Forum

Koniec porannego szczytu, pora wracać do zajezdni

zdjęcie
Koniec porannego szczytu, pora wracać do zajezdni
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Ciekawe... "Plac Rodła", zazwyczaj kierunek wyświetlany brzmi "Plac Rodła przez Matejki".

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Sebek821 napisał(a):

> Ciekawe... "Plac Rodła", zazwyczaj kierunek wyświetlany > brzmi "Plac Rodła przez Matejki".

Kurs Plac Rodła - Zajezdnia Pogodno jest odrębny, więc na wyświetlaczu może być co innego (w trakcie kursu niby też można zmienić, ale niekoniecznie to działa).
Sebek821 napisał(a):

> Ciekawe... "Plac Rodła", zazwyczaj kierunek wyświetlany > brzmi "Plac Rodła przez Matejki".

Chciałbym dodać, że kurs zjazdowy golęcińskiej (prawdopodobnie 12/4) w dni świąteczne odbywa się przez Plac Rodła z Pomorzan a na wyświetlaczu można zauważyć: POMORZANY PRZEZ PLAC RODŁA. Dlatego według mnie najlepiej wgrać w komputer tylko ZAJ. GOLĘCIN.

T III EZG- Polak Potrafi :P
raper91 napisał(a):

>  > Chciałbym dodać, że kurs zjazdowy golęcińskiej > (prawdopodobnie 12/4) w dni świąteczne odbywa się przez Plac > Rodła z Pomorzan a na wyświetlaczu można zauważyć: > POMORZANY PRZEZ PLAC RODŁA. Dlatego według mnie najlepiej > wgrać w komputer tylko ZAJ. GOLĘCIN.

Zjazdy z "ósemki" po dotarciu na Dworcową zmieniają na "ZAJ. GOLĘCIN". Ale ja chciałem nadmienić inną rzecz, na wyświetlaczach bocznych w wagonach powinny wyświetlać się też ulice przez które przejeżdża tak jak to jest zrobione w Poznaniu np. 8 BASEN GÓNICZY (w górnym wersie) i przez: Kwiatową, Okulickiego, Ku Słońcu, Sikorskiego, Krzywoustego, Bramę Portową, Wyszyńskiego, Energetyków, Gdańską (w dolnym wersie). Tak samo można wykorzystać przy okazji zjazdów do zajezdni.

-- To już 115 lat zajezdni Golęcin...
mlodzianiasz napisał(a):

> CIACH

Najlepiej to byłoby zerżnąć na bezczelnego wymagania co do SIP'u z Warszawy, uzupełnić o wymagania co do wyglądu i wyposażenia pojazdu (ilość i typ wyświetlaczy, biletomat, kolorystyka zewnętrzna, kolor rurek, tapicerka, ramki na regulaminy, itd)... I się tego trzymać, wymagając określonego wyposażenia i działania pojazdu względem każdego nowo wprowadzonego pojazdu na nasze drogi. A dobrze byłoby wprowadzić również jakiś okres przejściowy, żeby w jakiejś sensownej perspektywie (5 lat ze względu na dofinansowania?) objąć tym wszystkie pojazdy. Ale u nas oczywiście niedasie :/
raper91 napisał(a):

> Chciałbym dodać, że kurs zjazdowy golęcińskiej > (prawdopodobnie 12/4) w dni świąteczne odbywa się przez Plac > Rodła z Pomorzan a na wyświetlaczu można zauważyć: > POMORZANY PRZEZ PLAC RODŁA. Dlatego według mnie najlepiej > wgrać w komputer tylko ZAJ. GOLĘCIN.

ZAJ. GOLĘCIN nie odpowie na pytanie, którędy kurs jedzie (jest też zjazd przez Kolumba).
lhb178 napisał(a):

> ZAJ. GOLĘCIN nie odpowie na pytanie, którędy kurs jedzie (jest > też zjazd przez Kolumba).

Dlatego wprowadzanie czegoś takiego co jest w Wa-wie oraz Poznaniu, to nie głupia sprawa (ale trzeba tego chcieć). Na bocznym powinna być zawsze (nie tylko przy zjazdach) trasa, ale i również za ile pojazd będzie ruszał (jak w 120NaS2). Z tym że u nas "nie ma ludzi" do tego, a zwłaszcza chęci. Jeden "program" wystarczy stworzyć, a potem tylko wklepywać na bieżąco do autokomputera. Czy to takie trudne jest? Tak samo przy zmienionych trasach, odbicie lustrzane na numerach linii, oraz pierwszy wiersz kierunek, drugi informacja "TRASA ZMIENIONA: OD xxx, PRZEZ xxx,xxx,xxx.". Aczkolwiek takie możliwości są tylko w wyświetlaczach diodowych (z tego co się orientuję).

-- Uwaga... W razie rażącej ilości "bzdur" - poprawcie mnie. :)

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
lhb178 napisał(a):

> ZAJ. GOLĘCIN nie odpowie na pytanie, którędy kurs jedzie > (jest też zjazd przez Kolumba).

To skoro ZAJ. GOLĘCIN na wyświetlaczu nic nie daje to trzeba zaprogramować komputery tak aby spełniały funkcję danej trasy czy także zjazdu do zajezdni. Ale co zrobić... TS był i chyba nadal będzie 100 lat za murzynami.

T III EZG- Polak Potrafi :P
Sebek821 napisał(a):

> Ciekawe... "Plac Rodła", zazwyczaj kierunek wyświetlany > brzmi "Plac Rodła przez Matejki".

Popołudniowe zjazdy 10 mają po prostu "Plac Rodła". Mimo, że od Bramy Portowej tramwaj jedzie jak 1. Często jest tak, że na pl. Żołnierza i Matejki PZU ludzie ignorują zjazdówkę i tkwią dalej w oczekiwaniu na 1, choć to ta sama trasa. Próbowałem w TS przeforsować jakąś zmianę, jeśli nie "Rodła przez Matejki", to chociaż żeby od Bramy Portowej było już na wyświetlaczu "Zjazd do zajezdni Pogodno" czy "Zaj. Wojska Polskiego" czy cokolwiek innego, co pozwoli się ludziom zorientować. Kilkanaście telefonów, długie rozmowy, przerzucanie się argumentami, w końcu stanęło na tym, że z punktu widzenia pasażera mam rację, ale TS i tak nic nie zrobią, bo... wyświetla się to, co ZDiTM zaprogramował...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...