Forum

Solaris w walce o tramwaje

wysłane przez jas59  ?

Fajnie! Znowu zaczyna się cyrk. Jeśli oferentowi nie spodoba się firma, która wygrała przetarg trzeba ją zawetować. I koło się zamyka. W ten sposób można uwalić każdy przetarg. Czas najwyższy zmienić Prawo Zamówień Publicznych w kwestii oprotestowania przetargu.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez leks 17

jas59 napisał(a):

> Fajnie! Znowu zaczyna się cyrk. Jeśli oferentowi nie > spodoba się firma, która wygrała przetarg trzeba ją > zawetować. I koło się zamyka. W ten sposób można uwalić > każdy przetarg. Czas najwyższy zmienić Prawo Zamówień > Publicznych w kwestii oprotestowania przetargu.

Najśmieszniejsze jest to, że Solaris już produkuje tramwaje dla Szczecina. K. Olszewski przyznał, że zamówili już części do naszych wagonów - w artykule z Wyborczej. Szykuje nam się niestety długa batalia :(. W tym przypadku pewnie nie odpuszczą.

-- Może kiedyś przyjdą lepsze czasy...

wysłane przez Bauer

leks napisał(a):

> Szykuje > nam się niestety długa batalia :(. W tym przypadku pewnie nie > odpuszczą.

Szczerze mówiąc, to wole dłużej poczekać ale jeździć Solarisami a nie pesowskim syfem...

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów

wysłane przez t105n  49

Bauer napisał(a):

> Szczerze mówiąc, to wole dłużej poczekać ale jeździć > Solarisami a nie pesowskim syfem...

Możesz to jakoś rzeczowo uargumentować?

wysłane przez Bauer

t105n napisał(a):

> Możesz to jakoś rzeczowo uargumentować?

Solaris jest bardziej efektowny wizualnie, ma ciekawiej zaprojektowane wnętrze i lepsze siedzenia. Pesa natomiast jest brzydka, ma banalne stopiątkowe siedzenia i jest awaryjna.

Przytoczę słowa Mareczka o pesie: "Powodzenia, ale nie chciałbym aby motorniczemu w czasie jazdy na monitorku wyskoczył komunikat - system wykonał nieprawidłową operację...".

:P

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów

wysłane przez Jasiek 36

Bauer napisał(a):

> Solaris jest bardziej efektowny wizualnie, ma ciekawiej > zaprojektowane wnętrze i lepsze siedzenia. Pesa natomiast jest > brzydka, ma banalne stopiątkowe siedzenia i jest awaryjna.

Solaris jest może i ładniejszy, ale co do siedzeń to większość narzeka na standardowe siedzenia Solarisa (ja się do tej grupy nie zaliczam). Nie wiedziałem, że Pesa ma takie całe plastikowe. Natomiast ze strony technicznej tramwaj Pesa istnieje, a Solaris nie, więc nie ma co dyskutować o awaryjności.

> Przytoczę słowa Mareczka o pesie: "Powodzenia, ale nie chciałbym > aby motorniczemu w czasie jazdy na monitorku wyskoczył komunikat - > system wykonał nieprawidłową operację...".

No straszne. :-D A w Solarisach często wyskakuje na komputerku: awaria systemu oczyszczania spalin, lub awaria ECAS, ewentualnie EBS, albo dla urozmaicenia zbyt wysoka temperatura oleju w silniku itd. Dodam, że niekiedy taki autobus po zjeździe do zajezdni okazuje się sprawny i tylko elektronika wariuje, ale sprawdzić trzeba.

-- lukas -> jasiek

wysłane przez rietze

Myślę, że będzie lepiej, żeby Solaris wygrał. Trzeba pozwolić firmie wygrać, bo my będziemy pierwsi i ocenimy, czy to naprawdę dobry tramwaj? Warto sprawdzić, bo Pesa ma dużo zamówienia, może 90 % tramwaje opóźnią i będą byle jakie, bo będą śpieszyć. Ma zamówienie prawie około 180 tramwajów dla Warszawy i dla Gdańska prawie 20. To naprawdę Pesa ma dużo pracy. Jak mówił Leks, że powoli przygotują tramwaj dla nas, to znaczy, że nie będą śpieszyć, będą składać powoli i myślę, że będzie dobry tramwaj. Jeśli będzie awaryjny, to firma Solaris da gwarancję, np. poprawią technikę. Ale nie jestem bardzo zadowolony z Pesy;/ Boję się, że może tragicznie będzie, bo ze względu wytrzymałości. Jak z autobusami, Solaris na początku miał małe zamówienia i były autobusy dobre. Zauważcie na Solarisy Dąbskie, które zakupione w 2005 czy 2000. Nie wiem, kiedy kupili pierwsze solarisy II generacji. Jak sprawują?? Znakomicie. Tramwaje Solarisy na pewno będą dobre jak autobusy II generacji czy III generacji. Jest mi przykro, że w każdym fabryce spieszą się, szybko budują i później rozpadają się. Wydaję mi się, nie trzeba spieszyć, bo dla Niemców składają powoli, dla Polski spieszą, bo w przetargu jest mało czasu, nie wolno przekroczyć, bo będą kary. Napisałem porównania do Pesy. Ma duże zamówienia, mało pracowników, będą mieli mało czasu i będą opóźnienia;/

Pozwólmy wygrać Solarisowi, szkoda, że tutaj prezes SPAK, SPAD, SPPK i TS nie czytają komisu, to znaczy, że nie chcą z nami współpracować;/

wysłane przez MQ ?

rietze napisał(a):

> Myślę, że będzie lepiej, żeby Solaris wygrał. Trzeba > pozwolić firmie wygrać, bo my będziemy pierwsi i ocenimy, czy > to naprawdę dobry tramwaj?

Rolą Tramwajów Szczecińskich i Miasta Szczecin nie jest litowanie się nad oferentami, ani umożliwianie im wejścia na nowy rynek. TS wybrały ofertę, która w opinii komisji przetargowej gwarantuje terminowe dostarczenie wagonów spełniających wymagania SIWZ. I tyle w tym temacie.

> szkoda, że tutaj prezes SPAK, > SPAD, SPPK i TS nie czytają komisu

Tu się możesz zdziwić.

wysłane przez Jasiek 36

rietze napisał(a):

> Myślę, że będzie lepiej, żeby Solaris wygrał. Trzeba > pozwolić firmie wygrać, bo my będziemy pierwsi i ocenimy, czy > to naprawdę dobry tramwaj?

No jeśli te tramwaje mają być zmontowane tak na szybko, jak ostatnie autobusy, to ja wolę jednak Pesę. Za duże pieniądze, aby się bawić w sprawdzanie. Niedługo swoje autobusy będą dokręcać w drodze do klienta, tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż. :-P

> Warto sprawdzić, bo Pesa ma dużo > zamówienia, może 90 % tramwaje opóźnią i będą byle jakie, > bo będą śpieszyć.

To samo można powiedzieć na temat Solarisa z tym pośpiechem, przecież montują tyle autobusów.

> Ma zamówienie prawie około 180 tramwajów > dla Warszawy i dla Gdańska prawie 20. To naprawdę Pesa ma dużo > pracy.

Myślę jednak że dadzą spokojnie radę. Wszak nasze będą składane, jako jedne z pierwszych.

> Ale nie > jestem bardzo zadowolony z Pesy;/ Boję się, że może > tragicznie będzie, bo ze względu wytrzymałości.

A co w Warszawie, Bydgoszczy czy Elblągu się jakieś tramwaje Pesy rozpadły?

> Nie wiem, kiedy kupili pierwsze solarisy II > generacji. Jak sprawują?? Znakomicie.

Solarisy Urbino II 12 zostały zakupione w 2005 roku, a czy one się aż tak znakomicie mają, nie byłbym przekonany.

> Jest mi przykro, że w każdym fabryce spieszą się, szybko budują i > później rozpadają się. Wydaję mi się, nie trzeba > spieszyć, bo dla Niemców składają powoli, dla Polski > spieszą, bo w przetargu jest mało czasu, nie wolno > przekroczyć, bo będą kary.

Tyle że to raczej nie wynika z czasu tylko podejścia do firm zamawiających mniejsze partie pojazdów. W końcu np. w Niemczech też są jakieś terminy może i dłuższe, ale i są także większe zamówienia, a więc na to samo wychodzi.

-- lukas -> jasiek

wysłane przez t105n  49

rietze napisał(a):

> Myślę, że będzie lepiej, żeby Solaris wygrał. Trzeba > pozwolić firmie wygrać, bo my będziemy pierwsi i ocenimy, czy > to naprawdę dobry tramwaj?

Tramwaj jest zbyt drogą zabawką, żeby pozwolić sobie na eksperymenty i to, podkreślam, za nasze pieniądze. Nie chciałbym, żeby z budżetu miasta ryzykować 55 mln zł na niesprawdzone wagony. Dlatego wolę Pesę, głównie dlatego, że jest to sprawdzona konstrukcja - patrz: Warszawa, Łódź, Elbląg, Bydgoszcz.

> Ma zamówienie prawie około 180 tramwajów > dla Warszawy i dla Gdańska prawie 20.

Dokładnie 186 dla Warszawy i 35 dla Gdańska.

wysłane przez techno

t105n napisał(a):

> Tramwaj jest zbyt drogą zabawką, żeby pozwolić sobie na > eksperymenty i to, podkreślam, za nasze pieniądze. Nie > chciałbym, żeby z budżetu miasta ryzykować 55 mln zł na > niesprawdzone wagony. Dlatego wolę Pesę, głównie dlatego, że > jest to sprawdzona konstrukcja - patrz: Warszawa, Łódź, Elbląg, > Bydgoszcz.

To teraz sobie przypomnij, kto przed Elblągiem kupił Pesy...

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> To teraz sobie przypomnij, kto przed Elblągiem kupił Pesy...

No tak były to wtedy prototypy, ale nie zapominajmy, że już wtedy Pesa miała jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o produkcje czy remont pojazdów szynowych.

wysłane przez Mareczek 5

PawelJ napisał(a):

> No tak były to wtedy prototypy, ale nie zapominajmy, że już wtedy > Pesa miała jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o produkcje czy > remont pojazdów szynowych.

Doświadczenie które procentuje do dziś - problemy z Pesami w Warszawie, problemy z szynobusami jak i lokomotywami po rewizji w tym zakładzie.

-- Kolejarz Polski Ludowej walczy o podniesienie kultury obsługi podróżującego człowieka pracy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Jasiek 36

leks napisał(a):

> Najśmieszniejsze jest to, że Solaris już produkuje tramwaje > dla Szczecina. K. Olszewski przyznał, że zamówili już > części do naszych wagonów - w artykule z Wyborczej.

To jest tylko ich wyłączny problem, bo się troszkę pośpieszyli. Jeżeli oczywiście tak naprawdę jest, w co szczerze wątpię, gdyż za duże pieniądze wchodzą w grę.

-- lukas -> jasiek

wysłane przez torwid  67

Ja wiem, że kto pierwszy, ten lepszy, że jest radocha, jak się wywołuje dyskusję, ale protestu jeszcze nie ma. Owszem, Solaris taki dokument szykuje, ale jaśnie pan informator, bo dziennikarz nie przejdzie mi przez klawiaturę, nie sprawdził. Tak samo wtopiła Wyborcza, a PR Szczecin na swoich stronach już przeprasza, że wprowadziło w błąd.

http://www.radio.szczecin.pl/index.php

Problem więc jest, ale Komis ma znowu „niusa", który wprowadza zamęt...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Ja wiem, że kto pierwszy, ten lepszy, że jest radocha, jak > się wywołuje dyskusję, ale protestu jeszcze nie ma. > Owszem, Solaris taki dokument szykuje, ale jaśnie pan > informator, bo dziennikarz nie przejdzie mi przez > klawiaturę, nie sprawdził.

Cytat z kwestionowanego przez Ciebie newsa: Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w rozmowie z przedstawicielami Solarisa, zaskarżenie na decyzję komisji zostanie złozone prawdopodobnie dziś lub jutro, ale nie można jeszcze potwierdzić tego w stu procentach.

Więc kto tu czegoś nie sprawdził?

wysłane przez torwid  67

mkubien napisał(a):

> Cytat z kwestionowanego przez Ciebie newsa: > Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w rozmowie z > przedstawicielami Solarisa, zaskarżenie na decyzję komisji > zostanie złozone prawdopodobnie dziś lub jutro, ale nie > można jeszcze potwierdzić tego w stu procentach. > > Więc kto tu czegoś nie sprawdził?

No dobra, może trochę przesadziłem, ale sam widzisz, jaki jest efekt... Wyborcza i Radio pojechały ostro, a Solaris niby mówi o proteście, tylko coś się nie spieszy. Słyszę o tym od poniedziałku czy wtorku, tylko oficjalnego pisma jakoś jeszcze nie wysłano. Więc cały zamęt uważam za przedwczesny. Dopóki protest nie wpłynął, tematu nie ma. Bardziej bym się obawiał ruchów Cegielskiego, bo coś dziwnie ucichli. A to oni najbardziej namieszali.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> No dobra, może trochę przesadziłem, ale sam widzisz, jaki jest > efekt... Wyborcza i Radio pojechały ostro, a Solaris niby mówi > o proteście, tylko coś się nie spieszy. Słyszę o tym od > poniedziałku czy wtorku, tylko oficjalnego pisma jakoś jeszcze > nie wysłano. Więc cały zamęt uważam za przedwczesny. Dopóki > protest nie wpłynął, tematu nie ma. Bardziej bym się obawiał > ruchów Cegielskiego, bo coś dziwnie ucichli. A to oni > najbardziej namieszali.

A ja mam wrażenie, że jak zwykle robisz burzę w szklance wody. Może trochę więcej dystansu do informacji prasowych. Nie martw się nie jesteśmy tacy głupi i tez podchodzimy do wszelkich rewelacji prasowych z umiarem. Zresztą sam nie możesz nas zapewnić, że protest nie wpłynie, a w artykule pisze, że może wpłynie, może nie? Więc o co Ci chodzi? Zresztą na pewno będą protestować, zwłaszcza, że już produkują tramwaje. Walczyć trzeba w ich sytuacji...

-- Może kiedyś przyjdą lepsze czasy...

wysłane przez pawko

A kto powiedział, że ten protest będzie zasadny i przetarg zostanie unieważniony?!

Kleeberga->Wernyhory->Brama Portowa/Plac Zwcięstwa->LO9

wysłane przez wiktor2115 0

Może ktoś pojedzie na te targi do Gdańska i zrobi parę fotek? Moim zdaniem powinien u nas być Solaris a nie Pesa. Z tego co widziałem na zdjęciach to o wiele lepiej się prezentuje Solaris.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Piotr

" wyrok KIO Krajowa Izba Odwoławcza: - wykluczyła Solarisa z dalszego postępowania (ze względów formalnych - nie dopilnowali terminów) - uznała odwołanie FPS jako zasadne. "

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=44664856&postcount=4819

I co teraz? Od nowa? Czy zlecenie wędruje do Ceglorza? Czy ktoś w TS beknie za ten cały cyrk? Inne miasta podpisują umowy, a w Szczecinie jak zwykle pod górkę.

wysłane przez DamTram

Piotr napisał(a):

> " wyrok KIO > Krajowa Izba Odwoławcza: > - wykluczyła Solarisa z dalszego postępowania (ze > względów formalnych - nie dopilnowali terminów) > - uznała odwołanie FPS jako zasadne. "

To chyba oznacza rozpoczęcie całej procedury od nowa?

wysłane przez Mario  ?

Piotr napisał(a):

> I co teraz? Od nowa? Czy zlecenie wędruje do Ceglorza? Czy > ktoś w TS beknie za ten cały cyrk? Inne miasta podpisują > umowy, a w Szczecinie jak zwykle pod górkę.

Albo Wybieramy Cegielskiego albo będzie 3 przetarg. My się chyba nie doczekamy niskopodłogowych tramwajów... ;-/

-- Tatry T6A2D i Solarisy to moje ulubione pojazdy. :-)

wysłane przez Piotr

Mario napisał(a):

> Albo Wybieramy Cegielskiego albo będzie 3 przetarg. My się > chyba nie doczekamy niskopodłogowych tramwajów... ;-/

Może niech wybiorą...Trudno, to tylko 6szt! Ważniejszy jest drugi przetarg, który mieli ogłosić zaraz po wakacjach (kilkadziesiąt sztuk przy współfinansowaniu z unii?).

Z drugiej strony to niezły obciach. Nikt nie dał sobie wcisnąć Pumy, nawet Poznaniacy, a my go przygarniemy? :(. Ehhh

wysłane przez paki

Piotr napisał(a):

> Może niech wybiorą...Trudno, to tylko 6szt! Ważniejszy jest > drugi przetarg, który mieli ogłosić zaraz po wakacjach > (kilkadziesiąt sztuk przy współfinansowaniu z unii?). > > Z drugiej strony to niezły obciach. Nikt nie dał sobie > wcisnąć Pumy, nawet Poznaniacy, a my go przygarniemy? :(. Ehhh

W obecnej sytuacji finansowej Cegielskiego śmiem wątpić w zdolność dostarczenia "niskaczy" dla Szczecina. Nie mają funduszy na działalność bieżącą firmy, to jak opłacą zakup materiałów do produkcji tramwajów?

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Piotr

paki napisał(a):

> W obecnej sytuacji finansowej Cegielskiego śmiem wątpić w > zdolność dostarczenia "niskaczy" dla Szczecina. Nie mają > funduszy na działalność bieżącą firmy, to jak opłacą zakup > materiałów do produkcji tramwajów?

Fakt, ale nie wycofali protestu, a skoro nie mają pieniędzy, to na co liczą? Zwyczajne "udupienie" przetargu? :(.

wysłane przez Mario  ?

Piotr napisał(a):

> Fakt, ale nie wycofali protestu, a skoro nie mają pieniędzy, to na > co liczą? Zwyczajne "udupienie" przetargu? :(.

Darzą nam prototyp. A gdy przyjdą lepsze czasy to dopiero nam zbudują. ;/

-- Tatry T6A2D i Solarisy to moje ulubione pojazdy. :-)

wysłane przez paki

Piotr napisał(a):

> Fakt, ale nie wycofali protestu, a skoro nie mają pieniędzy, to na > co liczą? Zwyczajne "udupienie" przetargu? :(.

Cegielski nie leży w centrum moich zainteresowań, więc nie śledzę na bieżąco doniesień. Liczą na cudowną pomoc państwa, FPS ma być przejęte przez ARP chyba, więc może jakoś uda im przetrwać...

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez t105n  49

Piotr napisał(a):

> Może niech wybiorą...Trudno, to tylko 6szt!

Wybacz, ale wywalać prawie 50 mln zł na jakieś badziewie to dopiero byłaby niegospodarność. Już lepiej rozpisać trzeci przetarg.

wysłane przez torwid  67

W uzupełnieniu: protest Solarisa odrzucono, ponieważ wpłynął 2 dni po terminie. Informacje na temat Cegielskiego powinienem mieć dziś ok. południa, ale nic nie obiecuję.

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez paki

torwid napisał(a):

> W uzupełnieniu: protest Solarisa odrzucono, ponieważ > wpłynął 2 dni po terminie. Informacje na temat > Cegielskiego powinienem mieć dziś ok. południa, ale nic > nie obiecuję.

Ja szukałem werdyktu KIO na stronie internetowej UZP, ale jeszcze nie został umieszczony.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez torwid  67

paki napisał(a):

> Ja szukałem werdyktu KIO na stronie internetowej UZP, ale > jeszcze nie został umieszczony.

Jest to możliwe, co nie zmienia faktu, że albo idziemy do sądu, albo bierzemy Cegielskiego, bo właśnie dostałem potwierdzenie o przegranej... :(

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez paki

torwid napisał(a):

> Jest to możliwe, co nie zmienia faktu, że albo idziemy do > sądu, albo bierzemy Cegielskiego, bo właśnie dostałem > potwierdzenie o przegranej... :(

Ponawiam moje wątpliwości dotyczące sytuacji finansowej Cegielskiego. Czy można ją wykorzystać przeciwko decyzji KIO?

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez torwid  67

paki napisał(a):

> Ponawiam moje wątpliwości dotyczące sytuacji finansowej > Cegielskiego. Czy można ją wykorzystać przeciwko decyzji KIO?

O tym niestety zdecyduje tylko sąd. Pozostaje mieć nadzieję, że weźmie to pod uwagę. Ale już wiem, że TS nie popuszczą i będą się odwoływać.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Wojciech

torwid napisał(a):

> O tym niestety zdecyduje tylko sąd. Pozostaje mieć nadzieję, że > weźmie to pod uwagę. Ale już wiem, że TS nie popuszczą i będą > się odwoływać.

Czyli przetarg może się powtórzyc po raz trzeci, biorąc najbardziej pesymistyczną opcję?

-- "Co dla wszystkich nienormalne, u nas staje się realne" - Szczecińskie Tramwaje

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez Piotr

torwid napisał(a):

> Ale już wiem, że TS nie popuszczą i będą > się odwoływać.

To się Krzystek zdenerwuje! Kiełbasa mu odjeżdża! Jest możliwość, że unieważnią przetarg i rozpiszą nowy na 36 tramwajów?

wysłane przez stoch

Piotr napisał(a):

> Jest > możliwość, że unieważnią przetarg i rozpiszą nowy na 36 > tramwajów?

W sumie dobrze by było, ale czy Szczecin ma na to pieniądze (dofinansowanie itp.)? Tylko sobie tego nie wyobrażam, że ten przetarg na 36 sztuk poszedłby łatwo skoro jest problem z sześcioma tramwajami...
torwid napisał(a):

> Jest to możliwe, co nie zmienia faktu, że albo idziemy do > sądu, albo bierzemy Cegielskiego, bo właśnie dostałem > potwierdzenie o przegranej... :(

No, ale powiedz mi czy KIO w rozstrzygnięciu od razu wskazał kto powinien być faktycznym zwycięzcą przetargu? Znasz jakieś szczegóły tej sprawy, uzasadnienia itp?

-- Leśne dziadki z TS za dużo już schrzaniły i trzeba to naprawić...

wysłane przez Piotr

"Pod koniec ubiegłego tygodnia Krajowa Izba Odwoławcza rozstrzygnęła protest Fabryki Pojazdów Szynowych w sprawie dostarczenia tramwajów do Szczecina. KIO uwzględniła argumentacje FPS, spółki córki Cegielskiego i dzięki temu fabryka dostarczy sześć pojazdów Puma do stolicy województwa zachodniopomorskiego. "

http://www.polskatimes.pl/gloswielkopolski/stronaglowna/175267,hcp-dostarczy-do-szczecina-szesc-tramwajow-puma,id,t.html

Wiedzą coś, o czym my nie wiemy?

wysłane przez paki

Pytanie kieruję do Torwida i osób mających bardziej szczegółową wiedzę nt. przetargu. Orientujecie się może, kiedy zapadł ten wyrok Krajowej Izby Odwoławczej? Na razie opublikowano wyroki do 28.09.2009, ale nie ma tam sprawy TS vs HCP.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez xsxxxxx

paki napisał(a):

> Orientujecie się > może, kiedy zapadł ten wyrok Krajowej Izby Odwoławczej? Na > razie opublikowano wyroki do 28.09.2009, ale nie ma tam > sprawy TS vs HCP.

Rozprawa 14 października, werdykt został ogłoszony 15 października.

wysłane przez paki

xsxxxxx napisał(a):

> Rozprawa 14 października, werdykt został ogłoszony 15 > października.

Pisemnego uzasadnienia na stronie UZP na razie nie ma, ostatnie datowane są 28.09.

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez xsxxxxx

paki napisał(a):

> Pisemnego uzasadnienia na stronie UZP na razie nie ma, ostatnie > datowane są 28.09.

Wokanda na dzień: 14 październik 2009 -------------------------------------------------------------------------- godz. 13:00

Sygn. akt: KIO/UZP/ 1244/09 Strony: Odwołujący: H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Poznań Zamawiający: Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. Szczecin

Sygn. akt: KIO/UZP/ 1245/09 Strony: Odwołujący: Solaris Bus & Coach Spółka Akcyjna Owińska Zamawiający: Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. Szczecin

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie: Przewodniczący: Sylwester Kuchnio Członkowie: Magdalena Grabarczyk Marek Koleśnikow

Uzasadnienie streścił jeden z użytkowników Forum Polskich Wieżowców. Pełne tak jak mówisz, nie jest jeszcze dostępne na stronie internetowej.