Forum

Za wysokie progi

W Szczecinie powinno jeździć 17 niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej. Kolejne 20 powinno kursować przed końcem roku na liniach obsługiwanych przez Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W praktyce oznacza to, że na niektórych liniach autobusy niskopodłogowe nie pojawiają się w ogóle.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

>Na przystanku przy sanktuarium czekałam wraz z osobą niepełnosprawną na >jakikolwiek autobus niskopodłogowy w kierunku Zdrojów - pisze nasza >Czytelniczka. - Z 13 autobusów, które przyjechały, ani jeden nie był

Właściwie fizycznie niemożliwe i niewykonalne bo wszelakie solówki SPADu są niskopodłogowe i chociaż nie są zaznaczone w rozkładzie to wszystko co krótkie jeździ niskie. Na D również mimo, że nie ma kursów zaznaczonych to jeźzdi dużo MANidełek...

>niskopodłogowy. A z dwóch pytanych kierowców żaden nie potrafił >powiedzieć, kiedy taki autobus przyjedzie. Czy na tym polega integracja?

Takk kierowca ma wiedzieć dokładnie który autobus na jakiej linii jeździ i powiedzieć o której przyjedzie akurat ta brygada i czy w międzyczasie się nie zepsuje...

PS Artykuł o podobnej, choć w sumie jeszcze bardziej bzdurnej treści ukazał się też w MM Moje Miasto...

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez t105n  49

MC napisał(a):

> Właściwie fizycznie niemożliwe i niewykonalne bo wszelakie > solówki SPADu są niskopodłogowe

Prawie wszystkie solówki są niskopodłogowe. Ostatnio jeszcze miałem szczęście trafić na 120-tkę na 65 (może ostatni raz). Niemniej jednak stwierdzenie z artykułu, ze na 66, 71 i 77 nie jeździ niska podłoga to najwyraźniej jest sprzed co najmniej 3 lat. No chyba że MANy i Solarisy, które widzę na 66 i 71, to nie jest niska podłoga.

> Na D również mimo, że nie ma kursów zaznaczonych > to jeźzdi dużo MANidełek...

Rzadko się zdarza coś innego niż MAN.

> PS Artykuł o podobnej, choć w sumie jeszcze bardziej > bzdurnej treści ukazał się też w MM Moje Miasto...

Jak większość takich artykułów. Ostatnio wyczytałem w takim, że "bulwy" są 4-drzwiowe!

-- "Czy chcesz, żeby się poprawiło, ale będzie gorzej?" (c) Jan Pietrzak

wysłane przez (użytkownik usunięty)

t105n napisał(a):

> Prawie wszystkie solówki są niskopodłogowe. Ostatnio jeszcze > miałem szczęście trafić na 120-tkę na 65 (może ostatni

Ok ale nie 13 autobusów pod rząd :P Mi zaś głównie chodzi o tę liczbę, która jest za pewne zmyślona (dobrze że w obu artykułach pani podała tę samą :D)

> raz). Niemniej jednak stwierdzenie z artykułu, ze na 66, 71 i > 77 nie jeździ niska podłoga to najwyraźniej jest sprzed co

Z tym ostatnim to różnie bywa, ale czasem coś się trafi.

> najmniej 3 lat. No chyba że MANy i Solarisy, które widzę na > 66 i 71, to nie jest niska podłoga.

Bo to chyba powinien być całkiem pusty na specjalne życzenie klimatyzowany z regulacja siły nawiewu na nogi i głowę i możliwością ustawienia osobnej temperatury dla nóg i głowy...

> Jak większość takich artykułów. > Ostatnio wyczytałem w takim, że "bulwy" są 4-drzwiowe!

Ciekawe co jeszcze dziennikarze z pomocą walczących z komunikacją ludzi wymyślą :D

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez t105n  49

MC napisał(a):

> Ok ale nie 13 autobusów pod rząd :P

Zgadza się. Ja też nie uwierzę, ze wszystkie te linie były w całości obsługiwane Volvami.

wysłane przez 105ngs

t105n napisał(a):

> Ja też nie uwierzę, ze wszystkie te linie były w > całości obsługiwane Volvami.

Podejrzewam, że dla Sz.P. Czytelniczki autobus niskopodłogowy kojarzy się z Solarisem tudzież MANem III generacji, a NL202/NG272 traktowała jak Volvo... Podobne przecież... :/

wysłane przez lukasz007 5

t105n napisał(a):

> Ostatnio wyczytałem w takim, że "bulwy" są 4-drzwiowe!

Dokładnie też to czytałem, aż mnie zdziwiło że taki błąd popełnili. To na kilometr widać że są 3-drzwiowe.

-- MAN NG272 #2304