Forum

80-lecie komunikacji autobusowej w Szczecinie

Gdy popatrzymy na ilościowe proporcje, jakie dzielą dziś komunikację tramwajową od autobusowej, nasuwa się myśl, iż ta pierwsza jest tylko wąskim dodatkiem do komunikacji autobusowej. Rzeczywiście, 62 linie naprzeciwko 11 to liczba przytłaczająca. W 1928 roku na ulice Szczecina wyjechały pierwsze autobusy, wówczas to one miały być tylko tłem dla tramwajów. Za kilka dni, podczas obchodów 80-lecia komunikacji autobusowej w Szczecinie będziemy mieli okazję poznać teraźniejszość i tajniki pojazdów, które na co dzień noszą miano autobusów, także tych historycznych.

wysłane przez M21 8

Gratuluję imprezy! Widać, że dopracowana w każdym szczególe. No i frekwencja wam dopisała, mimo pogody.
M21 napisał(a):

> Gratuluję imprezy! Widać, że dopracowana w każdym szczególe. No > i frekwencja wam dopisała, mimo pogody.

Dzięki! Dopracowana w każdym szczególe to ona nie była, ale nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. ;-) A pogoda najgorsza była na początku, potem było już coraz lepiej. Gdyby była od rana ładna pogoda, to frekwencja mogłaby przekroczyć pojemność autobusów w paradzie. :-]
Robert napisał(a):

> A pogoda najgorsza była na początku, potem było już coraz > lepiej. Gdyby była od rana ładna pogoda, to frekwencja > mogłaby przekroczyć pojemność autobusów w paradzie. :-]

No to pogratulować. Może to was przekona, że ludzie nie mają dość kolejnych imprez otwartych i skłoni do organizowania większej ich ilości?

(tak wiem, naiwny jestem)

-- Miałem już "swoje 5 minut"... Planuje mieć jeszcze kolejne 50 :->

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez xsxxxxx

Tak,też byłem(choć tylko chwilkę) i też uważam ,że było świetnie! Wielkie gratulacje dla organizatorów,jeżeli takie coś zdarzało by się częściej to ja się nie obrażę:) A Jelcze i San..coś pięknego.. Powiem jeszcze tylko ,że rzadko jeżdzę autobusami i zaskoczył mnie bardzo,in plus Solaris,jak wszedłem po nim do MAN-a to czułem się z tyłu jak w klatce...ale to taki OT. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla organizatorów zrobili coś naprawdę godnego pochwały!:)
M21 napisał(a):

> Gratuluję imprezy! Widać, że dopracowana w każdym szczególe. No > i frekwencja wam dopisała, mimo pogody.

Powiem, ze jedyny niedopracowany szczegół to niezabezpieczenie kanałów i wagonów na terenie Muzeum Techniki. Niestety ludzie wchodzili pod wagony oraz do nich. Mogło skończyć się to niebezpiecznie. Ale ogólnie to było świetnie.;-)

-- Mój ulubiony nieistniejący już skład 783+784

wysłane przez andrew123 5

Impreza była świetna tylko że zabrakło solarisa U12. Mogliby pokazać też wóz techniczny. Jeszcze jedna sprawa to czas... Było go za mało. :( . Ale na ogół to impreza świetna no i ta frekwencja dopisała. Jechałem 800-ką i już na Wernyhory był już tłok w autobusie. Nie wiem jak na innych liniach, ale sądzę że ta miała najwięcej pasażerów. Oczywiście brawa za tabliczki z informacja na przystankach i autobusach. :) Oby więcej takich imprez...

wysłane przez Pepe 236

andrew123 napisał(a):

> Impreza była świetna tylko że zabrakło solarisa U12. > Mogliby pokazać też wóz techniczny.

Ilość pojazdów była taka a nie inna, bo akurat tyle udało się uzyskać w spółkach autobusowych. Nie oczekujmy cudów, oni też mają swoje ograniczenia i chwała im za to, że zgodzili się wystawić tyle. Z osobistych obserwacji i przygotowań wynikł dość ciekawy wniosek. Przez niektórych lekceważony SPAK wywiązał się chyba ze wszystkich ustaleń najlepiej. Profesjonalnie przygotowali się pod względem taborowym oraz doradczym i za to chciałbym spółce serdecznie podziękować. Nieco bladziej wypadły SPPK i SPAD, ale też wypełniły w miarę założenia i im za to również należy się słowo: dzięki!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.