Forum

Przetarg na projekt przebudowy torowisk

Urząd Miasta Szczecin opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie - etap II".

wysłane przez zack1989 12

A czy w przypadku przebudowy pętli na Pomorzanach wyszczególniono czy będzie rozbudowana i w jaki sposób, czy wykonawca projektu sam ma to sobie wymyślić?

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
zack1989 napisał(a):

> A czy w przypadku przebudowy pętli na Pomorzanach > wyszczególniono czy będzie rozbudowana i w jaki sposób, > czy wykonawca projektu sam ma to sobie wymyślić?

Jeżeli wygra Energopol (a pewnie tak będzie, bo najtańszy) to nie ma co wymyślać. Ze Szczecińskiej Eksperymentalnej Wykolejnicy na Pomorzanach zrobi się SPWZPT (Szczecińska Permanentna Wykolejnica Z Pękającymi Torami ).

-- Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez man1995 55

Niby wszystko fajnie. Ale czy naprawdę nikt nie widzi w jakim stanie jest torowisko i całą infrastruktura od Dubois aż do Gocławia? Naprawdę mają tamten rejon gdzieś? Już nie wspominam o odcinku Wyszyńskiego-Dubois wzdłuż Wałów itd. Jak to wygląda? Nie rozumiem.

No ale ogólnie fajnie, że będzie trochę lepiej. Szkoda tylko, że jadąc np 12 wyremontowaną trasą będziemy jechać tramwajem z Golęcina, który jest wybitnie dobity bo rozsypuje się jadąc do/z zajezdni. Szkoda.

wysłane przez Jasiek 36

man1995 napisał(a):

> Niby wszystko fajnie.

Spokojnie to tylko projekty. W I etapie projektu Budowa i przebudowa torowisk też były projektowane ul. Mickiewicza, aleja Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego (łącznie z tym placem) do placu Rodła (z PFU placu). I co i nic, teraz mamy dublowanie prac, bo tamte projekty straciły już ważność. Z tej całej listy pewnie tylko część będzie zrealizowana.

wysłane przez fan004 86

Jasiek napisał(a):

> [ciach]

Zgadzam się z wami, że powinni przebudować odcinek od Gocławia do Wyszyńskiego, bo to przecież reprezentacyjny fragment miasta oraz od Pl. Rodła przez Matejki, Parkową i Dubois, bo pasażerowie na tym odcinku latają jak worki kartofli, jeżeli motorniczy przyśpieszy do 35km/h.

Z drugiej strony, projekt nie jest najgorszy, bo przebudowa trasy 12 i pętli Pomorzany, która jest "zapchana" ma sens. Na dodatek po przebudowie trasy 12 w końcu będą mogły zawitać Swingi :)

Rozumiem, że projekt nie zadowala każdego i że odcinek na Gocław jest fatalny, bo sam mieszkam na Golęcinie więc wiem jak jedzie się "szóstką". Poza tym bez sensu jest rozbudowa "Golęcina" skoro stacjonować tam będą tylko dalsze Tatry z "Pogodna". Na 3 i 6 powinien również jeździć nowoczesny tabor. Jak byłem w Warszawie na dworcu to na liniach koło Wg kursowały wyłącznie "niskopodłogowce". Oczywiście wiem, że Szczecin to nie Warszawa, ale linie 2,3,7,8,12 powinny być obsługiwane wyłącznie przez niskopodłogowe tramwaje, a linie 6 i 10 przynajmniej w części.

Szczerze cieszę się, że torowiska w końcu będą remontowane. Ostatnio zainteresowałem się KM w Gorzowie Wielkopolskim i jak oglądałem niektóre fragmenty torowiska, to aż mi się serce krajało.

Jednotorowy odcinek przed dworcem: https://www.google.pl/maps/@52.7286278,15.2291262,3a,75y,342.8h,78.52t/data=!3m7!1e1!3m5!1sN5Njl7bILE_n82_YcbV6Zg!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DN5Njl7bILE_n82_YcbV6Zg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D150.40068%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=pl Jednotorowy odcinek na ul.Sikorskiego: https://www.google.pl/maps/@52.7296701,15.2271376,3a,75y,57.08h,73.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8M9AWxQ7im0JG0RxRZHT4w!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

-- 25.02.2014, g. 23:31 - mój pierwszy post na forum :)

#TramwajemPoŚwiecie

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wg mnie najmniej potrzebne na dzisiaj to remonty: „(…) • przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Nowej od wiaduktu kolejowego - pl. Ratuszowy - ul. Dworcowa na wysokości hotelu Novotel wraz z dodatkową relacją pod wiaduktem, • przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Jagiellońskiej od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów.(…)”

Jagiellońska ogólnie jest w zdecydowanie lepszym stanie niż właśnie ul. Matejki, Malczewskiego itd. Również na dzisiaj remont Dworcowej po Nową jest zbyteczny. Tam wciąż kursuje tylko jedna linia, bez wozów szczytowych i ten odcinek ma raptem około 20 latek… Remontowano go, gdy wycofywano właśnie z ruchu liniowego N-ki.

Przewidywane są nowe relacje i bardzo dobrze, ale dobrze byłoby pomyśleć również o kierunku Most Długi - Stocznia, a nie tylko od strony ul. Wyszyńskiego.

Ktoś tu napisał o całej trasie do Gocławia. Przyznaje, jest on już zniszczone, ale to i tak nic w stosunku do tego co było jeszcze 2 lata temu na Potulickiej / Narutowicza. Ja pamiętam Stocznie / Golęcin / Gocław jak wyglądały przed remontem (lata 80-te). Torowisko nie było tam tak dobite jak właśnie na trasie do Potulickiej.

I wydaje mi się, że zaplanowany remont zajezdni Golęcin, który stanie się jednak faktem spowoduje, że i tam pojawią się wozy jak nie z całkowicie niską podłogą, to choć z częściowo.

wysłane przez Tatra108 10

fan004 napisał(a):

> Szczerze cieszę się, że torowiska w końcu będą remontowane.

Aż ciśnie się na usta by powiedzieć "Brawo Krzystek, choć raz pomyślałeś o remoncie torowisk przez zakupem nowego taboru". Ale póki co nie powiem tego "na żywo", bo wyjdzie tak jak zwykle :P

-- #2000 to nie autobus, to Królowa Hybryda

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Wojtas066

fan004 napisał(a):

> Jasiek napisał(a):

> > [ciach] >  > Szczerze cieszę się, że torowiska w końcu będą remontowane. >  Ale nikt nie powiedział, ze torowiska będą remontowane... To jest dopiero zlecenie wykonania dokumentacji projektowej.

wysłane przez fan004 86

Wojtas066 napisał(a):

> Ale nikt nie powiedział, ze torowiska będą remontowane... To > jest dopiero zlecenie wykonania dokumentacji projektowej.

Tak,tak...wiem. Ale i tak cieszy mnie to, że jednak robią jakieś kroki w stronę tych remontów :)

-- 25.02.2014, g. 23:31 - mój pierwszy post na forum :)

#TramwajemPoŚwiecie