Forum

Przetarg na projekt przebudowy torowisk

Urząd Miasta Szczecin opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie - etap II".

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wg mnie najmniej potrzebne na dzisiaj to remonty: „(…) • przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Nowej od wiaduktu kolejowego - pl. Ratuszowy - ul. Dworcowa na wysokości hotelu Novotel wraz z dodatkową relacją pod wiaduktem, • przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Jagiellońskiej od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów.(…)”

Jagiellońska ogólnie jest w zdecydowanie lepszym stanie niż właśnie ul. Matejki, Malczewskiego itd. Również na dzisiaj remont Dworcowej po Nową jest zbyteczny. Tam wciąż kursuje tylko jedna linia, bez wozów szczytowych i ten odcinek ma raptem około 20 latek… Remontowano go, gdy wycofywano właśnie z ruchu liniowego N-ki.

Przewidywane są nowe relacje i bardzo dobrze, ale dobrze byłoby pomyśleć również o kierunku Most Długi - Stocznia, a nie tylko od strony ul. Wyszyńskiego.

Ktoś tu napisał o całej trasie do Gocławia. Przyznaje, jest on już zniszczone, ale to i tak nic w stosunku do tego co było jeszcze 2 lata temu na Potulickiej / Narutowicza. Ja pamiętam Stocznie / Golęcin / Gocław jak wyglądały przed remontem (lata 80-te). Torowisko nie było tam tak dobite jak właśnie na trasie do Potulickiej.

I wydaje mi się, że zaplanowany remont zajezdni Golęcin, który stanie się jednak faktem spowoduje, że i tam pojawią się wozy jak nie z całkowicie niską podłogą, to choć z częściowo.
Zapomniane rejony · 8 lat temu · man1995
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · Jasiek
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · fan004
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · Tatra108
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · Wojtas066
Re: Zapomniane rejony · 8 lat temu · fan004