Forum

Będzie Tramino

Zgodnie z przewidywaniami komisja przetargowa Tramwajów Szczecińskich jako dostawcę sześciu niskopodłogowych tramwajów wskazała firmę Solaris Bus & Coach S.A.

wysłane przez Bodek

rietze napisał(a):

> Czy w Szczecinie Tramino będzie miał ekran jak na > zdjęciach? Co to jest w ogóle? Może to jest komunikat? > Cieszę się, że Tramino będzie w Szczecinie:)

Czy takie ekrany będą w Szczecinie nie wiem. Jak miasto sobie ich zażyczy, to będą. Na ekranach wyświetlane są różne reklamy, filmiki dla dzieci i informacje. Np. w Gdyni w każdym trajtku takie coś jest i tak właśnie działa. Podobny system widziałem w Hamburgu.

Co do Tramino, cieszę się podwójnie. Po pierwsze, Szczecin będzie pierwszym miastem eksploatującym te tramy, więc będzie to jakąś formą prestiżu (we Francji każde miasto chce mieć inny design swoich tramów by się wyróżniać - Szczecin też będzie się pod tym względem mocno wyróżniał spośród innych miast w PL). Po drugie, Solaris jako kolejna polska firma zaistnieje na rynku producentów tramwajów, więc będzie więcej pracy dla naszych rodaków, a i prestiż polski jako producenta nowoczesnych technologii też wzrośnie.

Że będzie to prototyp, to fakt, ale ktoś musiał zaryzykować i kupić pojazd z numerem 1. Elbląg też kilka lat temu to zrobil i dziś jego mieszkańcy z pewnością tego nie żałują , a i PESA dzięki temu się rozwija. Mam tylko nadzieję, że Solaris się na prawdę postara i nie zrobi bubla, którego będziemy musieli się wstydzić.

@Mareczek: PESA wyprodukowała zdecydowanie więcej niż 3 tramwaje! Bo kupiły je już 4 miasta.
Będzie Tramino · 15 lat temu · Maestro
Re: Będzie Tramino · 15 lat temu · man1995
Re: Będzie Tramino · 15 lat temu · Bosman1980
Re: Będzie Tramino · 15 lat temu · (użytkownik usunięty)
Rąbek tajemnicy... · 15 lat temu · torwid 
Re: Rąbek tajemnicy... · 15 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Rąbek tajemnicy... · 15 lat temu · dziala_police
Koszt produkcji · 15 lat temu · Maestro
Re: Koszt produkcji · 15 lat temu · paki
A ja się cieszę · 15 lat temu · Phobos
Re: A ja się cieszę · 15 lat temu · Mareczek
Re: A ja się cieszę · 15 lat temu · alat57
Re: A ja się cieszę · 15 lat temu · Mareczek
Re: A ja się cieszę · 15 lat temu · alat57
Ekran w wagonie · 15 lat temu · rietze
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · Bodek
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · Iwo
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · Bodek
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · Robert
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · mike_1994
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · MaK
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · 3033
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · X
Re: Ekran w wagonie · 15 lat temu · MarcinB