Forum

Jak, kilka dni po premierze, oceniasz nowe forum Serwisu?

Hmm, skoro ktoś twierdzi, że jest gorsze, to fajnie by było, gdyby również napisał, dlaczego. W przeciwnym wypadku nie ma szans na zmiany.
mkubien napisał(a):

> Hmm, skoro ktoś twierdzi, że jest gorsze, to fajnie by > było, gdyby również napisał, dlaczego. W przeciwnym > wypadku nie ma szans na zmiany.

To ja twierdzę, że forum jest gorsze. I dlaczego?: 1. Jasnoniebieskie znaczki zlewają się z białym tłem i dla użytkowników wchodzących na forum po raz pierwsze są niezrozumiałe. 2. Czerwone napisy "Moderator zmienił treść tego posta" są irytujące. IMHO jeśli post został zmieniony, nie powinna być o tym informacja. Post jest zmieniony i już. W każdym razie moderuję forum jednej z uczelni wyższych i wstawiam wraz z innymi moderatorami dopiski, gdy post zasady kulturalnej rozmowy i wymiany na forum. Moje zdanie jest takie, że wtedy moderator powinien zaingerować. Zmiany w stylu, braku ogonka w ę czy ą powinny być zmienione i już bez żadnych dopisków. 3. A propo ortografii to moderatorzy i administratorzy z wielką gorliwością wytykają błędy, natomiast na forum jak byk stoi "wyświetlanie pojedyńczych wiadomości" zamiast "wyświetlanie pojedynczych wiadomości". Więc najpierw Panowie Administratorzy i Moderatorzy przeczytajcie sobie punkt 2 regulaminu forum :->

Więc na razie to by było na tyle, jak coś sobie przypomnę to dam znać. :-)

Штирлиц
Stirlitz napisał(a):

> 1. Jasnoniebieskie znaczki zlewają się z białym tłem

Jak niebieski może się zlewać z białym tłem?

> i dla > użytkowników wchodzących na forum po raz pierwsze są > niezrozumiałe.

Bo nie są takie jak w phpBB? Cóż, życie, jak to mówi Mareczek.

> 2. Czerwone napisy "Moderator zmienił treść tego posta" > są irytujące. [ciach]

Temat zostawiam do dyskusji.

> 3. A propo ortografii to moderatorzy i administratorzy z > wielką gorliwością wytykają błędy, natomiast na forum jak > byk stoi "wyświetlanie pojedyńczych wiadomości" zamiast > "wyświetlanie pojedynczych wiadomości".

Już pisałem, że cały serwis będzie jeszcze sprawdzany pod kątem poprawności językowej. Literówek i błędów jest więcej, ale nie chcę się za to zabierać póki nie ustabilizuje się sytuacja ze skryptami. Chodzi o to, żeby nie nadpisywać sobie wzajemnie zmian.
mkubien napisał(a):

> Jak niebieski może się zlewać z białym tłem?

Jasnoniebieski. W poprzedniej wersji niebieski aż przechodził w granatowy.

> Bo nie są takie jak w phpBB?

phpBB to każdy może sobie wstawić. Nie jestem fanem phpBB. Poza tym do znaczników można się przyzwyczaić. :-)

Штирлиц
Stirlitz napisał(a):

> Jasnoniebieski. W poprzedniej wersji niebieski aż przechodził w > granatowy.

W poprzedniej wersji był kolorowy misz-masz. Inny kolor miały ikonki podstawowych wątków, inny wątków do informacji, inny do zdjęć i jeszcze inny do sond. Teraz wszystko jest ujednolicone.
mkubien napisał(a):

> W poprzedniej wersji był kolorowy misz-masz. Inny kolor miały > ikonki podstawowych wątków, inny wątków do informacji, inny do > zdjęć i jeszcze inny do sond. Teraz wszystko jest ujednolicone.

I właśnie dlatego podobała mi się tamta wersja serwisu pod względem kolorystyki. Każda ikonka miała swój kolor i od razu mogłem szybko odrozróżnić, czy wątek dotyczy informacji lub zdjęcia. Trudno, jest jak jest, może za bardzo się przyzwyczaiłem do poprzednich ikonek i dlatego nie podobają mi się obecne. Najważniejsze, że serwis działa bez zarzutów i odwiedza go coraz więcej osób. Chociaż, że nie podobają mi się nowe kolory znaczków zagłosowałem na "lepsze od poprzedniego", ponieważ w nowej wersji podoba mi się to, że można zmienić treść swojej wypowiedzi, w galerii oznaczyć zdjęcia obejrzane, wydrukować informacje itp.

Gratuluję wszystkim, którzy współpracowali przy tworzeniu nowej wersji Serwisu KOMIS. Zrobiliście naprawdę, kawał dobrej roboty. Mam nadzieję, że przy kolejowym Komisie pójdzie wam tak samo.

wysłane przez MQ ?

Wygląda na to, że poza Kajetanem, który napisał konkretnie, co mu się nie podoba, inni głosują na "nie", bo boją się nowych narzędzi pozwalających utemperować niezdyscyplinowanych użytkowników, względnie odczuli ich działanie na własnej skórze :-]

wysłane przez Pawel

mkubien napisał(a):

> Wygląda na to, że poza Kajetanem, który napisał > konkretnie, co mu się nie podoba, inni głosują na "nie", > bo boją się nowych narzędzi pozwalających utemperować > niezdyscyplinowanych użytkowników, względnie odczuli ich > działanie na własnej skórze :-]

To jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze: po paru dniach użytkowania strasznie drażni mnie to, że przy przeglądaniu forum za każdym razem po przejściu do następnej wypowiedzi trzeba na nowo rozwijać drzewo wątku. Wydaje mi się że lepiej było gdy było ono domyślnie widoczne - znacznie bardziej ułatwiało to nawigację. tyle :) reszta mi się podoba

wysłane przez MQ ?

Pawel napisał(a):

> po paru dniach użytkowania strasznie drażni mnie to, że przy > przeglądaniu forum za każdym razem po przejściu do > następnej wypowiedzi trzeba na nowo rozwijać drzewo wątku. > Wydaje mi się że lepiej było gdy było ono domyślnie > widoczne - znacznie bardziej ułatwiało to nawigację.

Opis jednej z opcji profilu:

Rozwijaj drzewo wątku Automatycznie rozwijaj drzewo wątku w trybie wiadomości pojedyńczych. Po wyłączeniu tej opcji, będziesz musiał ręcznie wyświetlić drzewo, jeśli będziesz chciał je zobaczyć.

Wystarczy poszukać :-P

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Wygląda na to, że poza Kajetanem, który napisał > konkretnie, co mu się nie podoba, inni głosują na "nie", > bo boją się nowych narzędzi pozwalających utemperować > niezdyscyplinowanych użytkowników, względnie odczuli ich > działanie na własnej skórze :-]

Ani nie wydaje mi sie że je odczułem ani sie ich nie boję. Natomiast samo forum nie podoba mi się graficznie (nowa czcionka, znaczki, które mi też podobnie jak Stirlitzowi zlewają się, oraz drzewo też wspominane nawet gdy mam zaznaczoną ową opcję). Ach i jeszcze galeria imo trochę za dużo tych informacji, albo to te ramki są niepotrzebne bo jakieś takie "ciężkie" te zdjęcia w tych ramach są.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Kriz8

W sondzie nie brałem udziału, ale napiszę co tu mnie drażni. Otóż w drzewie wątku, przy kazdym użytkowniku kwadracik odpowiedniego koloru. Moim zdaniem wystarczyłby ten w nagłówku posta. Przy dużej ilości postów w wątku drzewo staje się oczo..e..e..e ;-). Druga sprawa to rozmiar czcionki przy spisie wątków. Lepiej wyglądało to w starej wersji, teraz z lekka rozjechane się wydaje.

-- www.dziecineostrady.prv.pl

Pokemony atakują...

wysłane przez kajetansz 65

Jerszcze jeden problem mnie nurtuje i denerwuje, a nie spotkałem się z nim w poprzedniej wersji KoMiSu (o ile czegoś nie pozmieniałem wtedy w ustawieniach internetowych). Otóz ostatniego czasu w celu oznaczenia nieprzeczytanych postów w długim wątku skorzystałem z opcji "oznacz wątek jako przeczytany". Zadowolony brnłąem dalej i skorzystałem z opcji "Oznacz wszystkie wątki jako przeczytane" i tu zaczęły się moje kłopoty. Wszystkie nowo zaczęte wątki zaczynają być oznaczone jako nieprzeczytane. Denerwuje mnie to bardzo, bo jak sobie przypominam poprzednią wersję forum to ta opcja odnosiła się do wątków, które były, a nie tych co mają powstać. I to właśnie jest dla mnie trochę denerwujące.

P.S. Wiem, że można usunąć pliki cookie :-P

Штирлиц

wysłane przez MQ ?

Stirlitz napisał(a):

> Zadowolony > brnłąem dalej i skorzystałem z opcji "Oznacz wszystkie > wątki jako przeczytane" i tu zaczęły się moje kłopoty. > Wszystkie nowo zaczęte wątki zaczynają być oznaczone jako > nieprzeczytane.

Jestem przekonany, że w funkcjonowaniu tej opcji nic się nie zmieniło. Logiczne jest, że jako nieprzeczytane oznaczane są również nowe wątki, których przecież nie miałeś okazji przeczytać.