Forum

Przetarg na tramwaje oprotestowany

Nadal nie wiadomo kto dostarczy 6 zestawów niskopodłogowych tramwajów dla Szczecina.

wysłane przez leks 17

mikro napisał(a):

> Protestować i odwoływać się może każdy wykonawca. > Istotne czy ma rację. > W tej układance Solaris na razie wygląda co najmniej > śmiesznie. > Nie spełnili kryteriów formalnych, bo podłoga więcej niż > 15 % wynikajcie z SIWZ

Gdzieś czytałem, iż Solaris stwierdził, że Pesa również tego wymagania nie spełnia.

> Skoro tak chętnie się odwołują - to należy przy > następnych przetargach autobusowych w SPAK i SPAD > wprowadzić punktowane kryteria techniczne. > Nie tylko liczy się cena. W sumie jest jeszcze VOLVO, > Mercedes, Scania.

Technicznie raczej Solaris też nie jest zły. I chyba są dość elastyczni i dostosują się do większości wymagań. Cena i tak zawsze musi grać dużą rolę, a z tego co widzę przeważnie Solaris jest najtańszy jeśli chodzi o autobusy. Solaris czy nie Solaris moim zdaniem obecnie oferowane pojazdy są na tyle nowoczesne, że czy to Solaris czy Volvo, Mercedes nie gra wielkiej różnicy. Najważniejsze jest to co zamówi sobie zamawiający. Mercedes czy Volvo też by biednie wyglądał w wersji dla nas. Widziałem Solarisy w Niemczech - nasze wyglądają przy nich jak Polonez przy BMW. I jeszcze ten cholerny brak klimy w SPAK to totalna porażka.

U nas ciągle zamawia się pojazdy z perspektywy przewoźnika, a nie pasażera. Prezes SPAK może uważa, że wozi jakieś śmierdzące bydło. W SPAD chociaż prezes ma zdrowe podejście do klimatyzacji co mi się podoba - mógłby tylko spróbować przekonać kolegę z Klonowica :).

I to co mnie w Solarisie najbardziej cieszy to to, że to Polska firma.

-- Może kiedyś przyjdą lepsze czasy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Przetarg na tramwaje oprotestowany · 14 lat temu · Maestro
Re: Przetarg na tramwaje oprotestowany · 14 lat temu · Maestro
odwołania · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: odwołania · 14 lat temu · leks
Re: odwołania · 14 lat temu · LLUZNIAK
Re: odwołania · 14 lat temu · Maestro
Re: odwołania · 14 lat temu · LLUZNIAK
Przetarg... · 14 lat temu · DanielJasinski
Re: Przetarg... · 14 lat temu · Wojciech