Forum

Obecnie w Szczecinie kursują tylko dwie linie pospieszne

zdjęcie
Obecnie w Szczecinie kursują tylko dwie linie pospieszne
aktualna ocena: 4,53, liczba ocen: 48
Mimo, że nazywają się pośpieszne, to z pośpiesznymi mają bardzo mało wspólnego. Czekam tylko aż dodadzą kolejne przystanki, które owe linie będą obsługiwać, bo przecież każdy pasażer musi mieć "autobus pośpieszny" na swoim przystanku. Miasto powinno się zdecydować - albo zostawia podwójną taryfę i odejmuje część przystanków przyśpieszając obie linie (dodatkowo puszcza C poza godzinami zmian pracowników przez ul. Lubczyńską) albo wprowadza zwykłą taryfę i zmienia nazwę na "linie łączące centrum z prawobrzeżem".
Post został wyedytowany przez autora.
6
Kostek napisał(a):
Mimo, że nazywają się pośpieszne, to z pośpiesznymi mają bardzo mało wspólnego. Czekam tylko aż dodadzą kolejne przystanki, które owe linie będą obsługiwać, bo przecież każdy pasażer musi mieć "autobus pośpieszny" na swoim przystanku. Miasto powinno się zdecydować - albo zostawia podwójną taryfę i odejmuje część przystanków przyśpieszając obie linie (dodatkowo puszcza C poza godzinami zmian pracowników przez ul. Lubczyńską) albo wprowadza zwykłą taryfę i zmienia nazwę na "linie łączące centrum z prawobrzeżem".

I tak jeszcze u nas z pospiesznymi nie jest tragedia. W takim Wrocławiu pospieszne to jeszcze większa ściema niż u nas. Tam to pospieszne stają prawie na każdym przystanku, niektóre przystanki, gdzie linie zwykłe mają stały to pospieszne mają na żądanie / na życzenie, a nie staje jedynie na tych przystankach, gdzie zwykłe mają na żądanie / na życzenie. Dobrym przykładem jest linia K we Wrocławiu.

Gdyńskie pospieszne też są powolne. Taka linia S łącząca Sopot Reja z Pustkami Cisowskimi czy linia R łącząca Gdynię z Rumią to prawie ciągle staje na każdym przystanku, a tak jak w przypadku Wrocławia, niektóre przystanki, gdzie zwykłe mają stały przystanek, dla pospiesznych jest na żądanie / na życzenie.

Jednakże we Wrocławiu nie płaci się za pospieszny drożej w ogóle, natomiast w Gdyni kupuje się niewiele droższy bilet na 75 minut, gdzie nawet nie płaci się dwukrotnie drożej jak u nas.

Także podsumowując moje zdanie i moje wypociny sądzę, że nasze pospieszne nie są jeszcze takie najgorsze w porównaniu do innych miast, jednak powinni zlikwidować podwójną taryfę i na przykład zrobić taryfę 30-40% droższą. To jest tylko moja subiektywna opinia.
Post został wyedytowany przez autora.
1
Vlogus123 napisał(a):
Także podsumowując moje zdanie i moje wypociny sądzę, że nasze pospieszne nie są jeszcze takie najgorsze w porównaniu do innych miast, jednak powinni zlikwidować podwójną taryfę i na przykład zrobić taryfę 30-40% droższą. To jest tylko moja subiektywna opinia.

Dopowiem coś od siebie. To, że linie pośpieszne w np: Wrocławiu, zatrzymują się na prawie każdym przystanku, nie oznacza tego, że Szczecin będzie lepszy, popatrzcie sobie na linię C (fragment trasy na Osiedlu Kasztanowym) przecież ta linia zatrzymuje się po kolei zaczynając od przystanku "Dąbie Osiedle". Do przystanku "Załom Kościół" .

Linia B to jeszcze pół biedy, ale C. Może niech wkońcu przywrócą linie A,G. A linię B niech skrócą do Osiedla Słonecznego.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
3
Jelczem_przez_świat napisał(a):
Dopowiem coś od siebie. To, że linie pośpieszne w np: Wrocławiu, zatrzymują się na prawie każdym przystanku, nie oznacza tego, że Szczecin będzie lepszy, popatrzcie sobie na linię C (fragment trasy na Osiedlu Kasztanowym) przecież ta linia zatrzymuje się po kolei zaczynając od przystanku "Dąbie Osiedle". Do przystanku "Załom Kościół" .

Linia B to jeszcze pół biedy, ale C. Może niech wkońcu przywrócą linie A,G. A linię B niech skrócą do Osiedla Słonecznego.

Szczerze, tak jak jestem przeciwnikiem niszczenia i skracania/zmieniania pośpiechów, tak moim zdaniem B powinno zostać do Bukowego. Jeżeli się uda przywrócić A (w co nie wierzę) to bym je widział do Słonecznego. Brygadowo to wyjdzie prawie na to samo, a jednak zawsze ułatwi podróż na trasie np. Rayskiego-Bukowe, Kołłątaja-Kolorowych Domów itp.
3