Forum

Nocne manewry

Tuż po godzinie 23:00 w alei Niepodległości w kierunku Niebuszewa widziano wagon 120NaS 803 oznaczony jako "jazda próbna" i jadący w asyście pogotowia dźwigowego. Czterdzieści minut później tramwaj jechał w przeciwnym kierunku. Cel testów nie jest znany.

wysłane przez wiktor2115 0

Czyżby przymiarka na linę 2, czy tylko jakieś testy?

wysłane przez Mario  ?

wiktor2115 napisał(a):

> Czyżby przymiarka na linę 2, czy tylko jakieś testy?

Mają zamiar dać Swingi na 2, stąd dzisiejsze, nocne testy.

wysłane przez djdark  0

Mario napisał(a):

> Mają zamiar dać Swingi na 2, stąd dzisiejsze, nocne testy.

Dojechał na Niebuszewo?

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Mario  ?

djdark napisał(a):

> Dojechał na Niebuszewo?

Z tego co się przed chwilą dowiedziałem to dojechał. Ale czy to prawda to nie wiem. Mnie przy tym nie było.

wysłane przez Luke_Police  163

Mario napisał(a):

> Z tego co się przed chwilą dowiedziałem to dojechał. Ale czy to > prawda to nie wiem. Mnie przy tym nie było.

Ciekawe. Logika nakazywałaby przejazd raczej w kierunku Lasu Arkońskiego w związku z procedurami odbiorowymi. Ale skoro mówisz, że mają jeździć Swingi na 2, to może jednak na Niebuszewo. Ja nic nie wiem, jakby kto pytał.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> Ciekawe. Logika nakazywałaby przejazd raczej w kierunku Lasu > Arkońskiego w związku z procedurami odbiorowymi.

Na pewno supertajne testowanie Arkońskiej - niech kto się przejdzie i sprawdzi charakterystyczne ślady rozjechanego piasku na szynach...

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez djdark  0

lhb178 napisał(a):

> Na pewno supertajne testowanie Arkońskiej - niech kto się przejdzie i > sprawdzi charakterystyczne ślady rozjechanego piasku na szynach...

Że 803 się do Lasku zapędził? Ciekawe.

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez lhb178 19

djdark napisał(a):

> > Na pewno supertajne testowanie Arkońskiej - niech kto się > przejdzie i > > sprawdzi charakterystyczne ślady rozjechanego piasku na szynach... >  > Że 803 się do Lasku zapędził? Ciekawe.

Toć pisałem, żeby sprawdzić, tylko niewyraźnie ;) Jak wtedy nie wjechali, to pewnie w którąś kolejną noc zdobędą :P

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez ortelw

djdark napisał(a):

  > Że 803 się do Lasku zapędził? Ciekawe.

Jak do Lasku to okej, ale jeżeli pojechał do dworca niebuszewo, w związku z zamierzeniem wpuszczenia go w przyszłości na dwójkę to oznacza, że TS-y totalnie schodzą na psy. Dwójka nie ma prawie ani jednego kawałka (no może z wyjątkiem króciuteńkiego odcinka Niepodległości - Brama Portowa) torowiska przystosowanego pod tramwaje niskopodłogowe. Niskacz na tej linii były skandalem. Równie dobrze byłoby puścić go na jedenastkę czy szóstkę. Zobaczycie, będzie tak jak w śląskich 116Nd, że wszystkie nadwozia popękają...

wysłane przez DamTram

djdark napisał(a):

> Że 803 się do Lasku zapędził? Ciekawe.

Tak się składa, że akurat dziś rano byłem na Niemierzyńskiej i nie wygląda na to aby jakikolwiek tramwaj tamtędy w nocy jeździł. Poza tym od kilku dni wszelkie barykady dla samochodów, które stoją też na torach, nie przesunęły się ani o milimetr.

wysłane przez DAWO

Przestań zmyślać :)

wysłane przez djdark  0

DAWO napisał(a):

> Przestań zmyślać :)

Znaczy na Niebuszewo się zapędzili? Czy testowali sobie Bramę Portową?

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez leks 17

DAWO napisał(a):

> Przestań zmyślać :)

Chyba, by kogoś nieźle pogrzało jeśli chcą jeździć Swingami na 2'jce. Tak jak tu zresztą ktoś mówił z użytkowników. Mam nadzieje, że żaden taki pomysł nie jest brany pod uwagę. Poza 7 i 8 nie ma żadnej linii gdzie można to puścić bez obaw o uszkodzenie. To już na 5'tce bym może to widział, ale po PORZĄDNEJ gospodarce od Rodła do Stoczni, tak samo 8bis/ 10.

Wszystkich, którzy uważają, że SWING da radę na Wyzwolenia zapraszam pooglądać sobie te wagony przy zawrotnej prędkości 10 km/h na WP (Lodogryf- Unii Lubelskiej) czy na Gdańskiej.

Za najbardziej wiarygodne uważam zapewne chęć puszczenia SWING'ów na linię 10 do Placu Rodła, ale również i to wg mnie byłoby wręcz karygodne. Dajmy "odpocząć" tym wozom, ledwo co zrobiliśmy BP, po co znowu dożynać ten nowy tabor. Wyzwolenia, Rodła, Matejki, aleja Kwiatowa - niedobrze mi się robi.

wysłane przez ortelw

leks napisał(a):

> To już na 5'tce bym może to widział, ale po PORZĄDNEJ gospodarce od > Rodła do Stoczni, tak samo 8bis/ 10.

No na 5'ce to jeszcze względnie jest, a już na pewno lepiej niż na 2'ce. Według mnie piątka i trójka w pierwszej kolejności powinny kandydować pod niskacze.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

leks napisał(a):

> Za najbardziej wiarygodne uważam zapewne chęć puszczenia SWING'ów > na linię 10 do Placu Rodła, ale również i to wg mnie byłoby wręcz > karygodne. Dajmy "odpocząć" tym wozom, ledwo co zrobiliśmy BP, po co > znowu dożynać ten nowy tabor. Wyzwolenia, Rodła, Matejki, aleja > Kwiatowa - niedobrze mi się robi.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to odcinek na Matejki i chyba jeszcze przy alei Kwiatowej ma być niedługo remontowany, więc newralgiczne dla puszczenia Swingów na linię 10 byłby Plac Rodła i fragment Wyzwolenia.

wysłane przez 333Wojtas333 15

sliwka napisał(a):

> Jeśli mnie pamięć nie myli, to odcinek na Matejki i chyba jeszcze > przy alei Kwiatowej ma być niedługo remontowany, więc newralgiczne > dla puszczenia Swingów na linię 10 byłby Plac Rodła i fragment > Wyzwolenia.

Zgadza się. Jest pozwolenie na remont, ale nie ma jeszcze wykonawcy. Swoją drogą kto by pomyślał, że ten odcinek pójdzie do remontu, skoro nawet nie był zapowiedziany do remontu nawet na liście rezerwowej.

-- Więcej od Berlina nie kupujemy :P

wysłane przez lhb178 19

DAWO napisał(a):

> Przestań zmyślać :)

W tym zamieszaniu zdążyłem zapomnieć, że faktycznie mieli przetestować Niebuszewo - na objazdy awaryjne. Skoro tak szybko wrócili, to chyba się udało.

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez pioko17 38

Mario napisał(a):

> Mają zamiar dać Swingi na 2, stąd dzisiejsze, nocne testy.

Ej ale Prima Aprilis jest za 8 miesięscy. :P Jak można dać na codzień niskacze na linię, na której 80% torowiska na trasie nadaje się do wymiany? :D

wysłane przez Tatra108 10

Jestem ciekaw, jak Swing poradził sobie z uskokiem na Asnyka. :-)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Blake96 47

Może ktoś z was orientuje się kiedy (lub czy) odbędą się kolejne testy Swinga na tej trasie?

wysłane przez bartez 336

Lekko po północy, czyli już w czwartek, w alei Niepodległości w kierunku placu Rodła widziałem skład Moderusów, który jechał na pusto.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez martines

bartez napisał(a):

> Lekko po północy, czyli już w czwartek, w alei > Niepodległości w kierunku placu Rodła widziałem skład > Moderusów, który jechał na pusto.

To była golęcińska 8ka, która utknęła na Sikorskiego podczas zjazdu z Gumieniec z powodu zerwanej sieci.