Forum

Autobusy pospieszne na razie ocalone, czyli zmiany w...

"Wilk syty i owca cała" to jeden z komentarzy po ujawnieniu planów nowej siatki połączeń na Prawobrzeżu, która wejdzie w życie po uruchomieniu nowej pętli autobusowej.
Hmm, starałem się przyjrzeć tym zmianom, na tej prezentacji, coś tam się udało. Szału nie ma. Szkoda, że 65/71 nie będą okólne, bo w zasadzie druga pętla na Rondzie jest raptem kilkaset metrów od Turkusowej. Generalnie z zapowiedzi rewolucji, wyszła kosmetyka.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Generalnie z zapowiedzi rewolucji, wyszła kosmetyka.

Są różnice w siatce połączeń zaprezentowanych obecnie, a proponowanych zmian z 4 lipca 2014 roku. W poprzedniej wersji proponowano 3 warianty przebiegu linii tramwajowych czy autobusowych.

Nie zaproponowano linii 4 jeżdżącej z Pomorzan, która z Pomorzan miała pojechać swoją trasą przez aleje Piastów, Piłsudskiego, Matejki, plac Żołnierza i dalej przez Bramę Portową i Wyszyńskiego do pętli "Turkusowa".

Linie pospieszne na razie jeździć będą na swoich trasach poprzednio linie A, C i G zaczynałyby lub kończyłyby trasę na placu Rodła. Linie A skrócono 2 marca 2015 roku do placu Rodła, a linie C i G chciano skierować do placu Rodła ale przez Trasę Zamkową.

Nie zaproponowano w tej wersji siatki połączeń zmienionej numeracji linii autobusowych prawobrzeża od 90 - 99, aby uniknąć zamieszania i dać sygnał pasażerom, że autobusy jeżdżą inaczej.

Nie zaproponowano również linii 96 na trasie Osiedle Bukowe, Zdroje, Autostrada Poznańska, Europejska, Taczaka, Klonowica, Zawadzkiego, Arkońska i obwodnicą śródmiejską na ulicę Ludową.

Tak jak kolega wspomniał kosmetyka. I po co było robić taką tajemnicę z tego faktu?

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Nie zaproponowano również linii 96 na trasie Osiedle Bukowe, > Zdroje, Autostrada Poznańska, Europejska, Taczaka, Klonowica, > Zawadzkiego, Arkońska i obwodnicą śródmiejską na ulicę > Ludową. >  > Tak jak kolega wspomniał kosmetyka. I po co było robić taką > tajemnicę z tego faktu?

Nie chcę mi się szukać starych map, ale mówiło się też o komunikacji na Majowym, coś o przygotowaniu Szybowcowej w Dąbiu do KM i o alternatywnym połączeniu do Dąbia przez Pomorską (bodajże wydłużone 84?)... I jak wspomniano wyżej o nowej numeracji. Wyszły delikatne zmiany i kręcenie zawijasów po kilka ulic potęgując efekt tego, że 54/84 już i tak robiło spore kółka czy to przez pętlę na Słonecznym czy dookoła Bukowego... Jeżeli te 55, 66 to będą autobusy szczytowe, to faktycznie już reszta okaże się bez większych zmian... Szkoda ciekawych pomysłów, które się po drodze pojawiały.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

>  > Nie chcę mi się szukać starych map, ale mówiło się też o > komunikacji na Majowym, coś o przygotowaniu Szybowcowej w Dąbiu

Pewnie chodziło o proponowane linie: 90A na trasie TURKUSOWA - Jasna - Struga - Botaniczna - Dąbrowskiej - Łubinowa - Handlowa - Kolorowych Domów - Mączna - Walecznych - TURKUSOWA

90B na trasie TURKUSOWA - Walecznych - Mączna - Kolorowych Domów - Handlowa - Łubinowa - Dąbrowskiej - Botaniczna - Struga - Jasna - TURKUSOWA czy też

94 na trasie TURKUSOWA - Walecznych - Mączna - Kolorowych Domów - Chłopska - Nad Rudzianką - Gwarna - Dąbska - Niedźwiedzia - Zwierzyniecka - Goleniowska - Dąbie Dworzec (PKP) - Portowa - Szybowcowa - Goplańska - DĄBIE OSIEDLE

Zobaczymy dalej, co przedstawi ZDiTM w przyszłym tygodniu i czy to, co przedstawi będzie bardzo rozmijało się z tym czego oczekują pasażerowie.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
konjo napisał(a):

> coś o przygotowaniu Szybowcowej w Dąbiu do KM

Szybowcowa jest od kwietnia gotowa do tych zmian. Specjalnie nawet progi pod autobusy zrobili, choć mieli dawać te na szerokość jezdni. A tutaj psikus ZDiTM i autobusu niet.

-- "- Panie! Ziemniaki Pan wieziesz? - A z którego worka się wysypała?" codzienność na linii 61.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Ferrix 8

Linia nr 64 pojedzie na dłuższej trasie i zakończy bieg na pętli "Klucz".

Autorowi chodziło chyba o pętlę "Klucz Autostrada", bo w Kluczu (przy dawnym przystanku kolejowym) 64 już dziś ma pętlę.

Natomiast "72" z Basenu Górniczego do "Śmierdnica pętla" przez ul. Balińskiego.

Przez Balińskiego i dalej Piaseczną? To by było na plus.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ

wysłane przez Tatra108 10

Miał się pojawić autobus na Szybowcowej, aby ułatwić dojazd mieszkańcom tej części osiedla, którzy mają daleko do przystanku. Jak widać postanowiono olać sprawę tego, że od 2010 roku wybudowały się tu 2 spore osiedla, z czego jedno na 3 bloki, a kolejne na 4 (5 blok w trakcie budowy). Z najnowszych danych wynika, że przy tej ulicy mieszka ponad 5500 osób. Niech nawet 20% z tego skorzysta z autobusu, który miał się tu pojawić, to ta zmiana dotyczyłaby 1100 osób, ale po co? Przecież "mądre głowy" w ZDiTM wiedzą lepiej...

-- "- Panie! Ziemniaki Pan wieziesz? - A z którego worka się wysypała?" codzienność na linii 61.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Mareczek 5

Tatra108 napisał(a):

> Przecież "mądre głowy" > w ZDiTM wiedzą lepiej...

Więc nie żal się i skrobnij do nich maila. Może powiedzą że zmienią bo są wnioski, a może powiedzą że nie da się bo coś tam.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Jasiek 36

Tatra108 napisał(a):

> Miał się pojawić autobus na Szybowcowej, aby ułatwić > dojazd mieszkańcom tej części osiedla, którzy mają > daleko do przystanku.

A może to jest dobry teren pod drugą linię telebusa? Wtedy mógłby jeździć nawet na Żaglową i Taborową.

wysłane przez Mareczek 5

Jasiek napisał(a):

> A może to jest dobry teren pod drugą linię telebusa? Wtedy > mógłby jeździć nawet na Żaglową i Taborową.

Na Goleniowskiej masz już 4 linie zwykłe (56, 64, 77 i 96), aż się prosi jedną z nich (56?) puścić przez Szybowcową.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Tatra108 10

Ja bym dał tutaj (w myśl wolvo1565) linię 96. Jedzie dość spory kawałek pokrywając się z linią C i 77. Mało tego, dubluje się z nimi jadąc zazwyczaj w przedziale 1-4 minut po lub przed nimi. Jakby odbiła w Goplańską, Szybowcową i Portową, to w jakiś sposób nie doszłoby do tego bezsensownego dubla. Ale to tylko moje zdanie, które i tak pewnie nie będzie wzięte przez ZDiTM pod uwagę.

-- "- Panie! Ziemniaki Pan wieziesz? - A z którego worka się wysypała?" codzienność na linii 61.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez konjo  4

Tatra108 napisał(a):

> Ja bym dał tutaj (w myśl wolvo1565) linię 96. Jedzie dość > spory kawałek pokrywając się z linią C i 77.

Pokrywanie się linii umożliwia jazdę na bilecie okresowym na jedną linię. Niestety u nas w systemie przesiadkowym nie ma biletu na dwie linie np. autobus + tramwaj, co przy pokrywaniu się np. tramwajów SST + wybranego autobusu otwierałoby dostęp do sporej części miasta.

-- Tell me who ya gonna believe.

So never mind the darkness.

wysłane przez Mareczek 5

konjo napisał(a):

> Niestety u nas w systemie przesiadkowym nie ma biletu > na dwie linie

Kiedyś był, ale został zlikwidowany z uwagi na znikomą sprzedaż.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mar321 0

Jestem bardzo zadowolony z zaproponowanych zmian, nowa trasa 84 to dobra propozycja, zachowane zostaje połączenie z krzyżówką, przesiadka na tramwaj, a i przy okazji pojawi się wygodne połączenie z Jasną. Do tego dojdzie 65 jako dowozówka bezpośrednio do Turkusowej, również na plus. Pytanie jak z częstotliwościami, oby nie rzadziej niż obecnie. Korzystam też czasami z przystanku Lniana, więc puszczenie tamtędy 71 również bardzo mi się podoba, dojdzie połączenie z ulicą Łubinową. Rozsądna jest również zmiana z 54, linia dowiezie szybciej Kijewo do tramwaju, a także daje temu osiedlu lepsze połączenie ze Słonecznym. No i oczywiście Słonecznemu z ulicą Pomorską, bo wcześniej był to tylko podjazd na pętle, a teraz przejazd przez dużą część osiedla. Również 91 jest dobrym pomysłem.

wysłane przez t105n  49

Mar321 napisał(a):

> Jestem bardzo zadowolony z zaproponowanych zmian,

Ja się obawiałem znacznego utrudnienia podróżowania z rejonu Słonecznego, Bukowego, Majowego, Kijewa i bardziej wschodnich dzielnic w kierunku na Podjuchy i Żydowce. Tymczasem widzę, że jedynie linia 79 straci połączenie z linią 64, zaś z pozostałych istniejących nadal będzie to możliwe. Jedno co bym zmienił to numer 91 na 94 - odniesienie do 54, która będzie w tej samej relacji. W zasadzie to tylko ul. Pszenna straci komunikację, ale na niej jest jeden przystanek, z którego jest stosunkowo blisko do ul. Przelotowej i do ul. Walecznych. Cieszę się, że poprawi się dojazd do szpitala w Zdrojach. Generalnie nie widzę powodów do masowych narzekań, ale z ostateczną oceną wstrzymałbym się do czasu poznania częstotliwości kursowania poszczególnych linii.

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mar321 0

t105n napisał(a):

> ciach

Miałem podobne obawy. W najgorszym wypadku jadąc z okolic szpitala w stronę Podjuch trzeba byłoby dojechać do Turkusowej, podjechać jeden przystanek tramwajem i przesiąść się na Jaśminowej na autobus. Pomysł z 84 jest trafnym wariantem rozwiązującym problem i oby nikt nie chciał go modyfikować. Pomyślałem sobie później, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być wydłużenie linii 91 (czy tak jak sugerujesz - lepiej 94) od Turkusowej przez Walecznych do Ronda Ułanów Podolskich. Minusem proponowanej siatki jest utrudnienie dojazdu ze Zdrojów i Podjuch do zakładów pracy na ulicy Pomorskiej w godzinach szczytu, a to nieznaczne wydłużenie trasy rozwiązałoby problem.

wysłane przez wolvo1565 24

t105n napisał(a):

> Ja się obawiałem znacznego utrudnienia podróżowania z > rejonu Słonecznego, Bukowego, Majowego, Kijewa i bardziej > wschodnich dzielnic w kierunku na Podjuchy i Żydowce. > Tymczasem widzę, że jedynie linia 79 straci połączenie z > linią 64, zaś z pozostałych istniejących nadal będzie to > możliwe.

Ale z 79 będzie możliwość przesiadki na linię 66 na Wiosennej, która ma być podobno linią całodzienną (szczytówkami mają być tylko 55 i 91) więc jeśli chodzi o kierunek Podjuchy, to zmieni się miejsce przesiadki oraz że będzie to tylko jedna linia (66), a nie dwie + szczytówka 66 jak do tej pory na RUP-ie.

wysłane przez t105n  49

wolvo1565 napisał(a):

> Ale z 79 będzie możliwość przesiadki na linię 66 na > Wiosennej, która ma być podobno linią całodzienną > (szczytówkami mają być tylko 55 i 91) więc jeśli chodzi o > kierunek Podjuchy, to zmieni się miejsce przesiadki oraz że > będzie to tylko jedna linia (66), a nie dwie + szczytówka 66 > jak do tej pory na RUP-ie.

Masz rację, zapomniałem o tym, że 66 będzie kursować cały dzień.

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.

wysłane przez arko5 30

t105n napisał(a):

> Masz rację, zapomniałem o tym, że 66 będzie kursować cały > dzień.

Szkoda tylko że do pętli Żydowce a nie Klucz.

wysłane przez Jasiek 36

arko5 napisał(a):

> Szkoda tylko że do pętli Żydowce a nie Klucz.

Żadna szkoda. Popatrz proszę na zapełnienie obecne autobusów linii nr 55 i 64 na odcinku Podjuchy - Klucz. Autobus w Kluczu co 20 minut nie wydaje się, że to za mało. A biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców osiedla Klucz a liczbę mieszkańców osiedla Płonia, to co 15 minut powinien kursować w Płoni.

wysłane przez t105n  49

Jasiek napisał(a):

> A biorąc pod uwagę liczbę > mieszkańców osiedla Klucz a liczbę mieszkańców osiedla Płonia, to > co 15 minut powinien kursować w Płoni.

Jak widzę, nie tylko ja mam wrażenie traktowania Płoni, Śmierdnicy i Jezierzyc po macoszemu - autobus jest rzadko lub bardzo rzadko.

-- W podstawówce uczyłem się rosyjskiego. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie przydatny, aby dogadać się z kierowca miejskiego autobusu.

wysłane przez man1995 55

t105n napisał(a):

> Jak widzę, nie tylko ja mam wrażenie traktowania Płoni, Śmierdnicy > i Jezierzyc po macoszemu - autobus jest rzadko lub bardzo rzadko.

Dopiero teraz doczytałem, że 72 zabierają w weekend. A ja się pytam z jakiego powodu? Płonia nie dość, że straciła połączenie z Dąbiem to teraz i ze Zdrojami. Dodatkowo autobus co 40/60 minut. Brawo.

wysłane przez Ferrix 8

man1995 napisał(a):

> Płonia nie dość, że straciła połączenie z > Dąbiem to teraz i ze Zdrojami. Dodatkowo autobus co 40/60 minut.

Nic, tylko odbudować linię kolejową do Starego Czarnowa i puścić tamtędy SKM ;)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ