Forum

Zmiana (Dodanie) numerów Lini i nazw przystanków.

wysłane przez RadzioNBSZ

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat małej zmiany a właściwie dodanie nowych numerów lini.

Tak jak w przypadku lini 77 i 97.
97 jest skróconą wersja 77.
A gdyby tak np.
75 była do Krzekowa
A dajmy np. 175 do Os. Zawadzkiego
3 Była do Zajezdni Pogodno
A np. 13 do Lasu Arkońskiego
8 Do Turkusowej
18 Do Dworcowej

Również zmienil bym nazwy przystanków przy zajezdniach. Przyjezdni myślę że mogą mieć lekką niepewność czy wsiąść do pojazdu czy nie. Z resztą myślę, że też mieszkańcy niekiedy czują się nie pewnie. Ja będąc w obcym miescie nie raz zastanawiałem się czy jechać czy czekać na następny.

Klonowica Zajezdnia na np. Klonowica
Zajezdnia Pogodno na np. Wojska Polskiego

Co myślicie?
A może macie też jakieś pomysły?
Ja mam pomysł, żeby zmienić kolejność przystanków. Przystanek "Zdroje Szpital" zmienić na "Mączna", a przystanek "Mączna" na "Zdroje Szpital", iż główna brama jest właśnie na przystanku "Mączna", a przy "Zdroje Szpital" jest poboczna.
4

wysłane przez Bebe Tosiek

Ja bym zmienił nazwę przystanku "Pilchowo Ogrody nż na "Zegadłowicza nż" bo znajduje się już na terenie Szczecina.
Post został wyedytowany przez autora.
Bebe Tosiek napisał(a):
Ja bym zmienił nazwę przystanku "Pilchowo Ogrody nż na "Zegadłowicza nż" bo znajduje się już na terenie Szczecina.

Jako że przy Zegadłowicza znajdują się dwie grupy przystanków (Jaworowa i Pilchowo Ogrody), bardziej by wypadało je nazwać jako "Wadowicka"...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):
Jako że przy Zegadłowicza znajdują się dwie grupy przystanków (Jaworowa i Pilchowo Ogrody), bardziej by wypadało je nazwać jako "Wadowicka"...

Wadowicka to raczej jest przy przystanku "Pilchowo Wodociągi".
maciekos95 napisał(a):
Wadowicka to raczej jest przy przystanku "Pilchowo Wodociągi".

A racja, sorki. Ale właśnie, "Pilchowo Wodociągi" też należą do Szczecina :D

PS. A "...Ogrody" powinny być Myślenicką.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
1
Bebe Tosiek napisał(a):
Ja bym zmienił nazwę przystanku "Pilchowo Ogrody nż na "Zegadłowicza nż" bo znajduje się już na terenie Szczecina.

A na jakim osiedlu (administracyjnie) znajduje się ten przystanek?
BatiX napisał(a):
A na jakim osiedlu (administracyjnie) znajduje się ten przystanek?

Osiedle Głębokie-Pilchowo.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
1
Bebe Tosiek napisał(a):
Ja bym zmienił nazwę przystanku "Pilchowo Ogrody nż na "Zegadłowicza nż" bo znajduje się już na terenie Szczecina.

Według planów miasta i planów zagospodarowania miasta. Wszystkie 4 wyspy i wiaty przystankowe (Pilichowo Ogrody nż i Pilichowo Wodociagi) znajdują się na terenie miasta Szczecin.

Więc może:
Plichowo Ogrody nż na Zegadłowicza nż
Pilichowo Wodociągi na Wodociągi
RadzioNBSZ napisał(a):
Według planów miasta i planów zagospodarowania miasta. Wszystkie 4 wyspy i wiaty przystankowe (Pilichowo Ogrody nż i Pilichowo Wodociagi) znajdują się na terenie miasta Szczecin.

Więc może:
Plichowo Ogrody nż na Zegadłowicza nż
Pilichowo Wodociągi na Wodociągi

Nazwy te dość precyzyjnie określają położenie przystanków i nie wydaje mi się, by dobrym pomysłem była ich zmiana. Same "Wodociągi" niewiele by mówiły, nie po to w ostatnich latach zmieniono tak komiczne nazwy jak "Ośrodek nż" czy "Autostrada" na bardziej precyzyjne. Czy fakt, że przystanki znajdują się w szczecińskiej części Pilchowa oznacza, że powinniśmy z ich nazwy usunąć nazwę osiedla? Dużo jest takich przystanków w mieście ;)
2
janek12345 napisał(a):
... Czy fakt, że przystanki znajdują się w szczecińskiej części Pilchowa oznacza, że powinniśmy z ich nazwy usunąć nazwę osiedla? Dużo jest takich przystanków w mieście ;)

Szedłem tropem kolegów. Można byłoby zostawić te nazwy. Jednak pokusiłbym się w takim razie zeprzystanki w Szczecinie, które zawierają nazwę osiedla, zamieniłbym kolejność.

Wielgowo Borsucza — Borsucza Wielgowo
Pilichowo Wodociągi — Wodociągi Pilichowo
RadzioNBSZ napisał(a):
Według planów miasta i planów zagospodarowania miasta. Wszystkie 4 wyspy i wiaty przystankowe (Pilichowo Ogrody nż i Pilichowo Wodociagi) znajdują się na terenie miasta Szczecin.

Więc może:
Plichowo Ogrody nż na Zegadłowicza nż
Pilichowo Wodociągi na Wodociągi

Chyba jednak lepiej byłoby tak jak proponuje Mareczek, czyli kolejno Myślenicka i Wadowicka. "Zegadłowicza", a tym bardziej "Wodociągi" to nazwy, które same w sobie niewiele mówią. To trochę tak, jakby dowolny przystanek wzdłuż alei Wojska Polskiego (a jest ich przecież bardzo wiele) nazwać właśnie nazwą tej alei. Przykład może trochę przegięty, ale to tylko po to, żeby zobrazować sytuację. Nazwy przystanków powinny jak najdokładniej wskazywać na ich lokalizację, jednocześnie zawierając jak najmniej słów.
1
maciekos95 napisał(a):
... Nazwy przystanków powinny jak najdokładniej wskazywać na ich lokalizację, jednocześnie zawierając jak najmniej słów.

No okej. A co w takim razie z przystankami np. Zajezdnia Pogodno lub Klonowica Zajezdnia. Wiem, ze akurat jest obok, ale jednak znajda się osoby, które się wystraszą i wysiądą. W sumie cos mi się kojarzy ze ktoś na forum już kiedyś poruszył temat przystanku Klonowica.
RadzioNBSZ napisał(a):
No okej. A co w takim razie z przystankami np. Zajezdnia Pogodno lub Klonowica Zajezdnia. Wiem, ze akurat jest obok, ale jednak znajda się osoby, które się wystraszą i wysiądą. W sumie cos mi się kojarzy ze ktoś na forum już kiedyś poruszył temat przystanku Klonowica.

Podobnie było z przystankiem "Zdroje Krzyżówka". Nazwa przystanku adekwatna do praktyki gdzie znajduje się tam rondo 😋 Gorzej właśnie z nazewnictwem przystanku "Klonowica Zajezdnia". Gdyby na zwykły rozum pomyśleć to nazwa przystanku powinna składać się jeszcze dodatkowo z dwóch części np. "Klonowica Zajezdnia (Wydział Remontowy + siedziba TS-u). Wtedy była by to chyba druga najdłuższa nazwa przystanku zaraz po "Niemierzyńska Technopark" 😁
Post został wyedytowany przez autora.
RaPer782 napisał(a):
Gdyby na zwykły rozum pomyśleć to nazwa przystanku powinna składać się jeszcze dodatkowo z dwóch części np. "Klonowica Zajezdnia (Wydział Remontowy + siedziba TS-u). Wtedy była by to chyba druga najdłuższa nazwa przystanku zaraz po "Niemierzyńska Technopark" 😁

A zaraz potem będziemy się ścigać z Warszawą czy Łodzią na najdłuższe nazwy przystanków...

#TramwajemPoŚwiecie
1
RaPer782 napisał(a):
...Gorzej właśnie z nazewnictwem przystanku "Klonowica Zajezdnia". Gdyby na zwykły rozum pomyśleć to nazwa przystanku powinna składać się jeszcze dodatkowo z dwóch części np. "Klonowica Zajezdnia (Wydział Remontowy + siedziba TS-u). Wtedy była by to chyba druga najdłuższa nazwa przystanku zaraz po "Niemierzyńska Technopark" 😁

Chodzi tylko o wyprowadzenie z błędu pasażerów. Aby nie przestraszyli, ze autobus zaraz zjedzie na zajezdnie. Tam naprawde wystarczy tylko Klonowica.
1
RadzioNBSZ napisał(a):
Chodzi tylko o wyprowadzenie z błędu pasażerów. Aby nie przestraszyli, ze autobus zaraz zjedzie na zajezdnie. Tam naprawde wystarczy tylko Klonowica.

Przecież to jest przystanek pośredni, jeżeli na wyświetlaczu autobusu jest "60 Cukrowa", a w zapowiedzi przystanków usłyszę "następny przystanek Klonowica zajezdnia" to dlaczego mam się wystraszyć, że zaraz jest koniec kursu?! Ludzie są bardziej przestraszeni jak autobus wjeżdża w bramę, mimo że jest napisane "60 Klonowica zajezdnia"
10
Wojtek napisał(a):
Przecież to jest przystanek pośredni, jeżeli na wyświetlaczu autobusu jest "60 Cukrowa" (...)

A przy okazji tematu – „Cukrowa” zmieniłbym nazwę na „Gumieńce Dworzec”.

STMKŻ
8
Ferrix napisał(a):
A przy okazji tematu – „Cukrowa” zmieniłbym nazwę na „Gumieńce Dworzec”.

Teraz przy cięciach w budżecie to nie jest dobry pomysł na wymianę tabliczek/termometrów. Niech na razie wszystko zostanie po staremu.
2
Ferrix napisał(a):
A przy okazji tematu – „Cukrowa” zmieniłbym nazwę na „Gumieńce Dworzec”.

Pierwsza sensowna propozycja w tym wątku.
6
wsad123 napisał(a):
Pierwsza sensowna propozycja w tym wątku.

Druga. Pierwszą była zamiana "Zdroje szpital" i "Mączna".
2
Ferrix napisał(a):
A przy okazji tematu – „Cukrowa” zmieniłbym nazwę na „Gumieńce Dworzec”.

Jak dla mnie, z dworcami i innymi stacjami lepiej wstrzymać się do momentu ewentualnego uruchomienia SKM.
3
Alex Simulations napisał(a):
Jak dla mnie, z dworcami i innymi stacjami lepiej wstrzymać się do momentu ewentualnego uruchomienia SKM.

SKM do Gumieniec w pierwszym etapie nie jest przewidziana, a i tak jest to stacja czynna (po modernizacji).

STMKŻ
RaPer782 napisał(a):
Podobnie było z przystankiem "Zdroje Krzyżówka". Nazwa przystanku adekwatna do praktyki gdzie znajduje się tam rondo 😋

"Zdroje Krzyżówka" zniknęła, więc przy okazji może trzeba by też zmienić nazwę "Police Mścięcino Krzyżówka", też dość niefortunną i za długą. Wystarczyłoby np. "Police Klonowa".
maciekos95 napisał(a):
"Zdroje Krzyżówka" zniknęła, więc przy okazji może trzeba by też zmienić nazwę "Police Mścięcino Krzyżówka", też dość niefortunną i za długą. Wystarczyłoby np. "Police Klonowa".

Ludzie ! Dajcie spokój z tym wydziwianiem. Ludzie nie znają małych uliczek osiedlowych, a nazwa przystanku powinna odnieść się, jak najbardziej do miejsca kojarzonego przez ogół społeczeństwa czyli hale, podmioty, instytucje, wszelkie budynki itp. Nie mam pojęcia, gdzie jest Klonowa czy te inne ulice, które wymieniacie w całym wątku. Natomiast Ogrody, Wodociągi i Krzyżówki czy zajezdnie są jak najbardziej trafnymi nazwami, bo bez trudu mogę sobie w głowie w przybliżeniu wyobrazić gdzie mniej więcej to jest w przeciwieństwie do nieznanych ulic. Podobne mam zdanie, co do Logogryfu, ale to już się stało. Dlatego popieram Gumieńce Dworzec, bo to jest konkret, a nie długa mało mówiąca Cukrowa.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
10
RadzioNBSZ napisał(a):
No okej. A co w takim razie z przystankami np. Zajezdnia Pogodno lub Klonowica Zajezdnia. Wiem, ze akurat jest obok, ale jednak znajda się osoby, które się wystraszą i wysiądą. W sumie cos mi się kojarzy ze ktoś na forum już kiedyś poruszył temat przystanku Klonowica.

Nie wiem co jest wg Ciebie nie tak z tymi nazwami. Jak dla mnie, są całkowicie precyzyjne i czytelne.
12
RadzioNBSZ napisał(a):

Również zmienil bym nazwy przystanków przy zajezdniach. Przyjezdni myślę że mogą mieć lekką niepewność czy wsiąść do pojazdu czy nie. Z resztą myślę, że też mieszkańcy niekiedy czują się nie pewnie.

Klonowica Zajezdnia na np. Klonowica
Zajezdnia Pogodno na np. Wojska Polskiego

Dziwna teoria. Niby dlaczego miałbym nie wsiąść, skoro autobus zatrzymuje się na przystanku, otwiera drzwi, w środku są pasażerowie, a na tablicy np. "60 Cukrowa"? Dla mnie nazwa "Zajezdnia jakaś" jest bardzo czytelna i jednoznaczna. Tak jak np. "Arkońska szpital".
Nazwa "Wojska Polskiego" bardzo nietrafiona, bo w którym miejscu na tej długiej ulicy jest ten przystanek? A "Zajezdnia Pogodno" dokładnie mówi o lokalizacji.
13
t105n napisał(a):
Dziwna teoria. Niby dlaczego miałbym nie wsiąść, skoro autobus zatrzymuje się na przystanku, otwiera drzwi, w środku są pasażerowie, a na tablicy np. "60 Cukrowa"? Dla mnie nazwa "Zajezdnia jakaś" jest bardzo czytelna i jednoznaczna. Tak jak np. "Arkońska szpital".
Nazwa "Wojska Polskiego" bardzo nietrafiona, bo w którym miejscu na tej długiej ulicy jest ten przystanek? A "Zajezdnia Pogodno" dokładnie mówi o lokalizacji.

Daleko szukać. Unii Lubelskiej (linia 60, 53) musieli by w takim przypadku dodać do nazwy przystanku CPN lub POLMOZBYT. Bo w sumie to są jedyne duże budowle, które znajdują się w pobliżu przystanku.
RaPer782 napisał(a):
Daleko szukać. Unii Lubelskiej (linia 60, 53) musieli by w takim przypadku dodać do nazwy przystanku CPN lub POLMOZBYT. Bo w sumie to są jedyne duże budowle, które znajdują się w pobliżu przystanku.

Ty tak na serio? Unii Lubelskiej to na tyle rozpoznawalna przez mieszkańców ulica (głównie przez szpital), iż pokusiłbym się o stwierdzenie, że określa w świadomości zbiorowej nawet całą okolicę między Wojska Polskiego a Zawadzkiego. Nazwa zespołu przystankowego przy największym skrzyżowaniu tej ulicy jest moim zdaniem idealna.
Moim zdaniem @Michal parę postów wyżej bardzo dobrze wyjaśnił całą dyskusję na ten temat.
6