Forum

Police szukają używek

SPPK ogłosiło zamówienie na dostawę 3–4 używanych autobusów przegubowych, niskopodłogowych, posiadających minimum troje drzwi i wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2009 roku. Oferty można przesyłać do 20 sierpnia.

wysłane przez bartez 336

Ehh gdyby nie ten wymóg, że rok produkcji co najmniej 2009r to PKS mógłby coś podesłać ;)

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
8

wysłane przez Vlogus123 8

bartez napisał(a):
Ehh gdyby nie ten wymóg, że rok produkcji co najmniej 2009r to PKS mógłby coś podesłać ;)

Zawsze może im podesłać Solarisy z BVG Berlin :). Na przykład 10443, 10445 czy nawet 10513, gdyż one są z 2009 roku. ;)
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez RaPer782

Vlogus123 napisał(a):
Zawsze może im podesłać Solarisy z BVG Berlin :). Na przykład 10443, 10445 czy nawet 10513, gdyż one są z 2009 roku. ;)

Może przynajmniej w SPPK te używane "Solarki" nie marnowały by się tak jak w bazie na ul. Heyki. ;)
2

wysłane przez bartez 336

RaPer782 napisał(a):
Może przynajmniej w SPPK te używane "Solarki" nie marnowały by się tak jak w bazie na ul. Heyki. ;)

A jak tam się marnują? Nie używają ich czy co?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Jasiek 36

bartez napisał(a):
A jak tam się marnują? Nie używają ich czy co?

Ty na serio pytasz? To podpowiem jakie zdjęcie ostatnio widziałem z jednego Solarisów Urbino 18 należącego do PKS. A mianowicie noga dwóch foteli, czyli jednego rzędu siedzeń, dostępnego z fotelu była podparta dwoma cegłami, bo wyłamała się z mocowania. I tak ten autobus był na linii. A to tylko przykład.
7

wysłane przez Bebe Tosiek

Jasiek napisał(a):
Ty na serio pytasz? To podpowiem jakie zdjęcie ostatnio widziałem z jednego Solarisów Urbino 18 należącego do PKS. A mianowicie noga dwóch foteli, czyli jednego rzędu siedzeń, dostępnego z fotelu była podparta dwoma cegłami, bo wyłamała się z mocowania. I tak ten autobus był na linii. A to tylko przykład.

Spokojnie bez Spiny, kolega tylko żartował :-)

wysłane przez Kanarek 58

Jasiek napisał(a):
Ty na serio pytasz? To podpowiem jakie zdjęcie ostatnio widziałem z jednego Solarisów Urbino 18 należącego do PKS. A mianowicie noga dwóch foteli, czyli jednego rzędu siedzeń, dostępnego z fotelu była podparta dwoma cegłami, bo wyłamała się z mocowania.

To była tylko inwencja twórcza kierowcy. Ta konstrukcja zniknęła od razu po zjeździe na zajezdnię.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez bartez 336

Jasiek napisał(a):
Ty na serio pytasz?

Czyli się nie marnują tylko są użytkowane adekwatnie do stanu jaki prezentują.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Pomeranianek 0

Szczerze mówiąc, zdziwiło mnie to, że SPPK po kilku latach regularnych zakupów nowych autobusów znów zwraca się w stronę używek.
1

wysłane przez Kanarek 58

Pomeranianek napisał(a):
Szczerze mówiąc, zdziwiło mnie to, że SPPK po kilku latach regularnych zakupów nowych autobusów znów zwraca się w stronę używek.

Potrzeba pilnego zastępstwa za SG313 to ratują się jak mogą. Pieniądze na nowe autobusy z nieba nie spadną.

Pozdrawiam :-)
7

wysłane przez bartez 336

Kanarek napisał(a):
Potrzeba pilnego zastępstwa za SG313 to ratują się jak mogą. Pieniądze na nowe autobusy z nieba nie spadną.

A te SG313 są aż tak zajechane? Rocznikowo nie są takie stare.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
2

wysłane przez kasper1 50

bartez napisał(a):
A te SG313 są aż tak zajechane? Rocznikowo nie są takie stare.

Po prostu SPPK dąży do wycofywania wysokiej podłogi w autobusach.

PKS Szczecin - STOP masowych kasacji i kupowania szrotu z BVG Berlina.

wysłane przez Mati524

kasper1 napisał(a):
Po prostu SPPK dąży do wycofywania wysokiej podłogi w autobusach.

Przestaniesz ty pisać w końcu takie głupoty? Gdyby autobusy były dobre, to nikt by ich na 4 lata starsze używki nie zamienił, tylko dlatego, że mają wysoką podłogę. A przynajmniej nie w SPPK.

Pozdrawiam :)
Post został wyedytowany przez autora.
9

wysłane przez Mati524

Mati524 napisał(a):
Przestaniesz ty pisać w końcu takie głupoty? Gdyby autobusy były dobre, to nikt by ich na 4 lata starsze używki nie zamienił, tylko dlatego, że mają wysoką podłogę. A przynajmniej nie w SPPK.

Wkradł mi się błąd, miało być "młodsze używki", ale już nie mogę edytować.

Pozdrawiam :)
1

wysłane przez MlodyS53 78

bartez napisał(a):
A te SG313 są aż tak zajechane? Rocznikowo nie są takie stare.

Są słabe same z siebie. Nie wszystko co jest młode jest dobre.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
5