Forum

3 nowe MAN-y dla SPPK - wynik przetargu

SPPK poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 3 nowych autobusów. Bez zaskoczenia - wybrana została oferta MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o. (jedyna oferta złożona w przetargu).

wysłane przez Piotr_B

No i super. Solaris nie startował, co było do przewidzenia. Teraz kolej na jamnika, który chwyci zamówienie SPAK. Myślę, że w tym przetargu nie ujrzymy oferty MAN-a. Dzięki temu obie firmy podzielą się szczecińsko-polickim zamówieniem.
Piotr_B napisał(a):

> No i super. Solaris nie startował, co było do przewidzenia. > Teraz kolej na jamnika, który chwyci zamówienie SPAK. > Myślę, że w tym przetargu nie ujrzymy oferty MAN-a. > Dzięki temu obie firmy podzielą się szczecińsko-polickim > zamówieniem.

Albo tak samo, jak w SPPK, tylko MAN.
man napisał(a):

> Albo tak samo, jak w SPPK, tylko MAN.

W SPAK jak nic będzie MAN. Widać że Solaris ostatnio nie chapie się na małe przetargi. Wygląda to tak, jakby w piórka obrośli ;) Powodzenia im życzę :)

-- "Pasażer zawsze wie lepiej wtedy, kiedy nie trzeba." - Złote myśli z podróży linią 56...

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Sebek821 napisał(a):

> W SPAK jak nic będzie MAN. Widać że Solaris ostatnio nie > chapie się na małe przetargi. Wygląda to tak, jakby w piórka > obrośli ;) Powodzenia im życzę :)

Bzdura. Solaris na 99% wystartuje w przetargu SPAK.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez PrzemekW

Sebek821 napisał(a):

> W SPAK jak nic będzie MAN. Widać że Solaris ostatnio nie > chapie się na małe przetargi. Wygląda to tak, jakby w piórka > obrośli ;) Powodzenia im życzę :)

W piórka obrośli? Mając tyle zamówień ile aktualnie ma Solaris wcale się nie dziwię, że powoli wycofują się z małych przetargów. Bo czym są dwa przeguby przy 250 autobusach dla Mediolanu?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A wiadomo już, jakie to będą modele? O jakiej specyfikacji?

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Grumba napisał(a):

> A wiadomo już, jakie to będą modele? O jakiej > specyfikacji?

Wymagania masz w SIWZ.

http://spak.pl/galeria/893047_pdf.pdf

wysłane przez PrzemekW

LagunaGrandtour napisał(a):

> Wymagania masz w SIWZ. >  > http://spak.pl/galeria/893047_pdf.pdf

Autorowi chyba chodziło o specyfikacje wyposażenia, czyli konkretny rodzaj siedzisk, kolory poręczy, tapicerki etc. No chyba, że źle zrozumiałem

wysłane przez mike_1994

PrzemekW napisał(a):

> Autorowi chyba chodziło o specyfikacje wyposażenia, czyli > konkretny rodzaj siedzisk, kolory poręczy, tapicerki etc. No > chyba, że źle zrozumiałem

Od strony 28 wszystko jest. "c) poręcze pionowe i poziome w kolorze zielonym, wg standardów obowiązujących u Zamawiającego" "c) kolorystyka tapicerki, poręczy, ograniczników biodrowych, korpusów siedzenia, stelaży, łączników poręczy do uzgodnienia z Zamawiającym" itd.

wysłane przez PrzemekW

mike_1994 napisał(a):

> Od strony 28 wszystko jest. > "c) poręcze pionowe i poziome w kolorze zielonym, > wg standardów obowiązujących u Zamawiającego" > "c) kolorystyka tapicerki, poręczy, ograniczników > biodrowych, korpusów siedzenia, stelaży, łączników > poręczy do uzgodnienia z Zamawiającym" > itd.

Więc za pewne autor chciał znać szczegóły, te które mają być "do uzgodnienia z zamawiającym".

wysłane przez BatiX  14

PrzemekW napisał(a):

> Więc za pewne autor chciał znać szczegóły, te które mają być > "do uzgodnienia z zamawiającym".

Ale chyba nie z tym zamawiającym. Piszecie i linkujecie do SPAK-u, a te MAN-y to chyba nie pod ten adres mają przyjechać.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Oj, to ja gafę strzeliłem ze SPAKiem... Przepraszam :)