Forum

Tramwaje szczecińskie w starym obiektywie

Od jutra do 14 lutego w galerii "Officyna" przy ul. Lenartowicza będzie można zwiedzać wystawę pt. "Tramwaje szczecińskie w starym obiektywie".

wysłane przez mavag (gość)

STKM podał, że od 27 stycznia od godziny 10.00 można zwiedzać wystawę na temat komunikacji z lat 1955 - 1996. Niestety wprowadził w błąd. Galeria "OFFICYNA" o godzinie 11.40 była zamknięta na głucho. Na kartce wiszącej na drzwiach wynika, że powinna być otwarta od godziny 11.00 do 15.00. Pocałowałem klamkę. Za zakniętą bramą biuro było zamknięte na trzy spusty. W przeszklonej galerii z za brudnych szyb widać tylko jakiś posążek. Brak kompletnie zachwalanych przez STKM zbiorów fotografii ze wspmnianych wyżej lat. O co w tym wszystkim chodzi?. Czy faktycznie STKM-owi chodzi o wprowadzenie w błąd, czy galerii "OFFICYNA" nie zależy na zwiedzających?. Jakie jest traktowanie potencjalnego zwiedzającego. Skandal.

--- ad perpetuam rei memoriam

wysłane przez dudek (gość)

Ja tam byłem o godzinie 14.30 i było ciemno i głucho ale p prawej stronie z zaszklonych drzwi troche było widać tą całą galerie, raptem 15 zdjęć tam jest ale co z tego skoro do środka nie można wejść bo zamknięte.
mavag napisał(a):

> STKM podał, że od 27 stycznia od godziny 10.00 można zwiedzać > wystawę na temat komunikacji z lat 1955 - 1996. Niestety > wprowadził w błąd. Galeria "OFFICYNA" o godzinie 11.40 była > zamknięta na głucho. Na kartce wiszącej na drzwiach wynika, > że powinna być otwarta od godziny 11.00 do 15.00. > ---

W ogłoszeniu, które jest na Komisie pisze wyraźnie: otwarte w dni robocze od 10-15 a dodatkowo w piątek 18:30-20:30. Niewiem co wisiało na tej kartce ale ta ostatnia informacja powinna być tam zamieszczona.

wysłane przez Robert Łubiński (gość)

Widzę, że zrobił się bałagan, więc wyjaśnię parę kwestii.

Na wstępie powiem, że wprawdzie cała strona techniczna przygotowania tej skromnej bądź co bądź wystawy - czyli znalezienie zdjęć, wykonanie ich odbitek, przygotowanie opraw i opisów do zdjęć, wreszcie połączenie tego wszystkiego w całość, przewiezienie na Lenartowicza i przybicie uszykowanych obrazków do ściany - spoczywało na barkach STMKM, jednakże funkcjonowanie miejca ekspozycji tejże wystawy (czyli galerii Officyna), wskazanego nam przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego, jest całkowicie niezależne od STMKM.

Po drugie, czas otwarcia wystawy oraz sposób dotarcia do niej przez oglądających został przez nas podany zgodnie ze wskazówkami Officyny. Było to szczegółowo uzgadniane w przeddzień otwarcia wystawy.

Po trzecie, to Officyna dysponuje pomieszczeniem, w którym gościnnie znajduje się nasza wystawa. STMKM nie ma kluczy do galerii.

Po czwarte, w ogłoszeniu jest podane, że wystawa jest czynna od godz. 10. i że wejście jest przez biuro. Spowodowane jest to faktem, że jedynie w pewnych określonych godzinach w biurze Officyny ktoś jest obecny, zatem tylko wtedy przebywająca tam osoba może wyjść z biura i przejść do sali wystawowej, by umożliwić oglądanie wystawy. W sali wystawowej nie ma niestety pracowników obsługi.

I wreszcie: biuro Officyny znajduje się po lewej stronie od sali wystawowej, a wejście do niego znajduje się na lewo od bramy wjazdowej. Bardzo proszę o napisanie, czy rzeczywiście zostało stwierdzone, że w biurze nikogo nie było w godzinach otwarcia wystawy, a sala wystawowa była w tym czasie zamknięta. Ułatwi nam to wyjaśnienie ewentualnych nieprawidłowości.

Na zakończenie jak najmocniej przepraszam za zaistniałą sytuację wszystkich, którzy przybyli obejrzeć naszą wystawę, a nie mogli tego zrobić z powodu zamkniętych drzwi wystawy i zamkniętego biura. Wyrażam jednocześnie nadzieję, że taka sytuacja - jeśli wystąpiła - się nie powtórzy i była spowodowana niespodziewanym zdarzeniem losowym po stronie Officyny. Z żalem stwierdzam, że STMKM nie ma możliwości zapobieżenia takim sytuacjom.

A wszystkim, którzy zdecydują się obejrzeć kilkanaście wyszukanych i przygotowanych specjalnie na tę wystawę zdjęć, w tym także osobom, które dzisiaj zastały zamknięte drzwi, życzę miłego oglądania.

Pozdrawiam serdecznie, Prezes STMKM, Robert Łubiński

wysłane przez mavag (gość)

Robert Łubiński napisał(a):

> Widzę, że zrobił się bałagan, więc wyjaśnię parę kwestii.>

Niezgorszy bałagan. > w ogłoszeniu jest podane, że wystawa jest czynna > od godz. 10. i że wejście jest przez biuro. Spowodowane jest > to faktem, że jedynie w pewnych określonych godzinach w > biurze Officyny ktoś jest obecny, zatem tylko wtedy > przebywająca tam osoba może wyjść z biura i przejść do sali > wystawowej, by umożliwić oglądanie wystawy. W sali wystawowej > nie ma niestety pracowników obsługi.

Przeczytałem informację podaną na "Komisie" ze zrozumieniem. Nie jest moją winą, że na drzwiach galerii była przyczepiona kartka z godzinami odtwarcia od 11.00 - 15.00. > I wreszcie: biuro Officyny znajduje się po lewej stronie od > sali wystawowej, a wejście do niego znajduje się na lewo od > bramy wjazdowej. Bardzo proszę o napisanie, czy rzeczywiście > zostało stwierdzone, że w biurze nikogo nie było w godzinach > otwarcia wystawy, a sala wystawowa była w tym czasie > zamknięta. Ułatwi nam to wyjaśnienie ewentualnych > nieprawidłowości.

Wszystko sie zgadza w opisie Pana Roberta z położeniem sali wystawowej i wejścia do biura. Autentycznie w czasie mojej tam bytności biuro było zamknięte i nie było tam żadnego pracownika galerii. Byłem tam jak wspomniałem o godzinie 11.40. Chyba nie jest zbiegiem okoliczności, że następny chętny do oglądania wystawy o godzinie 14.30 też zastał galerię zamkniętą. Patrz 2 wypowiedź!. Jeszcze raz potwierdzam, że: drzwi wejściowe od strony ulicy (małe drewniane) oraz patrząc przez bramę wjazdową (można to nazwać podwórkiem) drugie drzwi z kratą też zamknięte na głucho, jak również wejście do galerii od strony ulicy ta sama sytuacja.

--- ad perpetuam rei memoriam

wysłane przez Robert Łubiński (gość)

mavag napisał(a):

> Przeczytałem informację podaną na "Komisie" ze zrozumieniem. > Nie jest moją winą, że na drzwiach galerii była przyczepiona > kartka z godzinami odtwarcia od 11.00 - 15.00.

Nie mam pojęcia, dlaczego Officyna nazajutrz po tym, gdy sama nam podała godziny otwarcia wystawy, zmieniła je, nie informując nas przy tym o tej zmianie. Nie zmienia to zresztą faktu, że bez względu na to, czy wystawa jest otwarta od 10., czy od 11., o godzinie 11.40 powinna być otwarta.

> Jeszcze raz potwierdzam, że: drzwi wejściowe od strony ulicy > (małe drewniane) oraz patrząc przez bramę wjazdową (można to > nazwać podwórkiem) drugie drzwi z kratą też zamknięte na > głucho, jak również wejście do galerii od strony ulicy ta sama > sytuacja.

Mogę jedynie powiedzieć, że jest to bardzo przykra sytuacja dla STMKM, że musimy się teraz tłumaczyć za coś, o czym nie mieliśmy pojęcia i na co nie mamy żadnego wpływu. Zwłaszcza, że sami zrobiliśmy wszystko, co do nas należało. Mam nadzieję, że od poniedziałku wystawa będzie czynna zgodnie z planem.

wysłane przez torwid (gość)

Oto info, jakie z wczorajszą datą dostałem na słuzbowego maila:

witam w tym smutnym czasie,

z powodu załoby narodowej inaugurackja klubu dyskusyjnego OFFilm odbedzie sie dopiero 7.02 to samo tyczy sie srodowego oficjalnego otwarcia wystawy "Szczecinski tramwaje w obiektywie".

Więc już nie wiem jak to jest z tą wystawą. Tym bardziej, że w poniedziałkowym "Kurierze" była fotka z podpisem i zachętą do odwiedzania...

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Więc już nie wiem jak to jest z tą wystawą. Tym bardziej, że > w poniedziałkowym "Kurierze" była fotka z podpisem i > zachętą do odwiedzania...

Wystawa działa (ze zmienionymi godzinami otwarcia - w newsie zostały już poprawione). Natomiast 7.02. odbędzie się otwarcie dla oficjeli (poświęcenie, przecięcie wstęgi i takie tam ;-).

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez MQ ?

mkubien napisał(a):

> Natomiast 7.02. odbędzie się otwarcie dla oficjeli

Eee, tego terminu też nie jestem pewien. Okazało się, że termin inauguracji podawany wczoraj to 3.02.