Forum

Dwadzieścia siedem milionów złotych mniej z biletów komunikacji miejskiej w Szczecinie w 2020. Cięcia i zmiany w ZDiTM

W minionym roku z biletów komunikacji miejskiej do kasy miasta trafiło 27 mln zł mniej niż w roku 2019. Stąd m.in. decyzja o likwidacji transportu na żądanie, czyli linii 904 w Podjuchach i 908 na Gumieńcach.

Skoro teraz zlikwidowano dwie linie z powodu mniejszych przychodów ze sprzedaży biletów w roku 2020, to co będzie w tym roku, skoro miasto zapowiedziało obniżki cen biletów?

Rozbawia mnie argument Pani Szotkowskiej, która zapewnia, że w zamian zostaną uruchomione nowe linie na Niebuszewie. Co mieszkańców Podjuch i Gumieniec to obchodzi, skoro nie mają dostępnego żadnego środka komunikacji miejskiej w pobliżu?

Radna miasta jest wyraźnie niedoinformowana, skoro twierdzi, że "Osiedle Za sterem nie ma żadnej innej komunikacji miejskiej" (oprócz linii 908), skoro regularnie kursuje tam linia 88. Od poniedziałku problem mieszkańców tego osiedla zostanie rozwiązany, bowiem odwieszona zostanie linia 98. Szkoda tylko, że dostęp do komunikacji miejskiej mieszkańcom tego rozrastającego się osiedla uzależniony jest od otwarcia placówek oświatowych...

Wypadałoby również puścić linię 88 trasą 98, która dojeżdża o wiele bardziej w głąb osiedla oraz utworzenia dodatkowego przystanku, pomiędzy "Polskich Marynarzy" a "Kopańskiego".

Nie trafia do mnie argument radnej "Mieszkańcy nie mają wyjścia muszą korzystać z transportu indywidualnego zwiększając i tak już ogromne korki w obrębie ronda Gierosa". Jeżeli ktoś korzystał z linii 908 tylko po to aby na pętli przesiąść się w tramwaj do miasta, to logicznym jest dla mnie, że taka osoba wciąż będzie się tam przesiadała, ale parkowała wzdłuż ulicy Kwiatowej bądź na nowym, świecącym pustkami parkingu przy SP 8.

Problem związany z zawieszeniem linii TNŻ z pewnością istnieje, ale nie jest on tak poważny na tym osiedlu jak opisuje radna, tym bardziej gdy oprócz linii 88 jest 98, co w szczycie daje średnią częstotliwość co 10 minut. Bardziej poszkodowana jest ulica Harnasiów i te przylegające do niej, oraz niemała część Podjuch oddalona od linii 85. I mieszkańcy tych rejonów moją narzekać, bo oni faktycznie nie mają żadnej innej komunikacji.

@opowiesciwobiektywie
Post został wyedytowany przez autora.
5