Forum

Wszystkich Świętych odwołane

W związku z decyzją władz państwowych o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada nastąpią zmiany w zaplanowanej wcześniej organizacji komunikacji miejskiej na okres Wszystkich Świętych.

wysłane przez bartez 336

ZDiTM powinien podać jeszcze jakie koszty poniósł z wprowadzeniem organizacji na Wszystkich Świętych.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
11
Z wystawionym rachunkiem dla KPRM najlepiej.
12
LagunaGrandtour napisał(a):
Z wystawionym rachunkiem dla KPRM najlepiej.

Niech Premier pomyśli o rekompensatach także dla organizatorów ruchu, a nie tylko handlowców na WŚ.

Ale oczywiście, że nie dadzą, bo to ten zły i wredny samorząd :)
Post został wyedytowany przez autora.
11

wysłane przez fan004 86

wolvo1565 napisał(a):
. Ale oczywiście, że nie dadzą, bo to ten zły i wredny samorząd :)

Mogę się założyć, że odpowiednie kanały nawet wytkną jak to "Trzaskowski przepuścił milion złotych zamiast poczekać na decyzję rządu". ;)

#TramwajemPoŚwiecie
10
fan004 napisał(a):
Mogę się założyć, że odpowiednie kanały nawet wytkną jak to "Trzaskowski przepuścił milion złotych zamiast poczekać na decyzję rządu". ;)

Krzystkowi też, ale to pewnie tylko w odpowiednikach lokalnych mediów. Jemu też się ulało na FB o dzisiejszej decyzji, że Szczecin wydał niepotrzebnie hajs na to wszystko :)
wolvo1565 napisał(a):
Krzystkowi też, ale to pewnie tylko w odpowiednikach lokalnych mediów. Jemu też się ulało na FB o dzisiejszej decyzji, że Szczecin wydał niepotrzebnie hajs na to wszystko :)

Gorszy byłby efekt gdyby do ostatniej chwili czekał na decyzję bez wcześniejszego przygotowania i nie doszłoby do zamknięcia cmentarzy. Układanie wszystkiego na ostatnią chwilę to aż nie chce sobie myśleć jakie skutki organizacyjne by coś takiego przyniosło. Także każdy myślący człowiek powinien wiedzieć kogo obwiniać za ten cyrk.

wysłane przez fan004 86

333Wojtas333 napisał(a):
Gorszy byłby efekt gdyby do ostatniej chwili czekał na decyzję bez wcześniejszego przygotowania i nie doszłoby do zamknięcia cmentarzy. Układanie wszystkiego na ostatnią chwilę to aż nie chce sobie myśleć jakie skutki organizacyjne by coś takiego przyniosło. Także każdy myślący człowiek powinien wiedzieć kogo obwiniać za ten cyrk.

Nie chodziło mi o to, by przygotowywać to na ostatnią chwilę - to byłby brak odpowiedzialności. Należy jednak zauważyć, że dziesiątki milionów złotych pozostałyby w kasach samorządów, gdyby oczwista, przewidywalna i jedyna słuszna decyzja zapadła wcześniej.

#TramwajemPoŚwiecie
Post został wyedytowany przez autora.
3
fan004 napisał(a):
Nie chodziło mi o to, by przygotowywać to na ostatnią chwilę - to byłby brak odpowiedzialności. Należy jednak zauważyć, że dziesiątki milionów złotych pozostałyby w kasach samorządów, gdyby oczwista, przewidywalna i jedyna słuszna decyzja zapadła wcześniej.

Absurdalność ogłaszania takich rzeczy na ostatnią chwilę to sprawa oczywista, tu nie ma pola do dyskusji. Ale co do jedynie słusznej decyzji - ośmielę się nie zgodzić. Po wydarzeniach z ostatniego tygodnia (a zwłaszcza z wczoraj) nikt mi nie wmówi, że wizyty na cmentarzach (nawet tak masowe jak te na 1.11) stanowią jakiekolwiek zagrożenie.
1

wysłane przez fan004 86

maciekos95 napisał(a):
Ale co do jedynie słusznej decyzji - ośmielę się nie zgodzić. Po wydarzeniach z ostatniego tygodnia (a zwłaszcza z wczoraj) nikt mi nie wmówi, że wizyty na cmentarzach (nawet tak masowe jak te na 1.11) stanowią jakiekolwiek zagrożenie.

Rozumiem, że masz na myśli falę protestów, która objęła większą część naszego kraju?

#TramwajemPoŚwiecie
fan004 napisał(a):
Rozumiem, że masz na myśli falę protestów, która objęła większą część naszego kraju?

To chyba oczywiste, że właśnie to miałem na myśli.

wysłane przez bartez 336

maciekos95 napisał(a):
Po wydarzeniach z ostatniego tygodnia (a zwłaszcza z wczoraj) nikt mi nie wmówi, że wizyty na cmentarzach (nawet tak masowe jak te na 1.11) stanowią jakiekolwiek zagrożenie.

W dobie pandemii cmentarze na 1-go XI powinny być zamknięte i to było wiadomo od dawna i powinno to zostać zakomunikowane dawno temu. Jakichkolwiek protestów teraz też być nie powinno, ale wykorzystywanie pandemii do załatwiania sprawa aborcji musiało skutkować takim sprzeciwem społeczeństwa. I nasz pseudo rząd dobrze o tym wiedział i z premedytacją to wykorzystał.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
6

wysłane przez MlodyS53 78

bartez napisał(a):
W dobie pandemii cmentarze na 1-go XI powinny być zamknięte i to było wiadomo od dawna i powinno to zostać zakomunikowane dawno temu. Jakichkolwiek protestów teraz też być nie powinno, ale wykorzystywanie pandemii do załatwiania sprawa aborcji musiało skutkować takim sprzeciwem społeczeństwa. I nasz pseudo rząd dobrze o tym wiedział i z premedytacją to wykorzystał.

Ale Ty lubisz jak Ci kaganiec zakładają.
Cmentarz należy zamknąć ale kościoły zostają otwarte tak jak dotychczas. Bardzo racjonalne....

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
6

wysłane przez bartez 336

MlodyS53 napisał(a):
Ale Ty lubisz jak Ci kaganiec zakładają.
Cmentarz należy zamknąć ale kościoły zostają otwarte tak jak dotychczas. Bardzo racjonalne....

Kościół tym bardziej powinien zostać zamknięty, bo gromadzą się tam głównie seniorzy, pod dachem. O racjonalność decyzji miej pretensje do rządu, a nie do mnie.
Nie wiem o co chodzi Ci z tym kagańcem.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez MlodyS53 78

bartez napisał(a):
Kościół tym bardziej powinien zostać zamknięty, bo gromadzą się tam głównie seniorzy, pod dachem. O racjonalność decyzji miej pretensje do rządu, a nie do mnie.
Nie wiem o co chodzi Ci z tym kagańcem.

Chodzi mi o to ze jesteś jednym z tych fanatyków co to wszędzie widzą śmiertelne zagrożenie.
Cmentarz jest przestrzenią otwartą i został zamknięty a przestrzeń zamknięta jaką jest kościół jest otwarta. To pięknie pokazuje jak bardzo kaczystan jest zależny od batmanów w sukienkach.

W murach prędzej się można zarazić niz na świeżym powietrzu. Nie mniej grupa wszedzie może dorwać.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
3
MlodyS53 napisał(a):
To pięknie pokazuje jak bardzo kaczystan jest zależny od batmanów w sukienkach.

Odchodząc nieco od tematów słuszności i absurdalności decyzji polskiego rządu, prosiłbym nie wchodzić zbyt głęboko w tematy światopoglądowe i polityczne. To jest forum poświęcone komunikacji miejskiej i naprawdę nie trzeba przenosić jeszcze tutaj konfliktów politycznych z krajowego podwórka.

Moja prośba dotyczy wszystkich użytkowników.

moderator@mkm.szczecin.pl
3

wysłane przez Michal 2

Po pierwsze nie obrażaj innych. Wzajemny szacunek jest podtawą.

Po drugie pisz o rzeczach o których masz pojęcie, a nie o tym, co się Tobie wydaje. Widać, że w kościele nie byłeś dawno, więc Ci wyjaśnię :
Abstrahując od tego, że szanuję decjazję rządu, mimo iż uważam, że cmentarze powinny być otwarte to różnica polega ma tym, że w kościele ludzie stoją godzinę w jednym miejscu porozstawiani w odległości od siebie. Na cmentarzu spotykają się całe rodziny, przyjaciele witają się, przechodzą, przeciskają przez tłumy, tłoczą się w środkach KM czy na przystankach, stają w kolejkach po kwiaty, są stale w ruchu. Do kościoła dojdziesz na pieszo. Na cmentarz musisz wybrać jakiś środek transportu. Pomysl, zaminim kogoś obrazisz, tak po prostu.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
1
Michal napisał(a):
Różnica polega ma tym, że w kościele ludzie stoją godzinę w jednym miejscu porozstawiani w odległości od siebie


Skąd ta pewność że w kościele też ludzie się nie tłoczą i zachowują wszystkie obowiązujące zasady?

Michal napisał(a):
Do kościoła dojdziesz na pieszo. Na cmentarz musisz wybrać jakiś środek transportu.

A to chcąc wybrać się na cmentarz zmusisz mnie do korzystania z jakiegoś środka transportu? Zarówno na cmentarz jak i do kościoła można iść piechotą.
4

wysłane przez Michal 2

lukaszenko napisał(a):
Skąd ta pewność że w kościele też ludzie się nie tłoczą i zachowują wszystkie obowiązujące zasady?

A to chcąc wybrać się na cmentarz zmusisz mnie do korzystania z jakiegoś środka transportu? Zarówno na cmentarz jak i do kościoła można iść piechotą.

Serio to jest Twój argument ?
A do Irkucka ktoś Cię zmusi, żebyś nie poszedł piechotą ? A może do Chicago ktoś Cię zmusi, żebyś nie płynął wpław przez ocean ? Rozmawiamy tu o zachowaniach większości, nie pojedynczych osób. Ta właśnie przeważająca większość do kościoła pójdzie pieszo na swoim osiedlu, bo ma blisko, a na cmentarz pojedzie transportem, bo jest dalej. To jest ta różnica i o to tu chodzi w tym całym zamieszaniu.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez MlodyS53 78

Michal napisał(a):
Serio to jest Twój argument ?
A do Irkucka ktoś Cię zmusi, żebyś nie poszedł piechotą ? A może do Chicago ktoś Cię zmusi, żebyś nie płynął wpław przez ocean ? Rozmawiamy tu o zachowaniach większości, nie pojedynczych osób. Ta właśnie przeważająca większość do kościoła pójdzie pieszo na swoim osiedlu, bo ma blisko, a na cmentarz pojedzie transportem, bo jest dalej. To jest ta różnica i o to tu chodzi w tym całym zamieszaniu.

Transportem..... własnym.
Większość pojedzie własnym.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
4

wysłane przez Michal 2

MlodyS53 napisał(a):
Transportem..... własnym.
Większość pojedzie własnym.

A to prawda niestety. Co nie przeszkadza, że w komunikacji i tak jest zwykle tłok. Choć w tych dniach obserwuję od wielu lat takie zjawisko, że ze względu na trudności parkingowe wiele ludzi podjeżdża własnym transportem w okolice linii komunikacji miejskiej i podjeżdża nią już pod sam cmentarz.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
bartez napisał(a):
W dobie pandemii cmentarze na 1-go XI powinny być zamknięte i to było wiadomo od dawna i powinno to zostać zakomunikowane dawno temu.

A ja uważam, że nie ma żadnych racjonalnych przesłanek do zamykania cmentarzy. Ale oczywiście jeśli już zostały takie decyzje podjęte, to zakomunikowanie ich z odpowiednim wyprzedzeniem byłoby dużo mądrzejsze, niż to co zrobiono.

Jakichkolwiek protestów teraz też być nie powinno, ale wykorzystywanie pandemii do załatwiania sprawa aborcji musiało skutkować takim sprzeciwem społeczeństwa. I nasz pseudo rząd dobrze o tym wiedział i z premedytacją to wykorzystał.

Mnie to średnio interesuje, kto co wykorzystał. Są masowe protesty? Są. A na żadnym cmentarzu nigdy nie widziałem takiego zagęszczenia ludzi jak na tych protestach.
1

wysłane przez Phobos 17

LagunaGrandtour napisał(a):
Z wystawionym rachunkiem dla KPRM najlepiej.

Wydaje mi się jednak, że spalenie KPRM przyniosłoby Polsce więcej wymiernych korzyści, niż rachunki...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
10

wysłane przez bartez 336

Phobos napisał(a):
Wydaje mi się jednak, że spalenie KPRM przyniosłoby Polsce więcej wymiernych korzyści, niż rachunki...

Takie pomysły są naprawdę karygodne; swoją złość należy wyrazić przy urnie, a nie demolując budynki itd.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
1
bartez napisał(a):
Takie pomysły są naprawdę karygodne; swoją złość należy wyrazić przy urnie, a nie demolując budynki itd.

Do czasu urny to może wybuchnąć wojna domowa, więc ten pomysł wcale nie byłby zły...
7

wysłane przez Michal 2

lukaszenko napisał(a):
Do czasu urny to może wybuchnąć wojna domowa, więc ten pomysł wcale nie byłby zły...

Jeśli chcemy żyć w Państwie demokratycznym to szanujmy demokrację. Wandalizm nie ma z demokracją nic wspólnego.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
1