Forum

Z wizytą w Wiedniu

wysłane przez t105n  49

Z przykrością muszę napisać, że czuję niedosyt informacyjny po przeczytaniu. Z jeszcze większą przykrością odnotowuję mnogość błędów stylistycznych. Zdarzają się także błędy gramatyczne ("jednym z głównych atrakcji"), jak i ortograficzne ("trzy krotnie"). Żeby całkiem nie kopać kolegi - plus za chęci.

-- Chcesz zobaczyć bazyliszka? Zajmij miejsce siedzące w towarzystwie stada moherów!

wysłane przez zack1989 12

W zasadzie to z Wikipedii można się więcej dowiedzieć ;) Poza tym, może i ULF jest jedynym niskopodłogowym tramwajem w Wiedniu, ale jest ich tyle wersji, że w zasadzie można je traktować jako inne modele. Tak jakby u nas powiedzieć, że mamy 105, T4, T6, 120.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez MlodyS53 78

Jedyny? A ten tam w tle to chyba drugi taki sam.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez matiuszek

MlodyS53 napisał(a):

> Jedyny? A ten tam w tle to chyba drugi taki sam.

Chodziło chyba o typ tramwaju
matiuszek napisał(a):

> Chodziło chyba o typ tramwaju

Typów samych ULFów jest 4 - dzielą się m.in na 5 (A) i 7 (B) członowe. Potem dzielą się wg serii na A/A1 i B/B1

A i E1/E2 to nie jedyne wozy wysokopodłogowe, należy wspomnieć o doczepach, c3, c4, c5, które w Wiedniu pełnią bardzo dużą rolę, i są intensywnie wykorzystywane.

I co do metra: za wiki: Pierwsza linia U1, została otwarta do ruchu 25.02.1978. Sieć o której mówi Autor to Stadtbahn - kolej miejska, otwarta za Kaiserów, a przekształcona w U-Bahn dopiero po otwarciu sieci metra. Ale sama w sobie metrem nie była. To tak trochę ode mnie, jako że w Wiedniu byłem, co nieco wiem o ich sieci :) I przepraszam za brak źródeł, ale takowe są, nie tylko wikipedia oczywiście.

wysłane przez Bukowy

Helionpl napisał(a):

> I przepraszam za brak źródeł, ale takowe są, nie tylko > wikipedia oczywiście.

Jeżeli chodzi o moje informację, nie kierowałem się głównie wikipedią a książką kupioną w samym Wiedniu, którym komunikacja miejska była opisana podobnie. Dzięki za wszelkie uwagi - szczególnie dot. metra - jednak w wspomnianej książce były podane informacje wymienione przeze mnie.
Bukowy napisał(a):

> Jeżeli chodzi o moje informację, nie kierowałem się głównie > wikipedią a książką kupioną w samym Wiedniu, którym > komunikacja miejska była opisana podobnie.

Chodziło mi oczywiście o mojego posta, nie podparłem go żadnym rzetelnym źródłem, przepraszam jeśli zostało to zrozumiane inaczej :)

wysłane przez Luke_Police  163

W sumie artykulik ciekawy, ale taki bardzo skrótowy bym powiedział. Brakuje mi tutaj jakiegoś dłuższego fragmentu o autobusach, z ciekawością poczytałbym chociażby o taborze i liniach obsługiwanych przez przewoźnika "Dr Richard", którego MAN-y NL2x3 Lions City sfotografowałem niegdyś we Wrocławiu jadące jako nówki z fabryki do Wiednia. Warto też dodać, że 2 MAN-y NL263 sprzedane przez tego przewoźnika jeżdżą w MZK Stargard. Poza tym brak jest informacji o rozkładach jazdy, częstotliwościach kursowania i o ciekawostkach tamtejszej komunikacji.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.