Forum

Wprawdzie HIT już dawno nie istnieje, ale grunt, że nisko...

zdjęcie
Wprawdzie HIT już dawno nie istnieje, ale grunt, że nisko jedziemy
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Tak a propo wyświetlaczy w ogólności. Czy tak trudno jest zaprogramować wyświetlacz z innym wariantem (mam na myśli TESCO hipermarket, zamiast tego co jest)? O ile SPAD i SPPK jakoś dbają o rzetelną informację na wyświetlaczach, to SPAK w ogóle się tym nie przejmuje. A widać to przede wszystkim gdy są zmiany tras, linie zastępcze, itp. Dobrym przykładem jest linia 69bis. W autobusach umieszcza się tylko małą tablicę dyktową, na której jest coś niewyraźnie nabazgrane. Tak samo było na linii 63 gdy kursowała do Nehringa. SPAK miał wyłączone wyświetlacze albo na wyświetlaczach widniało "63 SKOLWIN". Przeciwieństwem było SPPK, gdzie jakoś można było zadbać o poprawny kierunek na wyświetlaczach.

Teraz zbliża się Wszystkich Świętych i zobaczymy czy SPAK się postara (w co jednak wątpię).

Czy zaprogramowanie wyświetlacza naprawdę jest aż takie trudne? Czy to tylko "lenistwo" ze strony spółek?

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
andekalbin napisał(a):

> O ile SPAD i SPPK > jakoś dbają o rzetelną informację na wyświetlaczach, to > SPAK w ogóle się tym nie przejmuje.

Andek, w sumie to wygląda tak: -SPPK ma na wyświetlaczach napisy, bo oni mają sterowniki SGR3000 -> są nie tylko od rozkładów, ale też od wyświeltaczy. . W związku z tym jeżeli autobus ma wgrany rozkład to i posiada wyświetlacze. Można też ustawiać dowolne wyświetlacze bez rozkładów.* -SPAD tak jak SPAK ma w autobusach sterownik SGR2000 + sterownik od wyświetlaczy (nie współpracują ze sobą). Nawet jeżeli kierowca ma do dyspozycji rozkład w autokomputerze to nie ma wyświetlaczy innych od wgranych w sterownika wyświetlaczy. Nie ma opcji wgrywania wyświetlaczy przez kierowcę (zajmuje się tym informatyk zakładowy).

Zauważ jednak, że SPAD zmian trasy z ingerencją w przystanek końcowy ma rzadko (a kiedy są to wtedy tak jak w SPAKu [przykład: 62 z B. Górniczego do Transportowej, 62 ze Słupskiej do Wielgowa])

Troszkę się rozpisałem :p * - w SPPK jest tabor, który ma sterowniki do wyświetlaczy (i tym samym nie współpracują z autokomputerem), czyli MAN-y NG312(761-764), MAN-y NL262(3030-3032) oraz MAN NL222(3035). Jest to uciążliwe, sterowniki nie były aktualizowane od ich początków eksploatacji, SPPK nie jest w stanie modyfikować je, bo robił je SPAD.
andekalbin napisał(a):

> Tak a propo wyświetlaczy w ogólności. Czy tak trudno jest > zaprogramować wyświetlacz z innym wariantem (mam na myśli > TESCO hipermarket, zamiast tego co jest)?

Może dlatego, że nie takie wozy są przeznaczone na stałe na linie hipermarketowe.

O ile SPAD i SPPK > jakoś dbają o rzetelną informację na wyświetlaczach

SPPK dba o rzetelną informację? Dość dobry żart. Ogólnie idzie ku lepszemu. Police spisywały się beznadziejnie w wakacje i przed nimi. Przykładem bałagan na 110 oraz na 806 i 863 w czerwcu i lipcu. Potem od AT6 zaczęło się zdecydowanie poprawiać. Zobaczymy co będzie dalej. Jednak fatalnie jest z tablicami. Poodklejane, wymazane, pogryzione, różowe, kropkowane itp. Żadnego ładu i składu. Poza tym przez pewien czas nie wiedziano tam jak wygląda kolor pomarańczowy.

> SPAK w ogóle się tym nie przejmuje. A widać to przede > wszystkim gdy są zmiany tras, linie zastępcze, itp. Dobrym > przykładem jest linia 69bis. W autobusach umieszcza się > tylko małą tablicę dyktową

Jeśli obserwowałeś SPAK dwa, trzy lata temu to wtedy sytuacja była taka, że nawet jednej "remontowej" tablicy nie potrafili zrobić. Z nimi jest różnie. Są + jak zrobienie wariantu 69 Dobromiry, są i minusy takie jak przytaczasz z 69 Bis.

> Teraz zbliża się Wszystkich Świętych i zobaczymy czy SPAK > się postara

A niby z czym miałby się postarać? D67, 67s?, D53 na (aż w tym roku) dwa dni przewozowe? Oj, lepiej licz na siebie.
MAN751 napisał(a):

> A niby z czym miałby się postarać? D67, 67s?, D53 na (aż w > tym roku) dwa dni przewozowe? Oj, lepiej licz na siebie.

No tak, ale należy pamiętać, że te dni się powtarzają co roku. :] A poza tym SPAD w tamtym roku miał "D67" na wyświetlaczach. Negatywnym wyjątkiem był znowu SPAK.

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
andekalbin napisał(a):

> Negatywnym wyjątkiem był znowu SPAK.

E tam, ale miał chociaż tablice. A skoro już się tak mamy czepiac to ciekawszym wyjątkiem był napis na wyświetlaczu polickiego MAN-a NG262 #767 :P
andekalbin napisał(a):

> O ile SPAD i SPPK > jakoś dbają o rzetelną informację na wyświetlaczach,

Oj ja bym tak SPAD-u nie wychwalał pod tym względem, ponieważ o ile zawartość sterowników od wyświetlaczy jest aktualizowana, to z termometrami już gorzej. Istnieje co najmniej kilka tablic dla linii 54, 55, 65, 71 na której można znaleźć przystanek Most Cłowy, a także na tablicach linii 71 Struga MZK, który jest zaznaczony jako istniejący w kierunku Osiedla Słoneczne, a w drugą stronę jakby go nie było, a w rzeczywistości jest na odwrót, oczywiście pomijam już nieaktualną nazwę. Następny przykład to linia 73, gdzie na termometrach do dziś zaznaczone jest Basen Górniczy "L" i Basen Górniczy "P", zamiast odpowiednio "Z" i "D", a wynika to z tego że krótko przed uruchomieniem linii 73 jako okrężnej, nastąpiła zmiana oznaczenia jak doskonale pamiętacie z 73L i 73P na 73Z i 73D, no ale na termometrach już tego poprawić się nie chciało. Kolejny przykład to linia 84, na której termometrach nie ma przystanku Walecznych i od początku nie było, mimo tego że autobusy tej linii zatrzymują się od zawsze na tym przystanku, jadąc w kierunku Basenu Górniczego. Wiem że to szczegóły, no ale takich przykładów jeszcze by się znalazło.

-- lukas -> jasiek
Jasiek napisał(a):

[ciach]

To samo jest w SPPK do dziś na termometrach są stare nazwy przystanków np. Piłsudskiego Wiadukt, zamiast Police Przybora itp. Na tablicach powinno być, że z jednej strony termometr, a z drugiej numer linii i trasa (nazwy pętli), ale w SPPK na tablicach z obu stron są numery i trasa, a termometru nie ma. Inny przykład: w autobusach linii 109 nie ma tablic na trasie Police Tanowska Szkoła (Police Szkoła) - Police Rynek, tylko Police Rynek - Siedlice. O tablicach linii 863 to szkoda gadać... dla niedowidzących napisana różowym (!) lub czarnym pisakiem. Miejmy nadzieję, że ten koszmar z tablicami nareszcie się skończy...
stoch napisał(a):

> O tablicach linii 863 to szkoda > gadać... dla niedowidzących napisana różowym (!) lub czarnym > pisakiem. Miejmy nadzieję, że ten koszmar z tablicami nareszcie > się skończy...

A najlepsze jest teraz przystosowanie tych tablic do linii 63. Ósemka została rozmazana ścierką i już mamy gotowe tablice...
stoch napisał(a):

> To samo jest w SPPK do dziś na termometrach są stare nazwy > przystanków np. Piłsudskiego Wiadukt, zamiast Police Przybora > itp.

Eee, to nic. Ostatnio trafiłem na 107 ze strefą ;)

-- "Bułki macane należą do macanta" - (C) Społem na ul. Buczka, z wiadomych czasów...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Eee, to nic. Ostatnio trafiłem na 107 ze strefą ;)

Taaa, a na A (brygady SPAK) można trafić na tablice z przyszłości :) z nowymi czasami przejazdu i nowymi nazwami przystanków :P

-- Kupię sobie karabin, I będę wszystkich kochał,
Kupię sobie karabin, I będę walczył o pokój.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez torwid  67

Jasiek napisał(a):

> Oj ja bym tak SPAD-u nie wychwalał pod tym względem...

Ja też. Wczoraj ze zdziwieniem dostrzegłem Volvo z całkowicie żółtym/zielonym (jak kto woli) wyświetlaczem, a za informację za przednią szybą robiła dykta, wypisana mazakiem w stylu "Wir-Mar Wiszesława". W dodatku o ile 53 dało się dostrzec, o tyle "D" już nie za bardzo...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
andekalbin napisał(a):

> O ile SPAD i SPPK > jakoś dbają o rzetelną informację na wyświetlaczach,

O SPAD się nie wypowiem, ale z dobrą opinią o SPPK to przesadziłeś. W pewnym okresie (maj-czerwiec) 4-5 razy w tygodniu jechałem "stosiódemką" do pętli "Police Osiedle Chemik" jak głosił wyświetlacz (a czasem nawet gadaczka zapowiadała ostatnie przystanki w Policach), chociaż autobus kierował się do Rodła. Teraz się to poprawiło.