Forum

Najnowsza „używka” podczas odpoczynku

zdjęcie
Najnowsza „używka” podczas odpoczynku
aktualna ocena: 2,42, liczba ocen: 62

wysłane przez Kawoszek 10

Czyżby znów walka o zielone kartki zdjęciami z PKS? Jakoś rok temu, chyba pod zdjęciem pojazdu 10467, była dyskusja jakie to zdjęcia z okolic zajezdni są nudne. Zdjęcie samo w sobie wozu 10825 też ciekawe bądź jakieś wyróżniające się nie jest, nawet jestem w stanie stwierdzić, że w ogóle nie powinno przejść. Czyżby poziom zdjęć na tym serwisie, znowu, spadał? Jak to jest, że takie zdjęcia przechodzą przez sandbox, a zdjęcia innych fotografów potrafią być odrzucane za błahostki, których nawet nikt nie zauważy? Drogi użytkowniku „Tosiek”, zapraszam Cię do lektury, jaką jest dyskusja na forum sprzed kilku lat o poziomie zdjęć i poradach jak zrobić dobre zdjęcie nawet telefonem, a innych użytkowników do ewentualnej dyskusji.
21
Kawoszek napisał(a):
ciach!

Póki jest to jedyne zdjęcie tego wozu, to jeszcze może nawet być. Kij wie, ile mu zajmie doczekanie się na jakieś ładniejsze. Lepsza jakąkolwiek dokumentacja foto na start niż żadna.

Oczywiście nie popieram takiego knocenia wozów, które mają już swoje galerie zapełnione zdjęciami.

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Kawoszek napisał(a):
Czyżby znów walka o zielone kartki zdjęciami z PKS? Jakoś rok temu, chyba pod zdjęciem pojazdu 10467, była dyskusja jakie to zdjęcia z okolic zajezdni są nudne. Zdjęcie samo w sobie wozu 10825 też ciekawe bądź jakieś wyróżniające się nie jest, nawet jestem w stanie stwierdzić, że w ogóle nie powinno przejść. Czyżby poziom zdjęć na tym serwisie, znowu, spadał? Jak to jest, że takie zdjęcia przechodzą przez sandbox, a zdjęcia innych fotografów potrafią być odrzucane za błahostki, których nawet nikt nie zauważy? Drogi użytkowniku „Tosiek”, zapraszam Cię do lektury, jaką jest dyskusja na forum sprzed kilku lat o poziomie zdjęć i poradach jak zrobić dobre zdjęcie nawet telefonem, a innych użytkowników do ewentualnej dyskusji.

Ponadto zwróciłem uwagę na to że pod zdjęciem jest napisane Solaris 18 a z tego co widzę to jest 12
z@kręcony17 napisał(a):
Ponadto zwróciłem uwagę na to że pod zdjęciem jest napisane Solaris 18 a z tego co widzę to jest 12

Poprawione, uciekło uwadze.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
1
z@kręcony17 napisał(a):
Ponadto zwróciłem uwagę na to że pod zdjęciem jest napisane Solaris 18 a z tego co widzę to jest 12

Jak już o błędach w opisie mowa, to jeszcze tylko zaznaczę, że zdjęcie zostało wykonane na ulicy Targowej a nie Składowej.
2
Kawoszek napisał(a):
Jak to jest, że takie zdjęcia przechodzą przez sandbox, a zdjęcia innych fotografów potrafią być odrzucane za błahostki, których nawet nikt nie zauważy?

Wszyscy pozostali oceniający w Sandboxie również zadają sobie to pytanie. Okazuje się, że nawet tak banalna rzecz jak formularz, może zostać niedbale wypełniony. Co roku dyskusja na ten sam temat się powtarza, bez efektu. Do obrzydzenia.

@opowiesciwobiektywie
4
Kawoszek napisał(a):
Czyżby znów walka o zielone kartki zdjęciami z PKS? Jakoś rok temu, chyba pod zdjęciem pojazdu 10467, była dyskusja jakie to zdjęcia z okolic zajezdni są nudne. Czyżby poziom zdjęć na tym serwisie, znowu, spadał? Jak to jest, że takie zdjęcia przechodzą przez sandbox, a zdjęcia innych fotografów potrafią być odrzucane za błahostki, których nawet nikt nie zauważy?

Też sobie zadaję to pytanie. Kilka naprawdę ładnych zdjęć i do tego z pomysłem z imprezy MANem NG313 zostało uwalonych a takie knoty przechodzą...

Jest to bardzo niezrozumiałe.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
3

wysłane przez Tosiek 17

Zapoznałem się z wszelakimi uwagami.
Ale mam pytanie do jednego z użytkowników mianowicie Tramwajem do SZN.
Pod moimi ostatnimi zdjęciami na obydwu stronach Komisa postawiłeś mi 1.
Z czego to wynika Czy z czerpania przyjemności z robienia krzywdy mojej osobie czy tj. według reszty ?
Podejrzewam to pierwsze, ale chcę poznać odpowiedź.

SU18 #788 Król Szos

wysłane przez bartez 336

Tosiek napisał(a):

Pod moimi ostatnimi zdjęciami na obydwu stronach Komisa postawiłeś mi 1.

Ja od dawna nie oceniam zdjęć, ale gdybym miał coś tu postawić to też palę, bo na to zasługuje. Wysil się trochę i nie rób zdjęć po pętlach i na placu jezdni, albo tuż obok. A jak już musisz to postaraj się o coś lepszego.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
11
Tosiek napisał(a):
Zapoznałem się z wszelakimi uwagami.
Ale mam pytanie do jednego z użytkowników mianowicie Tramwajem do SZN.
Pod moimi ostatnimi zdjęciami na obydwu stronach Komisa postawiłeś mi 1.
Z czego to wynika Czy z czerpania przyjemności z robienia krzywdy mojej osobie czy tj. według reszty ?
Podejrzewam to pierwsze, ale chcę poznać odpowiedź.

Nie dziw się otrzymanym ocenom, bo Twoja ignorancja wykracza poza wszelkie ramy. Setki razy udzielaliśmy Ci
porad, i tu na forum, i w sandboksie. Wszystko olewasz, niestety dziwię się oceniającemu, że to przepuścił.
Zwykłe zdjęcie zaparkowanego autobusu na zajezdni, byle tylko otrzymać karteczkę.
Nawet nie próbujesz się wysilić.
11

wysłane przez Tosiek 17

LagunaGrandtour napisał(a):
Nie dziw się otrzymanym ocenom, bo Twoja ignorancja wykracza poza wszelkie ramy. Setki razy udzielaliśmy Ci
porad, i tu na forum, i w sandboksie. Wszystko olewasz, niestety dziwię się oceniającemu, że to przepuścił.
Zwykłe zdjęcie zaparkowanego autobusu na zajezdni, byle tylko otrzymać karteczkę.
Nawet nie próbujesz się wysilić.

Nie olewam waszych porad, chodziłem do szkoły o profilu fotograficznym i też mi trochę nauczyciele pomogli staram się też chodzić własnymi ścieżkami i samemu we własnym zakresie się trochę podszkolić i polepszyć umiejętności, zacząłem też patrzeć na zawartość zdjęcia żeby coś ciekawego było na zdjęciu.
Innym użytkownikom jakoś się nie dziwię że mi właśnie 1 postawili.
Akurat co do tego użytkownika którego wywołałem swoim wpisem mam z tym użytkownikiem bardzo poważny konflikt oraz jego przyjacielem, I podejrzewam wspomniany przeze mnie użytkownik dalej robi mi krzywdę.

SU18 #788 Król Szos
Post został wyedytowany przez autora.
Tosiek napisał(a):
Nie olewam waszych porad, chodziłem do szkoły o profilu fotograficznym i też mi trochę nauczyciele pomogli staram się też chodzić własnymi ścieżkami i samemu we własnym zakresie się trochę podszkolić i polepszyć umiejętności, zacząłem też patrzeć na zawartość zdjęcia żeby coś ciekawego było na zdjęciu.

Szkoła i jej profil to nie wszystko. Trzeba też chęci. U Ciebie jest stagnacja, nie zmienia się nic. Knot za knotem, które bezmyślnie ładujesz do sandboxa. Nie próbujesz nic zmienić, poprawić, nie wzorujesz się na zdjęciach innych.
Kolejna sprawa, telefonem zbyt wiele nie zdziałasz, ale to pominę.
Powiedz mi zatem proszę, co ciekawego jest w tym wrzuconym zdjęciu?

Tosiek napisał(a):

Innym użytkownikom jakoś się nie dziwię że mi właśnie 1 postawili.

To skoro wiesz, że zdjęcie jest marnych lotów, po co je wstawiasz?
13

wysłane przez Man ng 17

Tosiek napisał(a):
Nie olewam waszych porad, chodziłem do szkoły o profilu fotograficznym i też mi trochę nauczyciele pomogli staram się też chodzić własnymi ścieżkami i samemu we własnym zakresie się trochę podszkolić i polepszyć umiejętności, zacząłem też patrzeć na zawartość zdjęcia żeby coś ciekawego było na zdjęciu.
Innym użytkownikom jakoś się nie dziwię że mi właśnie 1 postawili.
Akurat co do tego użytkownika którego wywołałem swoim wpisem mam z tym użytkownikiem bardzo poważny konflikt oraz jego przyjacielem, I podejrzewam wspomniany przeze mnie użytkownik dalej robi mi krzywdę.

No faktycznie dużo wyniosłeś z tego. Forum na komisie nie jest od wyciągania spraw prywatnych. Może wyjaśnijcie to sobie na pv? Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym przypadku spór nie grał roli, a jakość zdjęć...
6

wysłane przez Mareczek 5

Tosiek napisał(a):
Nie olewam waszych porad, chodziłem do szkoły o profilu fotograficznym i też mi trochę nauczyciele pomogli staram się też chodzić własnymi ścieżkami i samemu we własnym zakresie się trochę podszkolić i polepszyć umiejętności, zacząłem też patrzeć na zawartość zdjęcia żeby coś ciekawego było na zdjęciu.

Może i porady czytasz, ale nie wyciągasz żadnych wniosków. Zobacz ile Twoich zdjęć zostało w poczekalni odrzuconych. Osoby oceniające w sandboxie praktycznie przestały pisać jakiekolwiek komentarze, bo nie mają one sensu - strata czasu, nic do Ciebie nie trafia (jak znam życie ten mój post też), ciągle popełniasz te same błędy. Zanim pójdziesz swoimi ścieżkami w galerii (bo w życiu codziennym zawsze można kombinować z kadrem), zobacz sobie chociażby na dwie ostatnio dodane fotografie - kontrast, kolory, kadrowanie, wyostrzenie -> obróbka. Już nie mówię o gigantycznych ilościach świetnych zdjęć ciągle tutaj dodawanych na przestrzeni ostatnich lat. To jest szkoła!

PS. Publikacja Twojego "znośnego" zdjęcia miała także cel wywołania dyskusji. Miło że zabrałeś w niej głos.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
9

wysłane przez Piotr_B1 0

Mareczek napisał(a):


PS. Publikacja Twojego "znośnego" zdjęcia miała także cel wywołania dyskusji. Miło że zabrałeś w niej głos.

Ciekawe, co byście powiedzieli na moje zdjęcia ze Szczecina publikowane obecnie na phototrans. Ale fakt. Ten kadr mógłby być lepszy. Zrobiony pod słońce, brak oparcia o mocne punkty, zrobiony z 2 metrów.
2