Forum

Solaris jedzie do nowego domu

Dzisiaj około godziny 15:00 na wysokości węzła Myślibórz na drodze S3 widziano udającego się w kierunku Szczecina Solarisa Urbino 18,75. Autobus był pomalowany w barwy miejskie.

wysłane przez man 128

Ma ktoś zdjęcie?
man napisał(a):

> Ma ktoś zdjęcie?

No właśnie ma ktoś zdjęcie? Bo nie chce mi się wierzyć, że jest pomalowany w barwy miejskie.

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez rokl

riversedge_pl napisał(a):

>  > Bo nie chce mi się wierzyć, > że jest pomalowany w barwy miejskie.

Ale gdzieś było napisane, że su 18,75 będzie miał barwy miejskie, a hybryda malowanie będzie miała ustalone barwy z dostawcą, czyli zostaje tak jak był pomalowany jako tester

-- MRM Sz-n

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho
rokl napisał(a):

> Ale gdzieś było napisane, że su 18,75 będzie miał barwy > miejskie, a hybryda malowanie będzie miała ustalone barwy z > dostawcą, czyli zostaje tak jak był pomalowany jako tester

Spokojnie, posiada barwy FG. Około godziny 14:00 można było zobaczyć 18,75 przed wjazdem do jednego z hangarów na zajezdni. Kierowcy przechodzili szkolenie. Na chwilę obecną nie posiada numerów rejestracyjnych, konturów kleksów na szybach i numerów bocznych, wyświetlacz tylni pokazuje tylko numer linii. Hybryda stoi obecnie w jednym z hangarów.

wysłane przez Luke_Police  163

Podobno przyjechał jeszcze jakiś srebrny, hybrydowy SU12 ;)

Technik serwisu :)

wysłane przez rokl

Ciekawi mnie jakie numery dostaną ; >

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez Artek 2

rokl napisał(a):

> Ciekawi mnie jakie numery dostaną ; >

"Długi" - 2200 hybryda - 2000

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Czy w Polsce kursuje liniowo jakiś dłuższy autobus? Czy Szczecin będzie pierwszy z najdłuższym autobusem?

wysłane przez rokl

LagunaGrandtour napisał(a):

> Czy w Polsce kursuje liniowo jakiś dłuższy autobus? Czy > Szczecin będzie pierwszy z najdłuższym autobusem?

Z tego co wiem to będziemy pierwsi. W Krakowie był testowany Czeski autobus SOR City NB 18, który miał 18,75 m w maju br.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/tak-wyglada-najdluzszy-autobus-w-polsce,5517441,fotoreportaz-mini.html

-- MRM Sz-n

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho

wysłane przez PawlukBoss21

LagunaGrandtour napisał(a):

> Czy w Polsce kursuje liniowo jakiś dłuższy autobus? Czy > Szczecin będzie pierwszy z najdłuższym autobusem?

Nie. Szczecin będzie pierwszym miastem w Polsce posiadającym najdłuższego przegubowca oraz solową hybrydę.

Dobre zakupy, choć liczyłem na więcej pojazdów używanych w tym roku. Trzeba jutro zawitać MKM-owcy na Struga 10A i szukać tych nowych pojazdów i fotki cykać..

wysłane przez Pelikan 0

Pulpit z Mana, kierownica też, klawisze do otwierania drzwi z lewej strony przy szybie, fajny fotel kierowcy, a lustro prawe będzie uderzać w głowę pasażerów stojących na przystanku.

wysłane przez 3033

Pelikan napisał(a):

> Pulpit z Mana, kierownica też, klawisze do otwierania drzwi z > lewej strony przy szybie, fajny fotel kierowcy, a lustro prawe > będzie uderzać w głowę pasażerów stojących na przystanku.

Czyli po ludzku: pulpit VDO 2, otwieranie drzwi po skandynawsku (Volvo pozdrawia) i to fajne duże lusterko, w którym widać wszystko.

wysłane przez PiotrSzczecin

Warto dodać także bardzo pasującą do wnętrza KF2000...

Więcej fotek: http://radioszczecin.pl/index.php?idp=3&idx=101120&idf=219214

wysłane przez man 128

PiotrSzczecin napisał(a):

> Warto dodać także bardzo pasującą do wnętrza KF2000... >  > Więcej fotek: > http://radioszczecin.pl/index.php?idp=3&idx=101120&idf=219214

To ten sam, który był u nas testowany!

wysłane przez Luke_Police  163

man napisał(a):

> To ten sam, który był u nas testowany!

Nie ten sam, choć na pierwszy rzut oka jest taki sam. U nas testowany był starszy egzemplarz.

Technik serwisu :)

wysłane przez pioko17 38

Luke_Police napisał(a):

  > Nie ten sam, choć na pierwszy rzut oka jest taki sam. U nas testowany > był starszy egzemplarz.

Ciężko aby dwa różne autobusy miały taki sam numer rejestracyjny

wysłane przez Luke_Police  163

pioko17 napisał(a):

> Ciężko aby dwa różne autobusy miały taki sam numer rejestracyjny

No popatrz, a jednak ten. Gdzieś czytałem, że Hybryda będzie z 2011 roku. Jakim cudem zatem ten wóz nie spełniając kryteriów przetargowych dotyczących roku produkcji został dostarczony do Szczecina?

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez PrzemekW

Luke_Police napisał(a):

> No popatrz, a jednak ten. Gdzieś czytałem, że Hybryda będzie z 2011 > roku. Jakim cudem zatem ten wóz nie spełniając kryteriów > przetargowych dotyczących roku produkcji został dostarczony do > Szczecina?

Może warto to pytanie zadać komuś z zarządu SPAD? Tudzież UZP, który jest od tego, aby takich kwiatków pilnować ;)

wysłane przez bartez 336

Luke_Police napisał(a):

> Nie ten sam, choć na pierwszy rzut oka jest taki sam. U nas testowany > był starszy egzemplarz.

Chyba ten sam: http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2012/1338387199.jpg

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez pioko17 38

man napisał(a):

> To ten sam, który był u nas testowany!

I nie spełnia warunków przetargu gdyż jedt z 2008r a w warunkach był bodaj 2010

wysłane przez PawlukBoss21

pioko17 napisał(a):

>  > I nie spełnia warunków przetargu gdyż jedt z 2008r a w warunkach > był bodaj 2010

Ja myślę, że powinniśmy już odpuścić se dywersje czy jest z 2008 czy 2010. O tym zadecyduje podany przez kogoś nr. VIN. To, że Szczecin został "kupiony" przez Solarisa, to wielka porażka. Ciągłe awarie, ciągłe problemy. I nie zgadzam się z tym, że porównano ten przetarg z przetargiem ogłoszonym przez Gorzów, gdzie tam kupiono 7 Manów. Moim zdaniem powinien ten zakup skontrolować UZP, CBA i NIK.

Poczekajmy na VIN, w nim jest cała zagadka.

wysłane przez bartez 336

PawlukBoss21 napisał(a):

> Ciągłe awarie, ciągłe problemy.

Jasne, tylko Solarisy się psują.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

PawlukBoss21 napisał(a):

> Moim zdaniem powinien ten zakup skontrolować UZP, CBA i NIK. > Poczekajmy na VIN, w nim jest cała zagadka.

Skoro piszesz poczekajmy na VIN, to po co rzucasz oskarżenia nasyłając UZP, CBA i NIK? Zastanów się.

wysłane przez Bamip

PawlukBoss21 napisał(a):

>Moim zdaniem powinien ten zakup skontrolować UZP, CBA i NIK.

Myślę, że po przetargu na pierwsze niskopodłogowe tramwaje naprawdę mało kto ufa tej pierwszej instytucji, zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację miejską. Poza tym, jeśli ktoś ma zastrzeżenia do jakości Solarisów, czy też zakupów, w których głównym kryterium jest cena, to warto przypomnieć, że polskie prawo zamówień publicznych w zasadzie zmusza do kupowania po najniższej cenie - w innych przypadkach są protesty, odwołania i przeciąganie przetargów w nieskończoność.

wysłane przez konjo  4

Bamip napisał(a):

> ...to warto przypomnieć, że polskie prawo > zamówień publicznych w zasadzie zmusza do kupowania po najniższej > cenie - w innych przypadkach są protesty, odwołania i przeciąganie > przetargów w nieskończoność.

I był na tym tle taki przetarg w Warszawie, gdzie był obowiązek odkupienia pojazdów i masa warunków dodatkowych i wyszły najdroższe przegubowe Solarisy w Polsce... ;) Kryteria łatwo ustawić pod konkretną markę, ale nie koniecznie tylko cenowo... jak się chce oczywiście. :)

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.

wysłane przez mxk

PawlukBoss21 napisał(a):

> odpuścić se dywersje

?

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez dami3030 0

wysłane przez man 128

wysłane przez Cbool3049

man napisał(a):

> Mam zdjęcie, w starych barwach: > http://phototrans.pl/14,584090,0,Solaris_Urbino_18_75_.html

Zły nie jest, ale jednak spodziewałem się czegoś lepszego. I wygląd i marka inna.

Gdzie Solaris nie wjedzie, tam Volvo pośle