Forum

Dziwna kontrola biletów

wysłane przez Pepe 236

Dziś rano byłem świadkiem ciekawych scen w autobusie jadącym do Polic (742 F/3). O godzinie 8:21 na przystanku Sczanieckiej wsiadło dwóch kontrolerów ZDITMu. Przeprowadzili kontrolę do przystanku Hoża, złapali młodą pasażerkę wlepili mandat i grzecznie usiedli. Na wspomnianej Hożej do autobusu wkroczyło trzech lekko podchmielonych pasażerów (gołym okiem było widac że biletów nie mają). Jednak kontrolerzy nawet nie próbowali wstac by ich poddac kontroli, popatrzyli tylko na siebie i odbyli grzeczną przejażdżkę do samych Polic. Dodam jeszcze że na przystanku Pokoju wsiadło dwóch innych pasażerów na gapę, także ZDITM-owcy mieliby naprawdę duży połów. Ale zamiast ponownej kontroli było przerażenie w oczach...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> Dziś rano byłem świadkiem ciekawych scen... Taa, ja nawet kiedyś w podobnej sytuacji nieomieszkałem się zapytać kanarów o co chodzi... że Panią i owszem kasujecie, a Pana puszczacie wolno (sic!) Oni na to, że owa Pani się awanturuje (miała ulgowy bilet, jechała na uczelnię, jednakże brakowało jej legitymacji), a ów Pan (wogóle nie miał biletu, nie miał też żadnych dokumentów) NIE AWANTUROWAł SIĘ.

I tak to to tak wyglądają kontrole, kontrolerzy sami pielęgnują nieuczciwość!

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Zawsze można to zgłosić do ZDiTM`u ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Maciek napisał(a):

> Zawsze można to zgłosić do ZDiTM`u ;) ja staram się reagować na miejscu :-)

wysłane przez X

marpa napisał(a):

> > ja staram się reagować na miejscu :-)

To gratuluję odwagi,bo nie sądzę,że ci pasażerowie byliby zadowoleni,że dostali mandat.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Romanas napisał(a):

> To gratuluję odwagi,bo nie sądzę,że ci pasażerowie byliby > zadowoleni,że dostali mandat. Niby nic wielkiego, ale udało mi się w powyższej sytuacji, przyczynić do odstąpienia od ukarania. Poprostu uważam, że powinni byli ukarać obie osoby, albo żadnej.

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez X

marpa napisał(a):

> > Niby nic wielkiego

Cóż za skromność:-P

> ale udało mi się w powyższej sytuacji, > przyczynić do odstąpienia od ukarania.

Widzę,że zostałeś obdarzony też darem przekonywania:-D

> Poprostu uważam, że powinni > byli ukarać obie osoby, albo żadnej

Tutaj sie z Tobą zgodzę,tylko musiałeś trafić na wyrozumiałych kontrolerów,bo podejrzewam,że jakbyś trafił na jakiegoś cwaniaka to jeszcze by Tobie nawrzucał,że sie wtrącasz w nie swoje sprawy.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Romanas napisał(a):

> ..tylko musiałeś trafić na wyrozumiałych > kontrolerów,bo podejrzewam,że jakbyś trafił na jakiegoś cwaniaka to > jeszcze by Tobie nawrzucał,że sie wtrącasz w nie swoje sprawy.

...kwestia argumentów, powiem tylko, że jak Oni by nie odpuścili, to ja też bym nie odpuścił i zgłosił w wiadomym miejscu...

Maciek napisał(a):

> Zawsze można to zgłosić do ZDiTM`u ;)

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez Administracja 0

marpa napisał(a):

> Maciek napisał(a):

> > Zawsze można to zgłosić do ZDiTM`u ;)

A co to za napis doklejony na końcu posta?
Re:

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Administracja napisał(a):

> A co to za napis doklejony na końcu posta?

a co i komu to przeszkadza droga i wielce szanowna administracyjo?!

PS swoja droga, jest to dosc marytoryczna uwaga

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez Phobos 17

> > A co to za napis doklejony na końcu posta? > > a co i komu to przeszkadza droga i wielce szanowna administracyjo?!

NAM! Ja osobiście mam dość twojej fantacji generującej różnie dziwadłą na forum. I w tym momencie, łamiąc ustalony protokół, oficjanie ogłaszam - dostajesz czerwoną kartkę za robienie bałaganu na forum.

> PS > swoja droga, jest to dosc marytoryczna uwaga

To napisz to w odpowiedzi do tej właśnie uwagi :-/

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Re:

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> NAM! Ja osobiście mam dość twojej fantacji generującej różnie dziwadłą > na forum. I w tym momencie, łamiąc ustalony protokół, oficjanie > ogłaszam - dostajesz czerwoną kartkę za robienie bałaganu na forum.

coż za zaszczyt mości Bosie (po czym nie wiem) Oświadczam niniejszym, że do uwag owego NAM'a będę się pokornie stosował. Wszak cieszy mnie to, że z poowodów regulaminowych komentarzy mych nie usówa się. Swoją drogą ciekaw jestem, jakie odznaczenie przypadnie konjo'wi za poniższe naruszenie regulaminu...

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez Phobos 17

> Wszak cieszy mnie to, że z poowodów regulaminowych komentarzy mych nie > usówa się. Swoją drogą ciekaw jestem, jakie odznaczenie przypadnie > konjo'wi za poniższe naruszenie regulaminu...

Konjo sam usunął swojego posta. Wyświetlany komunikat jest standardowy dla wszystkich usuniętych wypowiedzi.

PS. Polecamy lekturę zasd pisowni końcuwek "-uń" i ich odmiany.

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> ...Polecamy lekturę zasd pisowni końcuwek "-uń" i ich odmiany.

Już leca po słownik Einstein'ie tudzież NAM'ie, bo przeca zastosowałeś liczba mnoga ;-)

PS ja akurat wola apostrofy od myślników, a błąd, no cóż... czasem się zdarzy, wszak błądzenie jest rzeczą ludzką.

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez Phobos 17

Skończ ten żenujący popis :-/

Gdzie się podział znacznik [OT] w temacie twojego posta? :-/

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> Skończ ten żenujący popis :-/

vice versa!

PS nie potrzenbie zmieniłem, wszak lepiej wyglądałoby [OT] sasa do lasa ;-)

wysłane przez Ferrix 8

Phobos napisał(a):

> PS. Polecamy lekturę zasd pisowni końcuwek "-uń" i ich odmiany.

Przepraszam, że się wtrącę... Ja natomiast polecam Phobosowi lekturę słownika ortograficznego, gdzie powinien znaleźć poprawną pisownię słowa "końcówka". --- Cudze błędy się widzi pod lasem, a swoich pod nosem - nie... :/

STMKŻ

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

Widze, że nie moge już nawet żadnej ironii napisać na forum, bo zaraz znów będzie, ze jestem zly i niedobry... :-/

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez konjo  4

marpa napisał(a):

> Swoją drogą ciekaw jestem, jakie odznaczenie przypadnie > konjo'wi za poniższe naruszenie regulaminu...

Jeśli chodzi Ci o ten post poniżej, to możesz wiedzieć, że usunąłem go sam, ze względu na to, że odpisaliśmy razem z Marcinem jednocześnie. A co do napisu, to póki co serwis Komis jest wyposażony jedynie w taką a nie inną opcje usuwania postów. I nie zależnie czy ktoś przeklnie czy kogoś obrazi czy napisze bzdurę lub poprosi o usunięcie komentarza napis zawsze jest ten sam. Niestety nie mamy opcji "usuń" na każdą okazję. A co do odznaczeń to przecież nie będziemy sobie z Marcinem na wzajemnie kartek przyznawać, bo primo jesteśmy wyłączeni z tego przywileju, a secundo to by było bez sensu, chciażby dlatego, że każdy z nas by sobie mógł dopisać X razy "za dbanie o forum".

--- Guess what I'm doing now.

So never mind the darkness.

wysłane przez Pepe 236

Maciek napisał(a):

> Zawsze można to zgłosić do ZDiTM`u ;)

Wyobraż sobie że też wpadłem na ten pomysł :) Z ustalenie kontrolerów nie będzie kłopotu... Przecież muszą miec wpisane że kontrolowali ten pojazd, w końcu wystawili jednej pasażerce mandat. :)

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

> Wyobraż sobie że też wpadłem na ten pomysł :) Z ustalenie > kontrolerów nie będzie kłopotu... Przecież muszą miec wpisane > że kontrolowali ten pojazd, w końcu wystawili jednej pasażerce > mandat. :)

Tylko udowodnij im, że nie zaczepili nawet osoby, która nie miała biletu :D Powiedzą, że nie było takiego przypadku, albo był to ktoś, o kim wiedzą, że ma bilet wolnej jazdy ;)

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wczoraj ok godziny 17 w autobusie 81 była dziwna kontrola biletów ponieważ był tylko jeden kontroler na cały autobus troche to dziwne...czyżby jeździli już w poijedynke czy to był przebieraniec.

wysłane przez X

marcinek napisał(a):

[ciach]

Już jest wątek na tym forum o dokładnie takiej samej nazwie,wystarczyło wejść i dodać komentarz,a tak niepotrzebnie zaśmiecasz forum.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Luke_Police  163

Rok temu zdarzyła mi się kontrola na linii 106 jadącym w kierunku Głębokiego. Kontrolerzy ujawnili się po wyjeździe z Siedlic i złapali jakąś dziewczynę bez biletu, która nie chciała podać swoich danych osobowych... i Efekt był taki, że skontrolowali tylko 4 osoby, mimo, że autobusem jechało z 25! A ona właśnie była tą czwartą.

Innym razem w tramwaju linii 1 na Wojska Polskiego zaczęli kontrolę za lodogryfem. Na pierwszym skrzyżowaniu (tam gdzie 53 i 60 skręcają) doszło do wypadku. Jakiś kierowca nie obejrzał się i w efekcie tramwaj uderzył w niego i zepchnął go do końca skrzyżowania niszcząc mu drzwi i cały bok auta. Mimo to kanary czynili swą powinność, a gdy ktoś do nich krzyknął "chwila panowie, przecież wypadek jest, tramwaj stoi, dlaczego wy nas sprawdzacie", odpowiedzieli mu "nam to nie przeszkadza". ...i sprawdzali jeszcze przez minutę do momentu aż motorniczy otworzył drzwi i wypuścił pasażerów.

Technik serwisu :)

wysłane przez torwid (gość)

Luke_Police napisał(a):

> Innym razem w tramwaju linii 1 na Wojska Polskiego zaczęli > kontrolę za lodogryfem. Na pierwszym skrzyżowaniu (tam gdzie > 53 i 60 skręcają) doszło do wypadku. Jakiś kierowca nie > obejrzał się i w efekcie tramwaj uderzył w niego i zepchnął > go do końca skrzyżowania niszcząc mu drzwi i cały bok auta. > Mimo to kanary czynili swą powinność, a gdy ktoś do nich > krzyknął "chwila panowie, przecież wypadek jest, tramwaj > stoi, dlaczego wy nas sprawdzacie", odpowiedzieli mu "nam > to nie przeszkadza". ...i sprawdzali jeszcze przez minutę do > momentu aż motorniczy otworzył drzwi i wypuścił pasażerów.

Jam jest ten, co nie pała miłością do kanarów i przyczynił się do wywalenia Renomy z naszego szlachetnego grodu. Ale w opisanej sytuacji, mości panie, nie widzę niczego zdrożnego i przyznałbym rację tym niewrażliwym siepaczom. Otóż skrzyżowanie, o którym piszesz, to al. Wojska Polskiego i ul. Zaleskiego. Od przystanku jest to odległe o 300 m, jak nie więcej. Jeśli kontrola została podjęta, to nie widzę w tym niczego złego. Chodziło o to, czy wszyscy pasażerowie przebywający w pojeździe zapłacili za przejazd. Kontrola rozpoczęła się PRZED wypadkiem i mogła być dokończona. Tym. bardziej, że w tej sytuacji pasażerowie korzystający z biletów jednorazowych mają 30 min. na ich ponowne skasowanie, co skutkuje odzyskaniem pełnego czasu.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dziś ok godziny 14,30 wsiadałem na przystanku dziewoklicz i kasowniki były już zablokowane i nie miałęm jak skasować biletu,nagle podchopdzi do mnie kanar i zebym mu pokazał bilet ja mu mówiłem że kasowniki są zablokowane i nie miałem jak skasować biletu, naszczęscie jakaś babka z tyłu mi podała pokazałem mu i sie odczepił :)

wysłane przez X

marcinek napisał(a):

> > kasowniki były już zablokowane i nie miałęm jak skasować > biletu,nagle podchopdzi do mnie kanar i zebym mu pokazał > bilet ja mu mówiłem że kasowniki są zablokowane i nie miałem > jak skasować biletu

Standardy prosto z Renomy,zresztą cóż sie dziwić,przecież większość kanarów to właśnie byli pracownicy Renomy,pracują w ZDiTM-ie,ale jednak maniery z Renomy pozostały;/;/;/;/

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Phobos 17

> Standardy prosto z Renomy,zresztą cóż sie dziwić,przecież > większość kanarów to właśnie byli pracownicy Renomy,pracują w > ZDiTM-ie,ale jednak maniery z Renomy pozostały;/;/;/;/

Maniery swoją drogą, ale kierowca powinien był odblokować kasowniki w momencie zatrzymywania się na kolejnym przystanku...

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez X

Phobos napisał(a):

> > Maniery swoją drogą

Zgadza się,ale na pewno byłeś świadkiem podobnej sytuacji wielokrotnie

> ale kierowca powinien był odblokować > kasowniki w momencie zatrzymywania się na kolejnym przystanku...

Powinien,ale tego nie zrobił.Chyba,że jakiś kanar,powiedział mu aby nie odblokowywał(sam byłem świadkiem takiej sytuacji):/:/:/:/

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz