Forum

Spór o autobusy na Pogodnie nie ustaje

Jeśli prezydent nie spotka się z nami we wtorek o godz. 15.30, zablokujemy drogę - grożą mieszkańcy ul. Reduty Ordona.

wysłane przez MQ ?

Mieszkańcy Zawadzkiego, korzystajcie z 75 póki jeździ w takiej postaci, w jakiej jeździ. Bo później będziecie wożeni na wycieczki krajoznawcze, albo nigdzie nie dojedziecie.

Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta te brednie. Jak tylko autobusy zostaną zabrane z Reduty Ordona i Roweckiego, to zaraz zawiąże się komitet protestacyjny walczący o ich przywrócenie, którego członkowie pewnie będą się rzucać pod autobusy obsługujące działki na Taczaka albo inne równie ciekawe miejsca.

Najgorsze jest to, że mieszkańcy Reduty Ordona robią sobie dobrze kosztem mieszkańców osiedli ościennych, czyli Zawadzkiego i Kaliny. Ale co to kogo obchodzi.

wysłane przez Piotr

mkubien napisał(a):

> Najgorsze jest to, że mieszkańcy Reduty Ordona robią sobie > dobrze kosztem mieszkańców osiedli ościennych, czyli > Zawadzkiego i Kaliny. Ale co to kogo obchodzi.

"wolności jednych nie może być kosztem drugich" ;) tak mi się przypomniał cytat z filmu...Ich nie obchodzi, że komunikacja miejska jest dla ogółu mieszkańców Szczecina. Sami z tej komunikacji nie korzystają, mówiąc brzydko, a konkretnie...obsrali chodniki samochodami i basta...Pamiętam co się działo jak budowali ulicę Europejską...Protestowali mieszkańcy domków jednorodzinnych...tak samo było w przypadku lodogryfu, kiedy okoliczni mieszkańcy dowiedzieli się, że obiekt będzie zadaszony i odbierze im część słoneczka :) (jak się skończyło nie mam pojęcia). Takich przykładów na pewno jest więcej...a tak poza tym ciekawi mnie która strona ulicy Grota Roweckiego zawiązuje komitety? Mieszkańcy blokowiska, czy domków jednorodzinnych? ;).

wysłane przez Michal105N

> a tak poza tym ciekawi > mnie która strona ulicy Grota Roweckiego zawiązuje komitety? > Mieszkańcy blokowiska, czy domków jednorodzinnych? ;).

Najwiecej rabanu, robią mieszkańcy zielonego budynku mieszkalnego przy przystanku "Berlinga" ale jedyni to oni nie są...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
mkubien napisał(a):

> Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta te brednie. Jak > tylko autobusy zostaną zabrane z Reduty Ordona i Roweckiego, > to zaraz zawiąże się komitet protestacyjny walczący o ich > przywrócenie, którego członkowie pewnie będą się > rzucać pod autobusy obsługujące działki na Taczaka albo > inne równie ciekawe miejsca.

A może mieszkańcom tamtych okolic nudzi się, a protesty są w pewnym sensie urozmaiceniem tego nudnego życia ;) A tak serio to o zabranie autobusów walczą pewnie Ci, którzy z nich nie korzystają, bo jeżdżą samochodami i są samolubami. A jak zabiorą autobusy to protestować będą Ci co z nich korzystają. Z resztą na miejscu tych osób też bym wtedy protestowała, bo mało by mi się podobało doginanie na jakiś oddalony przystanek.
To jak im nie pasuje 75 to niech ZDiTM puści 75 przez Poniatowskiego potem wzdłuż trasy 5-ki i 7-ki i od Wernehory swoją normalną trasą .Może wtedy będą zadowoleni . Tyle lat 75 kursuje trasa przez Reduty Ordona i nagle wszytkim przeszkadza że autobus do centrum maja średnio co 5 min .

-- MÓW MI MOTORNICZY :D:D:D:D:D
M21 napisał(a):

> To jak im nie pasuje 75 to niech ZDiTM puści 75 przez > Poniatowskiego potem wzdłuż trasy 5-ki i 7-ki i od Wernehory > swoją normalną trasą .

A kto zapłaci za dodatkowe kilometry?

> Tyle lat 75 kursuje trasa przez Reduty Ordona i nagle wszytkim przeszkadza > że autobus do centrum maja średnio co 5 min.

Może nie wszystkim, tylko tym co z nich nie korzystają.

wysłane przez lhb178 19

"Mieszkańcy Reduty Ordona od lat męczą się z kursującymi pod ich oknami autobusami nie tylko linii 75, ale także: 60, 80, 521 (nocny), czterema liniami komercyjnymi (jeżdżącymi do hipermarketów), a do niedawna także linii 53."

No jak Rabenda coś napisze... Jeżeli 80 też, to gdzie 74? Jakie 4 komercyjne?

I pytanie podstawowe: to jakieś uczulenie na autobusy? Tiry, rozklekotane dostawczaki, burczące dresowozy i stada zwykłych samochodów ich nie męczą?

"- Nie twierdzimy, że wszystkie autobusy powinny być od nas wycofane. Chcemy się podzielić z innymi tą naszą biedą, nie cierpieć sami - mówi pani Danuta, jedna z mieszkanek ulicy."

A inni bardzo chętnie tę biedę przyjmą :>

wysłane przez techno

... to niech porobi zdjęcia i zobaczy jak się sprawa rozwinie :) Ja raczej nie zdążę. Ale jak się uda, to będzie fotorelacja z blokady a'la Lepper ;)

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]