Forum

Nowy prezydent?

Polskie Radio Szczecin podaje pierwsze, niepełne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Zgodnie z nimi, nowym prezydentem Szczecina będzie prawdopodobnie Piotr Krzystek. I prawdopodobnie nie będzie to jedyny były wiceprezydent w nowych władzach.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A ja sie pochwale jeszcze tym, ze jezeli Piotr Krzystek wygra wybory to wiceprezydentem zostanie Cezary Urban. Dyrektor 13LO w Szczecinie. Dowiedzialem sie tego z wiarygodnych zrodel. :)

wysłane przez kajetansz 65

ABC napisał(a):

> A ja sie pochwale jeszcze tym, ze jezeli Piotr Krzystek wygra > wybory to wiceprezydentem zostanie Cezary Urban. Dyrektor > 13LO w Szczecinie. Dowiedzialem sie tego z wiarygodnych > zrodel. :)

No dobrze, no ale nie zamieniajmy tego forum w forum Gazety Wyborczej. Na razie interesują nas wszystkich jakie ma Pan Krzystek poglądy na komunikację Miejską. Po to chyba jest ta strona. :-)

Штирлиц

wysłane przez leks 17

Krzystek był mało znany, ale szybko się wybił i pokazał. Wygrał z Piechotą, który jak wiadomo był bardziej znanym politykiem. Ludzie widocznie nie chcą już ufać lewicy i jej politykom. Osobiście popierałem bardziej Piechote lecz mam nadzieje, że Krzystek wkońcu coś zmieni, a nie zrujnuje miasto jeszcze bardziej lub poda się po roku do dymisji - oby nie, niech wkońcu przyjedzie porządny prezydent i naprawi to miasto - tego życze Krzystkowi. 4 lata temu popierałem Runowicza, który przegrał niestety - o ile pamietam w drugiej turze, a był to niezły prezydent... wtedy od początku nie podobał mi się Marian, a teraz jakoś obaj kandydaci mnie szczególnie nie rażą, ale i obaj tak dobrze do siebie nie przekonali.

No cóż pożyjemy, zobaczymy, a więc gratuluje P. Krzystkowi i życze mądrych decyzji :). Podobno chce on na początku zająć się budżetem miasta - miejmy nadzieje, że więcej kasy pójdzie dzięki temu na KM.

A tak w ogóle to czytałem na gazeta.pl, że Pan Jurczyk przebywa w szpitalu, czy to czasem nie ma związku z tym, że chce on jeszcze nachapać kasy?

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez kajetansz 65

lex napisał(a):

> Krzystek był mało znany, ale szybko się wybił i pokazał. > Wygrał z Piechotą, który jak wiadomo był bardziej znanym > politykiem. Ludzie widocznie nie chcą już ufać lewicy i > jej politykom. Osobiście popierałem bardziej Piechote lecz > mam nadzieje, że Krzystek wkońcu coś zmieni, a nie > zrujnuje miasto jeszcze bardziej lub poda się po roku do > dymisji - oby nie, niech wkońcu przyjedzie porządny > prezydent i naprawi to miasto - tego życze Krzystkowi. > 4 lata temu popierałem Runowicza, który przegrał niestety > - o ile pamietam w drugiej turze, a był to niezły > prezydent... wtedy od początku nie podobał mi się Marian, > a teraz jakoś obaj kandydaci mnie szczególnie nie rażą, > ale i obaj tak dobrze do siebie nie przekonali.

Na forum GW marsz!

> No cóż pożyjemy, zobaczymy, a więc gratuluje P. > Krzystkowi i życze mądrych decyzji :). Podobno chce on na > początku zająć się budżetem miasta - miejmy nadzieje, > że więcej kasy pójdzie dzięki temu na KM.

Miejmy też taką nadzieję.

> A tak w ogóle to czytałem na gazeta.pl, że Pan Jurczyk > przebywa w szpitalu, czy to czasem nie ma związku z tym, że > chce on jeszcze nachapać kasy?

Może jakiś jeszcze ciekawy wymysł?

Штирлиц

wysłane przez leks 17

Stirlitz napisał(a):

> Może jakiś jeszcze ciekawy wymysł?

Jeśli uważasz, że takie rzeczy bym sobie sam wymyślił to jesteś w błędzie. A zresztą, prosze: http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34959,3752347.html

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez kajetansz 65

lex napisał(a):

> Jeśli uważasz, że takie rzeczy bym sobie sam wymyślił to > jesteś w błędzie. > A zresztą, prosze: > http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34959,3752347.html

I gdzie masz o wyciąganiu pieniędzy?

Штирлиц

wysłane przez leks 17

Stirlitz napisał(a):

> I gdzie masz o wyciąganiu pieniędzy?

Jak sobie pójdzie na zwolnienie to będzie brał nadal kase mimo, że nie będzie prezydentem. I dziwne, że tak blisko przed rostrzygnięciem II tury akurat poszedł do szpitala.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez kajetansz 65

Z mojej strony EOT.

Штирлиц

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

Jedynym powodem, dla którego poruszyliśmy w serwisie tematykę wyborczą, były nazwiska osób, które już do pewnego stopnia przysłużyły się już KM. I trzymajmy się tego, proszę :-)

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid  67

Kazimierz Trzciński, pierwszy prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (...) To również za jego urzędowania pojawiła się koncepcja zorganizowania przetargu na obsługę linii autobusowych przez 10 lat.

Ja jeszcze dodam, że wbrew temu, że wszyscy dookoła mówili, ze "niedasię" udowodnił, że jest kasa na remonty przejazdów przez torowiska, co dziwnym trafem MZK sukcesywnie robi do dziś. Gdyby go Jurczyk nie posunął, być może mielibyśmy także remonty samych torowisk i inne efekty...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> Gdyby go Jurczyk nie posunął, > być może mielibyśmy także remonty samych torowisk i inne > efekty...

Jurczyk przecież konsekwentnie podczas trwania kadencji, specjalistów i ludzi znających się na tym co robią, zastępował jakimiś Czesnymi i podobnymi postaciami, a ci zniszczyli zarówno jego dobre imie jak i miasto. Nie musze już nawet mówić, że Ci puźniejsi jego współpracownicy KM po prostu mieli gdzieś jak praktycznie wszystko poza własnym portfelem. Więc nie ma się co dziwić, że jest jak jest.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez mmm

lex napisał(a):

> Jurczyk przecież konsekwentnie podczas trwania kadencji, > specjalistów i ludzi znających się na tym co robią, > zastępował jakimiś Czesnymi i podobnymi postaciami,

To fakt. Mało kto juz chyba pamięta pana vice Gakowicza. To była "postać". A co do nowych zastępców, to kandydatura pana Litwińskiego jest mało prawdopodobna. Nie zdecyduje sie chyba zamienić mandatu poselskiego na stołek wiceprezydenta. Szkoda, że to własnie on nie kandydował na prezydenta, choć wcześniej były takie propozycje. Co do pana Trzcińskiego to jestem pozytywnie zaskoczony, że może powrócić, oby tak sie stało. Jednak nawet najlepszy specjalista nie zrobi zbyt wiele bez kasy. Zobaczymy jaki bedzie projekt budżetu.

wysłane przez Robert 5

mmm napisał(a):

> > To fakt. Mało kto juz chyba pamięta pana vice Gakowicza. To > była "postać".

Gdakowicza :-) No kto jak kto, ale z pewnością szczecińscy miłośnicy najbardziej zainteresowani losami kolekcji naszych wagonów historycznych, na zawsze sobie zapamiętali, że to właśnie za wiceprezydentury pana Gdakowicza cichaczem zostało pociętych na złom kilka cennych historycznych wagonów i tylko dzięki błyskawicznej awanturze medialnej wywołanej przez STMKM po ujawnieniu sprawy, udało się zatrzymać "akcję" i ocalić przed palnikiem to, co jeszcze nie zdążyło pod ów palnik trafić...

> Co do pana Trzcińskiego to jestem pozytywnie zaskoczony, że > może powrócić, oby tak sie stało.

Trzymam kciuki. W trakcie tego krótkiego epizodu, kiedy był wiceprezydentem, były naprawdę pozytywne rokowania dotyczące układu komunikacyjnego miasta. Wierzę, że uda się do tego powrócić.

wysłane przez Phobos 17

> No kto jak kto, ale z pewnością szczecińscy miłośnicy > najbardziej zainteresowani losami kolekcji naszych wagonów > historycznych, na zawsze sobie zapamiętali,

[ciach]

Niektórzy miłośniczy mogą również pamiętać słynną wypowiedź pana Gdakowicza, o tym jak to "komunikacja miejska ma na siebie zarabiać"... :-/

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Phobos 17

> A co do nowych zastępców, to kandydatura pana Litwińskiego > jest mało prawdopodobna. Nie zdecyduje sie chyba zamienić > mandatu poselskiego na stołek wiceprezydenta.

A ja jestem wręcz odwrotnego zdania :-) Miałem przyjemność spotkać posła Litwińskiego kilka dni po zaprzysiężeniu i w krótkiej rozmowie przyznał on, że nie ma zamiaru za bardzo oddalać się od Szczecina. Na postawione wprost pytanie o tegoroczne wybory samorządowe, tylko się tajemniczo uśmiechnął...

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mmm

Phobos napisał(a):

>Na postawione wprost pytanie o > tegoroczne wybory samorządowe, tylko się tajemniczo > uśmiechnął...

Tez chciałbym żeby to była prawda, ale rok temu była inna sytuacja. Krzystek był szykowany na wojewodę, a Litwiński był wymnieniany wsród kandydatów PO na prezydenta (wg mnie wygrałby w I turze). Stało sie inaczej. Wciąż uważam że powrót pana Arkadiusza jest mało prawdopodoby, ale chciałbym sie mylić.

wysłane przez Phobos 17

> Ja jeszcze dodam, że wbrew temu, że wszyscy dookoła > mówili, ze "niedasię" udowodnił, że jest kasa na > remonty przejazdów przez torowiska, co dziwnym trafem MZK > sukcesywnie robi do dziś.

Akurat to nie jest dla mnie trafnym argumentem - kolejny dowód na to, że w tym mieście liczą się tylko kierowcy. Efekt jest taki, że da się wygodnie zajechać drogę tramwajowi, ale przejście przez torowisko tramwajowe na przystankach choćby na Rodła w dalszym ciągu grozi połamaniem sobie nóg :-/

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid  67

Phobos napisał(a):

> Akurat to nie jest dla mnie trafnym argumentem - kolejny dowód > na to, że w tym mieście liczą się tylko kierowcy...

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Fakt, lepiej jest przede wszystkim kierowcom, ale płyty w kiepskim stanie, albo "luźne", są groźne także dla tramwajów, nie tylko Tatr. Poza tym bardziej chodziło mi o pewiem mechanizm, czyli udowodnienie, że nie tylko można w tym mieście znaleźć kasę na sprawy związane z KM, ale także może to robić MZK we własnym zakresie. Słupy są w miarę systematycznie wymieniane od wypadku w alei kwiatowej, płyty (nie tylko na przejazdach) też, więc kto wie: może powrót K. Trzcińskiego zaowocowałby także remontami samych torowisk i wymianą taboru? Skoro udowodnił, że niemożliwe, staje się możliwe, to kto wie? ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez torwid  67

Kazimierz Trzciński (...) Ze stanowiskiem musiał się pożegnać, kiedy odebrał bezpłatne przejazdy komunikacją miejską emerytom, rencistom oraz - i to najbardziej nie spodobało się związkom zawodowym - rodzinom pracowników komunikacji.

Tak sobie poghrzebałem w pamięci i komputerze i wyszło mi, że zlikwidowane zostały dla emerytów i rencistów bilety socjalne, ale zostały ulgowe 50 proc. A dla osób powyżej 70 lat zostały bezpłatne przejazdy. Argumentem za likwidacją socjalnych było to, że bezrobotni w ogóle nie mieli żadnych ulg i był zamiar, aby mieli bezpłatne przejazdy na poszukiwanie pracy. Trwały w tym zakresie uzgodnienia z opieką społeczną i urzędem pracy, aby wykupowali takie bilety. Tego pomzsłu prezydent Trzciński nie zdążył już wdrożyć...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...