Forum

Komunikacja na Wszystkich Świętych

W dniach od 29 października do 1 listopada w związku z wzmożonymi przewozami w kierunku cmentarzy, związanymi z dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaplanował zmiany rozkładów jazdy kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych oraz uruchomienie dodatkowych linii.

wysłane przez matiuszek

Dzisiaj KM się nie popisała. Bez sensu było puszczać D53 zaraz za 53. Stałem pół dnia na Dworskiej i się tak zastanawiałem czy ma to sens. Podjeżdża 53 (kier. Pomorzany), później D53. Z drugiej strony nadjeżdża 53 (kier. Stocznia), a tuż za nim nawraca D53.

Po prostu nie miało to sensu
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
matiuszek napisał(a):

> Dzisiaj KM się nie popisała. > Bez sensu było puszczać D53 zaraz za 53. Stałem pół dnia > na Dworskiej i się tak zastanawiałem czy ma to sens. > Podjeżdża 53 (kier. Pomorzany), później D53. Z drugiej > strony nadjeżdża 53 (kier. Stocznia), a tuż za nim nawraca > D53.

D53 dzisiaj nie kursowało.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez matiuszek

Mareczek napisał(a):

> matiuszek napisał(a):

> > Dzisiaj KM się nie popisała. > > Bez sensu było puszczać D53 zaraz za 53. Stałem pół > dnia > > na Dworskiej i się tak zastanawiałem czy ma to sens. > > Podjeżdża 53 (kier. Pomorzany), później D53. Z drugiej > > strony nadjeżdża 53 (kier. Stocznia), a tuż za nim > nawraca > > D53. >  > D53 dzisiaj nie kursowało.

Kursowało, mogę sobie rękę dać obciąć, i będę miał dalej dwie. Stałem prawie cały dzień na Dworskiej i widziałem D53 . Nie zgadza to się z tym artykułem, ale D53 dzisiaj jeździło, a obsługiwały je klonowickie Volva. Nie miały tablicy kierunkowej, tylko dwie kartki A4 przyklejone do przedniej szyby (D53, E. Plater hurt - Dworska)

-- Zanim coś powiesz czy napiszesz pomyśl siedem razy

wysłane przez mike_1994

matiuszek napisał(a):

[ciach]

Ech, "Dodatkową rezerwę będą stanowić (...) oraz 6 autobusów przegubowych do wspomagania linii obsługujących rejon cmentarza (3 z SPA Klonowica i 3 z SPA Dąbie).
matiuszek napisał(a):

> Kursowało, mogę sobie rękę dać obciąć, i będę miał > dalej dwie. Stałem prawie cały dzień na Dworskiej i widziałem > D53 .

To były rezerwy, jak pisze mike_1994. Najczęściej było oznaczenie R53, ale widać teraz zastosowali inne. A rezerwy to wiadomo że śmigaja bez rozkładów, na polecenie CR.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> To były rezerwy, jak pisze mike_1994. Najczęściej było > oznaczenie R53, ale widać teraz zastosowali inne. A rezerwy to > wiadomo że śmigaja bez rozkładów, na polecenie CR.

Tylko po co stosować oznaczenie R53, skoro to jeździ po trasie D53? Takie coś wprowadza tylko niepotrzebny chaos. Analogiczny przykład - rezerwa sobie stoi na Basenie Górniczym i następnie wyjeżdża na B. Czy to znaczy, że powinna być oznaczona jako RB? Skoro więc autobus kursuje po trasie D53, to niech tak będzie oznaczony. Nie widzę potrzeby wprowadzania jakichś dziwnych dodatkowych, zbędnych oznaczeń.

P.S. Nie mówiąc już o moim ulubionym oznaczeniu jakim jest 67S. Szkoda, że jak w normalny dzień 67 kursuje do Ludowej, to się nie zmienia oznaczenie na 67S.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Tylko po co stosować oznaczenie R53, skoro to jeździ po trasie D53?

Po to, żeby potem nie było, że przyjechał autobus którego nie było w rozkładzie, albo że odjechał autobus 2 minuty przed rozkładem. Dodatki mają rozkłady, rezerwy nie.

> Takie coś wprowadza tylko niepotrzebny chaos.

Od tego są tablice kierunkowe i wspólny numer linii.

> Analogiczny przykład > - rezerwa sobie stoi na Basenie Górniczym i następnie wyjeżdża na > B. Czy to znaczy, że powinna być oznaczona jako RB?

B kursuje tylko na Wszystkich Świętych?

> P.S. Nie mówiąc już o moim ulubionym oznaczeniu jakim jest 67S. > Szkoda, że jak w normalny dzień 67 kursuje do Ludowej, to się nie > zmienia oznaczenie na 67S.

Bo 67 tego dnia jeździ do Stoczni, a 67S do Ludowej. Co w tym takiego skomplikowanego?

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Bo 67 tego dnia jeździ do Stoczni, a 67S do Ludowej.

67 do Ludowej też jeździ, rano. Samo oznaczenie 67S też niezbyt szczęśliwe. To "S" to od "specjalny"? Większość linii w rejonie cmentarza ma w tych dniach specjalny rozkład, a żadna inna nie ma doklejonego "S". To już lepiej by było "L", jeśli koniecznie chcemy podkreślić, że do Ludowej. Zresztą i tak, z tego co pamiętam, SPAK na wyświetlaczach pisał po prostu "67 LUDOWA" i nie bawił się w literki.
mkubien napisał(a):

> Zresztą i tak, z tego co pamiętam, SPAK > na wyświetlaczach pisał po prostu "67 LUDOWA" i nie bawił się w > literki.

Tak jak SPPK. A może inaczej. ZDiTM. Wczoraj i dziś polickie dodatki jeżdżą przez "7" czyli według RJ w auto-komputerze (nie tak jak dotąd czyli przez "4" (linia dodatkowa)). Po wpisaniu odpowiedniego kodu auto-komputer pokazuje nam czas i napisy na wyświetlaczach zaprogramowane w ZDiTM-ie. W taki sposób mamy fajnego kwiatka. 67S (według rozkładówki) rusza z "Ludowej" z napisem na wyświetlaczu który brzmi "67 LUDOWA - KAROLA MIA" przy czym "A" jest do połowy ucięte. W przeciwnym kierunku jest prawidłowo, "67 LUDOWA".

Jaki jest sens czegoś takiego? Nie wiem. W sumie nie ma to żadnego znaczenia dla ogółu ale występuje i ja zwróciłem na to uwagę.

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 14 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
Mareczek napisał(a):

> Po to, żeby potem nie było, że przyjechał autobus którego nie > było w rozkładzie, albo że odjechał autobus 2 minuty przed > rozkładem. Dodatki mają rozkłady, rezerwy nie.

A to źle dla pasażera jak przyjeżdża autobus, którego nie ma w rozkładzie? Poza tym rozkłady dodatków są tylko na necie. Na przystankach ich brak.

> B kursuje tylko na Wszystkich Świętych?

Nie chodzi o to czy linia kursuje tylko we Wszystkich Świętych. Chodzi o rezerwy. Brak tu konsekwencji. Idąc Twoim tokiem myślenia - a co będzie jak przyjedzie autobus którego nie było w rozkładzie?

> > P.S. Nie mówiąc już o moim ulubionym oznaczeniu jakim jest 67S. > > Szkoda, że jak w normalny dzień 67 kursuje do Ludowej, to się nie > > zmienia oznaczenie na 67S. >  > Bo 67 tego dnia jeździ do Stoczni, a 67S do Ludowej. Co w tym takiego > skomplikowanego?

Absurd i tyle. Sytuacja analogiczna na co dzień - w dni powszednie 67 jeździ do Ludowej i do Stoczni. Dlaczego w takim razie kursy 67 w dni powszednie jeżdżące do Ludowej nie są oznaczone jako 67S? Znowu brak konsekwencji. Kto takie oznaczenie w ogóle wymyślił i po co przede wszystkim?

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Absurd i tyle. Sytuacja analogiczna na co dzień - w dni powszednie 67 > jeździ do Ludowej i do Stoczni. Dlaczego w takim razie kursy 67 w dni > powszednie jeżdżące do Ludowej nie są oznaczone jako 67S? Znowu > brak konsekwencji. Kto takie oznaczenie w ogóle wymyślił i po co > przede wszystkim?

Po to, żeby z powodu jednego dnia nie zmieniać zezwolenia na 67, za które trzeba byłoby zapłacić jak za zboże (liczone od rocznej pracy przewozowej).

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
lhb178 napisał(a):

> Po to, żeby z powodu jednego dnia nie zmieniać zezwolenia na 67, za > które trzeba byłoby zapłacić jak za zboże (liczone od rocznej > pracy przewozowej).

Dzięki za odpowiedź. Ale czy nie można w takim razie tego zrobić z wyprzedzeniem, żeby uniknąć zmian? I ciekawi mnie co konkretnie jest zapisane w takowym zezwoleniu, co wymagałoby zmian?

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Dzięki za odpowiedź. Ale czy nie można w takim razie tego zrobić z > wyprzedzeniem, żeby uniknąć zmian? I ciekawi mnie co konkretnie jest > zapisane w takowym zezwoleniu, co wymagałoby zmian?

Problem OIDP był w tym, że organ wydający zezwolenie któregoś razu doszedł do wniosku, że na cmentarne linie i rozkłady też trzeba zezwolenia. Co jest dokładnie zapisane? Polecam UoTD, a problemem jest zwykle załącznik - komplet rozkładów jazdy (na wszystkie "wersje" dni).

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej
end napisał(a):

> a co będzie jak przyjedzie autobus którego nie było w rozkładzie?

A z mojego toku myślenia wychodzi, że będzie coś nie tak, jak przyjedzie dodatkowy, rezerwowy autobus?

> Absurd i tyle.

Dla Ciebie chyba wszystko jest absurdem. To że drzwi w autobusie zamykają się do środka, to że leży płyta chodnikowa na chodniku, czy to że człowiek śpi w łóżku. Absurd!

> Znowu > brak konsekwencji.

Nie czaje o co pijecie. Jest linia 67, która jeździ wg normalnego rozkładu jazdy, jak na tabliczce. Jest. Uruchomiona została dodatkowa linia specjalna 67S, która kursuje przez te 9 godzin do Ludowej. OK. No i jest jeszcze D67 do Plater. I co? Mamy wszystko wrzucić do jednego worka? To dopiero będzie zamieszanie.

A tak możesz miąchać D67 i 67S jak chcesz, zawiesić wcześniej jak będzie potrzeba itd, a 67 jest i jeździ swoim rozkładem. Spojrzysz na tabliczkę i wiesz że być powinien.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> A z mojego toku myślenia wychodzi, że będzie coś nie tak, jak > przyjedzie dodatkowy, rezerwowy autobus?   Tylko po co go inaczej oznaczać, skoro kopiuje dokładnie linię D53. Powtórzę się - analogia jest w moim przykładzie z RB.

> Nie czaje o co pijecie. Jest linia 67, która jeździ wg normalnego > rozkładu jazdy, jak na tabliczce. Jest. Uruchomiona została dodatkowa > linia specjalna 67S, która kursuje przez te 9 godzin do Ludowej. OK. > No i jest jeszcze D67 do Plater. I co? Mamy wszystko wrzucić do > jednego worka? To dopiero będzie zamieszanie.

Ja w to nie mieszam D67. Chodzi o to, że normalnie 67 może jeździć do Ludowej bez dziwnych oznaczeń, a jak przychodzi 1 listopada, to pojawiają się jakieś eSy floreSy, niewiedzieć czemu. Zresztą już dostałem w miarę satysfakcjonującą odpowiedź w innym poście.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
Mareczek napisał(a):

> To były rezerwy, jak pisze mike_1994. Najczęściej było > oznaczenie R53, ale widać teraz zastosowali inne. A rezerwy to > wiadomo że śmigaja bez rozkładów, na polecenie CR.

Haa... ZONK!

R53 ma rozkład jazdy :P Tylko u kierowcy i w NR ale ma. R53 tak samo jak 67S jeżdżą przez "7" więc według RJ w auto-komputerze. Nie ma rozkładów na przystankach ale są w auto-komputerach i autobusy się do nich stosują.

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 14 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez end 52

MlodyS53 napisał(a):

> Haa... ZONK! >  > R53 ma rozkład jazdy :P Tylko u kierowcy i w NR ale ma. > R53 tak samo jak 67S jeżdżą przez "7" więc według RJ w > auto-komputerze. Nie ma rozkładów na przystankach ale są w > auto-komputerach i autobusy się do nich stosują.

To zależy jeszcze gdzie. Pewnie SPPK ma rozkład, ale Klonowica na pewno go nie ma (przynajmniej w autokomputerze). Sprawdzałem. :P

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> To zależy jeszcze gdzie. Pewnie SPPK ma rozkład, ale Klonowica na > pewno go nie ma (przynajmniej w autokomputerze). Sprawdzałem. :P

Papierowy musi mieć.

Ale ja to tam się mało znam :P

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 14 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez end 52

MlodyS53 napisał(a):

> Papierowy musi mieć. >  > Ale ja to tam się mało znam :P

Ten, którym ja jechałem nie miał nawet papierowego. :P Podejrzewam, że żaden klonowicki nie miał (mowa oczywiście o rezerwach :P).

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
MlodyS53 napisał(a):

> R53 ma rozkład jazdy :P Tylko u kierowcy i w NR ale ma. > R53 tak samo jak 67S jeżdżą przez "7" więc według RJ w > auto-komputerze. Nie ma rozkładów na przystankach ale są w > auto-komputerach i autobusy się do nich stosują.

Bo są z tamtego roku. W tym roku tylko Police dostał niby rozkłady rezerw, a reszta powinna lecieć na harmonogramach, tak jak to jest w tramwajach od lat.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez bartez 336

Tak przy okazji komunikacji na 1 listopada to mam pytanko odnośnie pętli na Emilii Plater; teren jest na sprzedaż, część już jest ogrodzona i powstaje osiedle mieszkaniowe. Na pozostałej części pewnie też coś niedługo powstanie. I co w tedy z pętlą? Czy ZDiTM ma jakieś alternatywne rozwiązanie?

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

bartez napisał(a):

> Czy ZDiTM ma jakieś alternatywne > rozwiązanie?

Do ZDITM i UM należy zadać to pytanie. Pewnie 53s, 60s i 67s. :P

wysłane przez Mareczek 5

Jasiek napisał(a):

  > Pewnie 53s, 60s i 67s. > :P

Chyba Ikarusami z Katowic :D

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids