o tej porze roku byłaby nieadekwatna jak uważam

-- "Gdy w życiu mądra spotka cię przestroga: głową muru nie przebijesz – nie wierz temu."
TCT napisał(a):

> Gdy przerdzewieją na amen (a tak jest u nas najczęściej) to > przywdziewają piękny jesienny kolor ;-) , zieleń o tej porze > roku byłaby nieadekwatna jak uważam

Dobrze, że nowe są ocynkowane co widać na tym zdjęciu: http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2007/1194089359.jpg

bynajmniej nie rdzewieje i lepiej się prezentuje niż ten PRLowski kremowy czy oczojebny żółty. Dlateo uważam, że w przypadku gdy jest kasa na malowanie to powinni malować na zielony, a gdy jest kasa na wymianę to oczywiście tak jak na Krzywoustego - ocynk. Bajką byłyby stylizowane czarne słupy - najlepiej tam gdzie jest dużo zabytkowej zabudowy - w przyszłości chociażby cała Piłsudskiego gdzie jest dużo kamienic. Niestety u nas są jakieś dziwne problemy z estetyką i nie chodzi tutaj o pieniądze, ale po prostu brak gustu.
Piotr napisał(a):

> Dlaczego w Szczecinie słupy są malowane na tak badziewny > kolor?

Powiem tak, że większość rzeczy u nas jest badziewnych ;). Kolor słupów też mi się niezbyt podoba - najbardziej estetyczne to są właśnie te ocynkowane słupy, a pomysł ze stylizowanymi słupami jest moim zdaniem bardzo dobry i zasługuje na realizacje, ale czy u nas ktoś w ogóle o tym pomyśli. Na tym zdjęciu kole w oczy też ten płotek między torami... czy na prawdę już chyba od roku musi być taki krzywy? No ale rozumiem, rozumiem, przecież to Szczecin, czego ja wymagam - zaraz ktoś mi zarzuci :). Tak więc dobrze, że nowe słupy trakcyjne jak również latarnie uliczne mają już inny kolor, ale te słupy, które potrzebują malowania, ale nie wymagają wymiany powinny być malowanie na inny kolor i z tym się zgodzę. Apropos trakcji to wydaje mi się, że mamy w Szczecinie jeszcze jeden ciekawy problem, ale przyznam, że nie jestem pewien czy dalej on istnieje, ale istniał na pewno długi czas. Na pewnym odcinku jak się jedzie w strone Golęcina od Stoczni Szczec. rozstawiono obok starych słupów trakcyjnych fabrycznie nowe i sobie stały albo i jeszcze stoją już chyba od dwóch lat, bo nie zawieszono sieci. I tu chyba trudno się dziwić zarzutom władz miasta do p. Manduka o niegospodarność co by nie nazwać tego bezmyślnością. Ale może ktoś będzie w stanie wyjaśnić z jakiego powodu tak się stało.

-- Skład 105N 651+639 wymiata! :)
ZDiTM - Piechotą zdrowiej !
Od 23.09 korzystam z KM tylko w syt. koniecznych :)
lex napisał(a):

> Na tym zdjęciu kole w oczy też ten płotek między torami... > czy na prawdę już chyba od roku musi być taki krzywy? No ale > rozumiem, rozumiem, przecież to Szczecin, czego ja wymagam - > zaraz ktoś mi zarzuci :).

Na to pewnie po prostu nie ma pieniędzy i można to zrozumieć, ale dobrze, że jest zielony, a nie zółty jak wszystkie nowe na Rodła, Wyszyńskiego etc. Po co żółte? Gdzie nie byłem w dużych miastach to widziałem zielone i wygląda to naprawdę estetycznie - po pierwsze nie wali po oczach, po drugie brud mniej jest widoczny, a płotek to nie tramwaj, więc nikt tego nie myje. Miasto chce być metropolią, a przyziemne sprawy wyglądają bardzo nieciekawie i można rzec prowincjonalnie :(. O chodnikach to w ogóle lepiej nie pisać...
Piotr napisał(a):

> Na to pewnie po prostu nie ma pieniędzy i można to zrozumieć, > ale dobrze, że jest zielony, a nie zółty jak wszystkie nowe > na Rodła, Wyszyńskiego etc. Po co żółte? Gdzie nie byłem w > dużych miastach to widziałem zielone

A nie sądzisz, że ten wątek to raczej pasuje do forum słupologii, niż do naszego. Zwracam uwagę, że jest to co najmniej duże OT!
man751 napisał(a):

> A nie sądzisz, że ten wątek to raczej pasuje do forum > słupologii, niż do naszego. Zwracam uwagę, że jest to co > najmniej duże OT!

Hę? Może tobie się tak wydaje... To nie jest żaden OT, bo wątek ma dużo wspólnego z KM, no chyba, że słup trakcyjny nie ma nic wspólnego z komunikacją miejską wg Ciebie. Przesadzacie już... niedługo nie będzie można niczego pisać.

-- Skład 105N 651+639 wymiata! :)
ZDiTM - Piechotą zdrowiej !Od 23.09 korzystam z KM tylko w syt. koniecznych :)

wysłane przez RJawdyk

lex napisał(a):

> Hę? Może tobie się tak wydaje... To nie jest żaden OT, bo wątek > ma dużo wspólnego z KM, no chyba, że słup trakcyjny nie ma nic > wspólnego z komunikacją miejską wg Ciebie. Przesadzacie już... > niedługo nie będzie można niczego pisać.

Ale ma całkowitą rację. I nie jest odosobniony w tym poglądzie.

wysłane przez Piotr

RJawdyk napisał(a):

> Ale ma całkowitą rację. I nie jest odosobniony w tym poglądzie.

Infrastruktura związana z komunikacją miejską to nie tylko tory...to także słupy - chyba, że trakcję wiesza się na drzewach? wiaty, chodniki - ile to razy dyskutowało się o tym, że są za niskie (chociażby ostatnio przy remoncie Boh. Warszawy) etc. Barierki też mają wiele wspólnego z komunikacją, bo chyba chronią pasażerów na przystankach? No i dlaczego nie dyskutować o tym?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez RJawdyk

Piotr napisał(a):

> No i dlaczego nie dyskutować o tym?

No i dyskutujecie. Ja przedstawiłem swoje zdanie zbieżne co do faktu sensu takiej dyskusji. Dla mnie to jest nic innego jak temat zastępczy. A ja stoję na stanowisku, że albo pisać o konkretach albo wcale. I żeby nie było - korzystam z funkcji oznaczania wątków jako przeczytanych, tylko szkoda, że coraz częściej i nierzadko bez zaglądania w treść... Ot wolne moje przemyślenia.

wysłane przez Piotr

RJawdyk napisał(a):

> Dla mnie to jest nic innego jak temat > zastępczy. A ja stoję na stanowisku, że albo pisać o konkretach > albo wcale.

Wiesz...Nudne to jest poruszanie ciągle tego samego tematu i forumowe opisy malowań typu "koszmarek" to "koszmarek "tam to...Nie znudziło Wam się? Poruszyłem temat estetyczny tak samo jak poruszało się temat malowań tramwajów. Może dla Ciebie nie ma znaczeniaj jak wygląda infranstruktura, ale dla mnie ma i na pewno nie tylko dla mnie. Jak Ciebie to nie interesuje to musisz komentować w głupi sposób, że to temat zastępczy. Wiesz w innych miastach poważniej traktuje się sprawy estetyki. Sam sobie sprawdź:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=462787

a wątek jest w dziale "Transport miejski i regionalny"
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez RJawdyk

Piotr napisał(a):

> Może dla Ciebie nie ma znaczeniaj jak wygląda infranstruktura, ale dla mnie > ma i na pewno nie tylko dla mnie.

Dla mnie też ma, ale raczej stan w jakim się ona znajduje, aniżeli jej kolorystyka.

> Jak Ciebie to nie interesuje to musisz komentować w > głupi sposób, że to temat zastępczy.

Jak masz w ten sposób dyskutować to sobie możesz darować. Takie uwagi zachowaj dla siebie.

wysłane przez Piotr

RJawdyk napisał(a):

> Dla mnie też ma, ale raczej stan w jakim się ona znajduje, aniżeli > jej kolorystyka.

A dla mnie jedno i drugie i najmocniej przepraszam, że w ogóle poruszyłem ten temat.

> Jak masz w ten sposób dyskutować to sobie możesz darować. Takie > uwagi zachowaj dla siebie.

W takim razie po co uwagi typu, że to temat zastępczy?

wysłane przez RJawdyk

Piotr napisał(a):

> W takim razie po co uwagi typu, że to temat zastępczy?

Bo tak uważam i do tego potrafię uniknąć stosowania słów które można traktować jako obraźliwe. Prawo do wygłoszenia poglądu w tej sprawie miałem.

EOT.

wysłane przez Pepe 236

lex napisał(a):

> Hę? Może tobie się tak wydaje...

Hę? Nie tylko mi mądralo. Kilku użytkowników właśnie zgłosiło się do mnie z pytaniem czy nie można już pisac o czymś bardziej konkretnym. Ich też wyśmiejesz?

wysłane przez leks 17

man751 napisał(a):

> Hę? Nie tylko mi mądralo. Kilku użytkowników właśnie zgłosiło > się do mnie z pytaniem czy nie można już pisac o czymś bardziej > konkretnym. Ich też wyśmiejesz?

Wiesz... pewien pogląd co do pewnej grupki użytkowników tego forum mam już od dawna wyrobiony. No cóz niestety to forum utrzymane jest w nieco sztywniackim stylu gdzie każdy na każdego wiecznie najeżdza, a co dopiero jakieś rozmowy na luzie. No tak przecież poważni ludzie z tego forum nie będą sobie zawracać głowy tak przyziemnymi sprawami jak słupy trakcyjne, ech. PS: Z góry dziękuje za kolejną kartkę jaką zaraz otrzymam za to, że kolejny raz jak zwykle mi coś nie pasuje ;).

-- Skład 105N 651+639 wymiata! :)
ZDiTM - Piechotą zdrowiej !Od 23.09 korzystam z KM tylko w syt. koniecznych :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

lex napisał(a):

> No cóz niestety to forum utrzymane jest w > nieco sztywniackim stylu

No cóż, komunikacja miejska szczególnie z jednego miasta/sieci nie jest na tyle ciekawa aby zaskakiwać nas codziennie czymś nowym. KOMIS działa już ze 3 lata i większość tematów było już omówione, ale chyba jeszcze nie aż tyle żeby rozmawiać o kolorze... słupów trakcyjnych! Całe szczęście że te doczepy będą białe, inaczej chyba rozmawialibyśmy o płytkach chodnikowych na przystankach :/

-- "... przecież to wnętrze wagonu dla ludzi a nie skrzynia z jajami na eksport." - (C) WFDiF

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Piotr

Mareczek napisał(a):

> No cóż, komunikacja miejska szczególnie z jednego miasta/sieci nie > jest na tyle ciekawa aby zaskakiwać nas codziennie czymś nowym. KOMIS > działa już ze 3 lata i większość tematów było już omówione, > ale chyba jeszcze nie aż tyle żeby rozmawiać o kolorze... słupów > trakcyjnych!

Dla Ciebie estetyka nie ma znaczenia? Ale samowolka z czcionkami na tablicach etc to może być poruszana nawet 100razy? Zachowujesz się jak ignorant :). Ciebie nie obchodzą słupy - chociaż to element infrastruktury, więc twierdzisz, że to duży OT? No gratulacje, proponuję malować słupy na różowo, czemu nie? Kogo obchodzi jak wygląd słupów...