Forum

Kryzys komunikacji miejskiej i tysiące odwołanych tramwajów

W Szczecinie z rozkładu jazdy ciągle masowo wypadają autobusy oraz tramwaje, w głównej mierze z powodu braków kadrowych. W pierwszym półroczu 2023 r. odwołano prawie 17 tysięcy kursów, a sytuacja ciągle jest zła. Na szybką poprawę nie ma co liczyć, a miasto rozważa jeszcze większe cięcia oferty, co (teoretycznie) mogłyby urealnić rozkłady jazdy.

Mam pytania:
1. Jakie są braki kadrowe pracowników biurowych w ZDiTM, Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. SPA Klonowica, SPA Dąbie
2. Ile wynoszą średnie miesięczne wynagrodzenia kierowców i motorniczych "na rękę" za pracę bez nadgodzin
3. Jakie kary nałożyła Gmina Miasto Szczecin (nasze pieniądze) za niewywiązywanie się przewoźników z niezrealizowanych kursów.
4. Ile pieniędzy wpłynęło da kasy Miasta za kary nałożone za: jazdę bez biletu, za zniszczenie mienia w postaci dewastacji pojazdów i przystanków.
Oczywiście nie jestem radnym i nie mogę zadawać pytań - interpelacji. Ale może któraś (któryś) z radnych zainteresuje się tym problemem.
1
Kryzys komunikacji miejskiej i tysiące odwołanych tramwajów · 8 miesięcy temu · Fryga
Kryzys w komunikacji · 8 miesięcy temu · bartez
Re: Kryzys w komunikacji · 8 miesięcy temu · lukaszenko
Braki taborowe · 8 miesięcy temu · Fryga
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · mrstahuu
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · RaPer782_2
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · MlodyS53
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · Pepe
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · Pepe
Re: Braki taborowe · 8 miesięcy temu · bartez