Forum

Pierwsze wyświetlacze na Basenie Górniczym

wysłane przez paki

Gdzieś coś mi się o uszy obiło, że dyspozytornia na BG ma zostać zlikwidowana, funkcję informacyjną ma przejąć kasa biletowa, a wszelkie sterowanie ruchem - centralna dyspozytornia ZDiTM. Podobnie będzie z innymi dyspozytorniami?

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Gdzieś coś mi się o uszy obiło, że dyspozytornia na BG > ma zostać zlikwidowana, funkcję informacyjną ma przejąć > kasa biletowa, a wszelkie sterowanie ruchem - centralna > dyspozytornia ZDiTM. Podobnie będzie z innymi > dyspozytorniami?

Trochę dziwne. Zbyt dużo linii ma tam pętle i wedle mnie powinna ona zostać. Już prędzej powinni zlikwidować Kołłątaja.

-- SPPK... Najlepsza zajezdnia...

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych zainstalowano dwa wyświetlacze na brzegu dachu dyspozytorni na Basenie Górniczym. Były czynne i będą wyświetlać odjazdy autobusów.

2008, 1410, 2876, 1571
Na przyszłość - takie rzeczy proszę zgłaszać do Newsroomu.
mkubien napisał(a):

> Na przyszłość - takie rzeczy proszę zgłaszać do > Newsroomu.

Dzięki za info ;) Z grzeczności wystarczyło wysłać PM, to bym dodał, a nie przypisywać sobie treść newsa ;)

2008, 1410, 2876, 1571
riversedge_pl napisał(a):

> Z grzeczności wystarczyło wysłać PM, to > bym dodał, a nie przypisywać sobie treść newsa ;)

Nie przypisałem sobie treści newsa, autor jest wyraźnie zaznaczony. Czekałem dość długo na wrzucenie. Nie doczekałem się, więc sam opublikowałem. Temat na forum zamykam, a jeśli chcesz go dalej drążyć, zapraszam na GG.
riversedge_pl napisał(a):

> W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych zainstalowano dwa > wyświetlacze na brzegu dachu dyspozytorni na Basenie > Górniczym. Były czynne i będą wyświetlać odjazdy > autobusów.

Fajnie, że będą, ale niefajnie, że na tym obskurnym baraku. Chociaż lifting mogliby zrobić.
Ile takich tablic ma pojawić się w Szczecinie?

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Tatra108 napisał(a):

> Ile takich tablic ma pojawić się w Szczecinie?

Plan przewiduje 15 tablic z informacją pasażerską w różnych punktach miasta.

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Plan przewiduje 15 tablic z informacją pasażerską w > różnych punktach miasta.

Na stronie szczecin.eu jest napisane, że będzie ok. 80 tablic

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/17883-system_zarzadzania_komunikacja.html
matiuszek napisał(a):

> Na stronie szczecin.eu jest napisane, że będzie ok. 80 tablic >  > http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/17883-system_zarzadzania_komunikacja.html

Docelowo tak, w tym "rzucie" tylko 15 a po następnym przetargu reszta.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
matiuszek napisał(a):

> Na stronie szczecin.eu jest napisane, że będzie ok. 80 tablic

No i pięknie, nie napisano natomiast, ile i w jakim tempie będzie przybywać porysowanych szyb, przez wandali, których pod szyldem "AHRE", nie da się zidentyfikować??? Nawiasem mówiąc, samochód stojący przy podstacji "Piesza" jest oznakowany takim samym "szyldem" na przedniej szybie. Coś to mówi i o czymś świadczy, prawda?

-- Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez Piotr

Moja:

Po pierwsze - małe, oj małe...po drugie dlaczego pasek "linia kierunek odjazd" zajmuje 1/4 ekranu? http://img189.imageshack.us/img189/2029/dscf4112e.jpg

po mojej przeróbce chyba lepiej to wygląda? http://img688.imageshack.us/i/tablicak.jpg

A trzecia tablica (ta przy kiosku) to dla tramwajów, tak? brakuje tylko lunety, bo z pewnością takie tycie linijki będą bardzo wyraźnie...w szczególności w ciągu dnia :).

wysłane przez MlodyS53 78

Piotr napisał(a):

> A trzecia tablica (ta przy kiosku) to dla tramwajów, tak? > brakuje tylko lunety, bo z pewnością takie tycie linijki > będą bardzo wyraźnie...w szczególności w ciągu dnia :).

W Zielonej są takie mniej więcej jak "Twoje" i naprawdę byłyby lepsiejsze.

-- SPPK... Najlepsza zajezdnia...

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez MQ ?

Spostrzeżenia podobne jak Twoje i te, które pojawiły się na SSC. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego aż połowę powierzchni stanowi nagłówek. Z estetyką też ma to niewiele wspólnego. Wisienką na torcie jest nazwa przystanku pisana Timesem, chociaż wszystko inne jest pisane Calibri. Może takie małe zadanie domowe dla SENS-u - zwrócenie tu i ówdzie uwagi na wsiowy design tych tablic.
Wszystkie trzy wyświetlacze będą pokazywać wszystkie linie, czy jeden tramwaje, drgi autobusy zwykłe, a trzeci pośpiechy?
pioko17 napisał(a):

> Wszystkie trzy wyświetlacze będą pokazywać wszystkie > linie, czy jeden tramwaje, drgi autobusy zwykłe, a trzeci > pośpiechy?

W Zielonej Górze na każdym przystanku jest jeden wyświetlacz i wyświetla on najbliższe 3 lub 4 autobusy. Myślę, że są one tak zamontowane, że będzie tak jak piszesz, ponieważ z moich domysłów trzeci wyświetlacz jest skierowany na przystanek tramwajowy dla wsiadających, a po co im informacja, o której jedzie autobus "A", skoro czekają na tramwaj.

-- SPPK... Najlepsza zajezdnia...

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
pioko17 napisał(a):

> Wszystkie trzy wyświetlacze będą pokazywać wszystkie > linie, czy jeden tramwaje, drgi autobusy zwykłe, a trzeci > pośpiechy?

http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1282818553.news
mkubien napisał(a):

[ciach]

Dzięki. ;)

Ale tak czy tak, to muszę powiedzieć, że spodziewałem się, że tablica tramwajowa i pośpieszna zostaną ustawione bezpośrednio na przystankach, a nie w takim głupim miejscu. :P
pioko17 napisał(a):

> Ale tak czy tak, to muszę powiedzieć, że spodziewałem się, > że tablica tramwajowa i pośpieszna zostaną ustawione > bezpośrednio na przystankach, a nie w takim głupim miejscu. :P

Ponoć o braku samodzielnych tablic zadecydowała kwestia pozwolenia na budowę (a konkretnie - papierologia i czas potrzebne na jego uzyskanie).
mkubien napisał(a):

  > Ponoć o braku samodzielnych tablic zadecydowała kwestia > pozwolenia na budowę (a konkretnie - papierologia i czas potrzebne > na jego uzyskanie).

Maciek, proszę Cię, nawet nie pisz, że do postawienia tablicy informacyjnej potrzebne jest pozwolenie na budowę, bo padnę ze śmiechu :D

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Maciek, proszę Cię, nawet nie pisz, że do postawienia tablicy > informacyjnej potrzebne jest pozwolenie na budowę, bo padnę ze > śmiechu :D

Padaj. http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,49421,7059551,Utajone_kursy_tramwajow.html

wysłane przez Mariusz_W

Prawie połowa wyświetlacza zajęta przez nazwę, loga i nagłówek tabeli. Inaczej tego nie dało się rozplanować?
Mariusz_W napisał(a):

> Prawie połowa wyświetlacza zajęta przez nazwę, loga i > nagłówek tabeli. Inaczej tego nie dało się rozplanować?

Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle... :-(

-- Szczecińskie władze robią wszystko, co się da, żeby zniechęcić pasażerów do korzystania z KM. Mnie już odstraszyły :-(
Mariusz_W napisał(a):

> Prawie połowa wyświetlacza zajęta przez nazwę, loga i > nagłówek tabeli. Inaczej tego nie dało się rozplanować?

Dało, ale i tak miało być 9,6 i 5 wierszy na tablicach. Albo by były mniejsze, albo będą ogromne nazwy, mnie się podoba xD

wysłane przez volvo

Ciekawe ile czasu te wyświetlacze sobie tam spokojnie powiszą?... Na pewno znajdzie się "ktoś" komu ten wyświetlacz będzie przeszkadzał. Albo "komuś" się po prostu będzie nudzić, albo ktoś będzie pod wpływem. Tak jak ostatnio oberwał Solaris, to tablice może spotkać to samo... Czy nie powinien być tam zamontowany system jakiegoś monitoringu?

-- Maciek

wysłane przez MlodyS53 78

volvo napisał(a):

> Ciekawe ile czasu te wyświetlacze sobie tam spokojnie > powiszą?... Na pewno znajdzie się "ktoś" komu ten > wyświetlacz będzie przeszkadzał. Albo "komuś" się > po prostu będzie nudzić, albo ktoś będzie pod wpływem. Tak jak > ostatnio oberwał Solaris, to tablice może spotkać to > samo... Czy nie powinien być tam zamontowany system jakiegoś > monitoringu?

Równie dobrze postawmy monitoring na każdym przystanku (bo komuś się może nudzić, komuś może przeszkadzać albo ktoś będzie pod wpływem) i powybija szyby, pourywa tabliczki albo pomaluje ławkę.

A nawet lepiej, idźmy dalej. Monitoring całych linii autobusowych (bo komuś się może nudzić, komuś może przeszkadzać albo ktoś będzie pod wpływem) i powybija szyby w przejeżdżających autobusach, tramwajach lub będzie chciał zatrzymać autobus wyskakując goły od pasa w dół albo po prostu dojdzie do kolizji z udziałem autobusu i będzie niezbity dowód na to kto zawinił.

-- SPPK... Najlepsza zajezdnia...

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez dinek4541

Wie może ktoś, kiedy te tablice zaczną działać?

wysłane przez logitech

Chciałbym zauważyć, że temat Newsa jest w niewłaściwy sposób sformułowany. System jeszcze nie ruszył (no chyba, że ktoś już odczytywał odjazdu autobusów, łączył się przez Bluetooth z siecią i czytał rozkład przez telefon. Będzie można o tym powiedzieć w czerwcu br. (lub innym terminie, mi wiadomo o czerwcu). System jest w trakcie budowy/instalacji.

wysłane przez alat57

Jeżeli system informacyjny będzie działał na zasadzie rozkładu jazdy to dziękuje serdecznie...

Według rozkładu Według przebiegu Przebieg Basen Górniczy 5.06 Basen Górniczy 5.06 0 Merkatora 5.07 Merkatora 5.07 1 Parnica 5.09 Parnica 5.09 2 Baltona 5.10 Baltona 5.11 2 Energetyków 5.12 Energetyków 5.13 2 Wyszyńskiego 5.14 Wyszyńskiego 5.16 3 B.Portowa 5.16 B.Portowa 5.18 2 Pl.Kościuszki 5.20 Pl.Kościuszki 5.23 5 Turzyn 5.21 Turzyn 5.25 2

itd.

Tylko ktoś, kto niema pojęcia o rozkładzie jazdy, może coś takiego opublikować na firmowej stronie. Nawiasem dodam, że tramwaj linii 7, który powinien według rozkładu odjechać z Pl.Kościuszki o 5.20, a według przebiegu o 5.23, zazwyczaj rusza o 5.19.

-- Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> Tylko ktoś, kto niema pojęcia o rozkładzie jazdy, może coś > takiego opublikować na firmowej stronie.

Tylko ktoś, kto nie ma pojęcia o rozkładzie jazdy, może coś takiego publikować na forum. Podpowiedź: skrócony czas przejazdu.

wysłane przez alat57

mkubien napisał(a):

> skrócony czas > przejazdu.

Ma rację bytu przy Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, o ile nie mając pojęcia o nim wydaje mi się że jeszcze nie działa.

-- Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> Ma rację bytu przy Systemie Dynamicznej Informacji > Pasażerskiej, o ile nie mając pojęcia o nim wydaje mi się że > jeszcze nie działa.

Linia nr 9. Odjazd zgodnie z rozkładem 4:55 z Głębokiego, przyjazd zgodnie z rozkładem na Potulicką d/wys 5:23. Czas przejazdu 28 minut, wg czasówki 32 minuty. Analogicznie 16:04 -> 16:36 co daje czas przejazdu 32 zgodnie z czasówką. Działa od zamierzchłych czasów, niektóre linie mają chyba 7 wariantów czasowych w ciągu dnia.

wysłane przez alat57

BatiX napisał(a):

> Działa od > zamierzchłych czasów, niektóre linie mają chyba 7 wariantów > czasowych w ciągu dnia.

Można trochę jaśniej, o co w tym układzie chodzi?

-- Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> Można trochę jaśniej, o co w tym układzie chodzi?

Program, przy użyciu którego tworzone są u nas rozkłady umożliwia na siedem różnych czasów przejazdu jednej linii od pętli do pętli. Można więc stosować inny czas rano, kiedy nie ma korków, a inny w szczycie, inny w sobotę i tak dalej. A że mało kto posługuje się do sprawdzania godziny odjazdu rozkładem z pętli dodając czas przejazdu, a raczej kieruje się godzinami odjazdu z przystanku na którym wsiada, to chyba rozwiązanie to jest znacznym usprawnieniem KM.

wysłane przez alat57

mkubien napisał(a):

> Podpowiedź: skrócony czas > przejazdu.

Po co więc są tabliczki z rozkładem na przystankach, skoro nie odzwierciedlają faktycznej pory przy/odjazdu? To jest dezorientacja pasażerów!

-- Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
alat57 napisał(a):

> Po co więc są tabliczki z rozkładem na przystankach, skoro nie > odzwierciedlają faktycznej pory przy/odjazdu?

Przecież godziny odjazdów na poszczególnych przystankach są właściwe. Międzyprzystankowy (i narastający) czas przejazdu, który jest umieszczony po prawej stronie tabliczki, jest jednym z istniejących wariantów (w praktyce - najdłuższym, czyli szczytowym w dni powszednie). Trudno umieszczać tam wszystkie warianty, zwłaszcza że może być ich siedem (a przy odrobinie samozaparcia tworzącego rozkład nawet więcej).

wysłane przez zack1989 12

Nie wiem czy było. Na Gumieńcach już też pojawiła się tablica. Jest przymocowana do słupa trakcyjnego.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Mareczek 5

zack1989 napisał(a):

> Nie wiem czy było. > Na Gumieńcach już też pojawiła się tablica. Jest > przymocowana do słupa trakcyjnego.

Na Rodła przy peronie 68/101 stoi słup z wyświetlaczem przykręcony do betonowego stojaka.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez bartez 336

zack1989 napisał(a):

> Na Gumieńcach już też pojawiła się tablica. Jest > przymocowana do słupa trakcyjnego.

Na Słonecznym też postawili i wygląda to tragicznie http://www.iv.pl/images/39899460322930377823.jpg

zdjęcie Kiciket z SSC

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

bartez napisał(a):

> Na Słonecznym też postawili i wygląda to tragicznie > http://www.iv.pl/images/39899460322930377823.jpg

Czy oby nie przesadzasz? Przynajmniej ze wszystkich peronów ją widać.

wysłane przez bartez 336

Jasiek napisał(a):

> Czy oby nie przesadzasz? > Przynajmniej ze wszystkich peronów ją widać.

To, że ją widać to bardzo dobrze. Ale to na czym ją zamieszczono woła o pomstę do nieba. Po pierwsze wygląda to nieestetycznie (ta nowoczesna tablica wygląda przekomicznie śmiesznie na tej PRLowskiej pętli (pomijam już czytelność samej tablicy tzn wielkość liter i ilość linii na tablicy)), Po drugie zwróć uwagę jak pociągnięty jest kabel od tablicy do budy ZDiTM. A po trzecie na słupie jest guzik, który pewnie umożliwia uzyskanie wiadomości głosowej przez osoby niewidome, a zobacz jaka jest podstawa? Ktoś niewidzący wywinie orła pod czymś takim.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez t105n  49

bartez napisał(a):

> Na Słonecznym też postawili i wygląda to tragicznie > http://www.iv.pl/images/39899460322930377823.jpg

Tragicznie wygląda ten dyndający kabel.

wysłane przez Luke_Police  163

zack1989 napisał(a):

> Nie wiem czy było. > Na Gumieńcach już też pojawiła się tablica. Jest > przymocowana do słupa trakcyjnego.

Na pętli Głębokie, także jest już tablica. Umieszczono ją na dachu budynku kasy biletowej.

-- "Po tramwaj przyjechał zapasowy motorniczy, który zawiózł go do zajezdni" - Gazeta Wyborcza o zgubionym na trasie wagonie T6A2D.

Technik serwisu :)

wysłane przez X

> Na pętli Głębokie, także jest już tablica. Umieszczono ją > na dachu budynku kasy biletowej.

Tam to jest już od dawna. Gdzieś ją w jakimś dziwnym miejscu jeszcze widziałem - ale bij zabij nie mam pojęcia gdzie to było.

-- "Miliard pięćset sto dziewięćset (trzy). W czym Wam przeszkadza owe
"A"? " (c) Mareczek


"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez andrew123 5

X napisał(a):

  > Tam to jest już od dawna. Gdzieś ją w jakimś dziwnym miejscu > jeszcze widziałem - ale bij zabij nie mam pojęcia gdzie to > było.

Może chodzi Tobie o Krzekowo gdzie np: stojące na przystanku 75 skutecznie zasłanie widok na tablicę osobom stojącym na peronie 7 i 5, lub Pomorzany gdzie wystarczy ,że podjedzie 3 albo 6 i już zasłaniają widok z peronów 12 i 11. Jak by nie mogli zawiesić tych tablic wystarczająco wysoko tak, aby z każdego miejsca na pętli było można ją zauważyć.

Myślenie osób w tym naszym ZDiTM jest takie ,że aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdą kolejne tablice do montażu na przystankach. Ciekawe co jeszcze wymyśla. ;/

wysłane przez bartez 336

Tablica na Rodła. Można odfajkować, że postawiona, ale jak to wygląda to bez komentarza. http://img710.imageshack.us/img710/2143/plroda.jpg

zdjęcie zrobił manfredi z SSC

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D