Forum

Jeden z dwóch modeli Solarisów o klasie pojemności MINI...

zdjęcie
Jeden z dwóch modeli Solarisów o klasie pojemności MIDI - Alpino
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Proszę Administratorów o zmianę tytułu bo jest tam "MINI", a powinno być "MIDI".
stoch napisał(a):

> Proszę Administratorów o zmianę tytułu bo jest tam > "MINI", a powinno być "MIDI".

Nie nie, ja prosiłem o zmianę na MINI, autobusy od 6-8 metrów i pojemności ogólnej ~30-45 osób to MINI.
mike_1994 napisał(a):

> Nie nie, ja prosiłem o zmianę na MINI, autobusy od 6-8 > metrów i pojemności ogólnej ~30-45 osób to MINI.

Nie żebym się czepiał, ale Alpino swoją długością przekracza 8 metrów :P Jeśli chodzi o jego pojemność to też jest chyba większa. Producent mówi, że: "w sumie Alpino potrafi zabrać na pokład aż 60 pasażerów". Nie chce się kłócić, ale jak dla mnie Alpino to bardziej autobus klasy MIDI, szczególnie że podział jaki znam wspomina jeszcze o masie całkowitej i tam taż Alpino pasuje do kategorii MIDI. Mógłbyś podać źródło skąd znasz te kryteria podziału autobusów? Jak wyglądają tam inne, większe kategorie?
bniedzwiecki napisał(a):

> Nie żebym się czepiał, ale Alpino swoją długością > przekracza 8 metrów :P

Ale zaokrągla się chyba do pełnych ;P

> Jeśli chodzi o jego pojemność to też > jest chyba większa. Producent mówi, że: "w sumie Alpino > potrafi zabrać na pokład aż 60 pasażerów".

Wg dostępnych źródeł, to ilość miejsc ogółem wynosi do 47 osób

> Mógłbyś podać źródło skąd znasz te kryteria podziału > autobusów?

Stiasny Marcin "Atlas autobusów" Poznański Klub Modelarzy Kolejowych 2008 ;)

> Jak wyglądają tam inne, większe kategorie?

MINI (małej pojemności) 6-8 m ~30-45 pasażerów MIDI (średniej pojemności) 9-10,5m ~65-75 pasażerów MAXI (dużej pojemności) 11-13m ~100 pasażerów MEGA (bardzo dużej pojemności) 15-24m ~140 pasażerów

Powyższe dane również na podstawie "Atlasu autobusów"
mike_1994 napisał(a):

> Ale zaokrągla się chyba do pełnych ;P

8,6 po zaokrągleniu do całości to 9 :P

> Wg dostępnych źródeł, to ilość miejsc ogółem wynosi do 47 > osób

Nie będę się upierał bo nie wiem, może to jakieś extremalne wersje są pojemniejsze. Chciałem wkleić wcześniej link do strony skąd wytrzasnąłem te 60 ale coś nie wyszło. www.solarisbus.pl/biuro_prasowe,spoty,11.html

Ja się kierowałem tymi kryteriami -> www.infobus.com.pl/text.php?id=156
mike_1994 napisał(a):

> Ale zaokrągla się chyba do pełnych ;P

Nie - według jakiś tam śmiesznych dyrektyw UE do pierwszego miejsca po przecinku ;)

> MINI (małej pojemności) 6-8 m ~30-45 pasażerów > MIDI (średniej pojemności) 9-10,5m ~65-75 pasażerów > MAXI (dużej pojemności) 11-13m ~100 pasażerów > MEGA (bardzo dużej pojemności) 15-24m ~140 pasażerów

Yhm... I normy dla pojazdów pojemności powyżej 18 ludu (z kierowcą) określają jedynie długość pojazdu i na tej podstawie przyporządkowują je do klas, a pojemność i inne takie rzeczy jak masa to już wyciągnięcie wniosków z tejże długości. Więc niestety zgadzam się z kolegą że ten Alpino to jednak klasa MIDI.
LLUZNIAK napisał(a):

> Yhm... I normy dla pojazdów pojemności powyżej 18 ludu (z > kierowcą) określają jedynie długość pojazdu i na tej podstawie > przyporządkowują je do klas, a pojemność i inne takie rzeczy jak > masa to już wyciągnięcie wniosków z tejże długości. Więc > niestety zgadzam się z kolegą że ten Alpino to jednak klasa MIDI.

Cóż, tak więc przepraszam za zamieszanie, ale kierowałem się w złą stronę :)
mike_1994 napisał(a):

> Cóż, tak więc przepraszam za zamieszanie, ale kierowałem się w > złą stronę :)

Heh ;) Spoko, po prostu nazwa "klasa pojemności" jest mylna - ja to pamiętam, bo swego czasu długo głowiłem się nad klasyfikacją różnych piętrusów - bo w sumie taki 12 metrowy piętrus ma pojemność porównywalną z przegubem, a spotkałem się gdzieś z określeniem że jest to tabor MAXI - wówczas zacząłem drążyć temat.