Forum

Jadą nówki

O godzinie 15:55 na ulicy Struga widziano dwa nowe Solarisy Urbino 18 zmierzające do SPA "Dąbie".

wysłane przez konjo  4

Jak to IV generacja, to będą jakieś fajerwerki w postaci prezentacji na Jasnych Błoniach?

So never mind the darkness.

wysłane przez volvo

Tuż za Urbino 18, przyjechały 2 sztuki Urbino 12.

wysłane przez PawlukBoss21

volvo napisał(a):

> Tuż za Urbino 18, przyjechały 2 sztuki Urbino 12.

Wreszcie :) Komplet to będzie, jak przyjadą jeszcze 3 SU 12 :)

wysłane przez Jasiek 36

PawlukBoss21 napisał(a):

> Komplet to będzie, jak przyjadą jeszcze 3 SU 12 :)

Ale to nie w tym tygodniu.

wysłane przez PawlukBoss21

volvo napisał(a):

> Tuż za Urbino 18, przyjechały 2 sztuki Urbino 12.

Ciekawe czy 12-stki odziedziczą numery po starych Neoplanach, a 18-stki dostaną numery 2751-2752 :)

wysłane przez Błażej 3

PawlukBoss21 napisał(a):

> Ciekawe czy 12-stki odziedziczą >numery po starych Neoplanach,

Nie, bo jeszcze został Manik 2704. Dlatego będzie 2721-2725.

> a 18-stki dostaną numery 2751-2752 :)

Tu tak.

wysłane przez Sebek821 1

Nie wiem czy ktoś jeszcze widział te SU IV w SPAD'zie, ale powiem tylko jedno. Oni cofają się w rozwoju. Malowanie jest tak skopane, że aż na pawia się zbiera, poręcze w środku są STALOWE(!), okna są przesuwane jak w ex MAN'ach ITS Warszawa (np. #1751 - jak dobrze pamiętam), standardowo zamontowano zielone klapkowe wyświetlacze (które już się sypią >.< ). I do tego wszystkiego jeszcze... Dzielona przednia szyba. Rozumiem, koszty wymiany są mniejsze gdy wymieniane jest tylko "pół". No ale...

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez elewator991

Sebek821 napisał(a):

> Nie wiem czy ktoś jeszcze widział te SU IV w SPAD'zie, ale > powiem tylko jedno. Oni cofają się w rozwoju. Malowanie > jest tak skopane, że aż na pawia się zbiera, poręcze w > środku są STALOWE(!), okna są przesuwane jak w ex MAN'ach > ITS Warszawa (np. #1751 - jak dobrze pamiętam)

Jak dla mnie to dobrze, że okna są przesuwne. To plus ich duża ilość sprawią, że jak padnie klima to w środku nie będzie piekarnika. Poręcze stalowe może dlatego, że w tych malowanych odchodzi farba i nieestetycznie to wygląda.

wysłane przez BatiX  14

elewator991 napisał(a):

> Jak dla mnie to dobrze, że okna są przesuwne. To plus ich > duża ilość sprawią, że jak padnie klima to w środku nie > będzie piekarnika.

Też uważam, że przesuwane okna dużo lepiej się sprawdzają, przy uchylnych wymiana powietrza nawet w czasie jazdy nie jest powalająca.

wysłane przez Jasiek 36

Sebek821 napisał(a):

> Rozumiem, koszty wymiany są mniejsze gdy > wymieniane jest tylko "pół". No ale...

No właśnie to już wszystko wiesz, a mamy drogi jakie mamy z podbudowami z płyt betonowych, po których powinny jeździć tylko wywrotki z piaskiem. I efekt to pękanie szyb czołowych od szczecińskich wertepów. I nie jest tak jak piszą radośnie szczecińscy urzędnicy, że wszędzie są dziury. U nas to jest napierdzielanie autobusem po drogach nawet bez dziur, jadąc nawet te 30-40 km/h, przykład Chłopska, Kolorowych Domów, Kniewska, Kablowa. Ale UM problemu nie widzi, bo przecież przewoźnik płaci.

wysłane przez man1995 55

Jasiek napisał(a):

Dokładnie. Stan niektórych dróg w tym mieście jest katastrofalny. Ja to się dziwię, że SPAD jeszcze wysyła na niektóre trasy nowsze auta. Taka Kniewska to katastrofa. A odcinek Goleniowskiej między wspomnianą wyżej Kniewską a przystankiem "Załom" też jest fatalny. Droga jest zapadnięta. Jak mi się uda to nagram filmik jadąc za autobusem po tej trasie. Wygina się na wszystkie strony. Przeguby autobusów dostają ostro w kość. A później stuka, puka, nap...

wysłane przez Jasiek 36

man1995 napisał(a):

> Dokładnie. Stan niektórych dróg w tym mieście jest > katastrofalny.

A zapomniałem o Jasnej, to samo podbudowa z płyt betonowych na odcinku Jasna Osiedle - Jasna.

wysłane przez elewator991

Jasiek napisał(a):

> No właśnie to już wszystko wiesz, a mamy drogi jakie mamy z > podbudowami z płyt betonowych, po których powinny jeździć > tylko wywrotki z piaskiem. I efekt to pękanie szyb czołowych > od szczecińskich wertepów. I nie jest tak jak piszą > radośnie szczecińscy urzędnicy, że wszędzie są dziury. U > nas to jest napierdzielanie autobusem po drogach nawet bez > dziur, jadąc nawet te 30-40 km/h, przykład Chłopska, > Kolorowych Domów, Kniewska, Kablowa. Ale UM problemu nie > widzi, bo przecież przewoźnik płaci.

Betonowe płyty i przypomina mi się trasa 73 i 93. Ja dziwię się, że SPAD na 73/93, 77, 896 i C nie wysyła jak najwięcej starszych autobusów. Każdego dnia jeżdżę Kniewską, Lubczynską i Kablową. Czasami to aż serce boli jak te nowe autobusy są tam katowane. Na szczęście Kablowa w tym roku będzie remontowana. Niedługo nastąpi też budowa kanalizacji na ulicy Goleniowskiej, Kniewskiej i Lubczynskiej. W związku z tym, droga również będzie przebudowana.

wysłane przez Jasiek 36

elewator991 napisał(a):

> Niedługo nastąpi też budowa kanalizacji > na ulicy Goleniowskiej, Kniewskiej i Lubczynskiej. W związku z > tym, droga również będzie przebudowana.

Zależy co się kryję pod tą budową kanalizacji. Jakiś czas temu w Sławocieszach też kładli kanalizację, ale na ulicy Przylesie od Zdunowo Dworzec do Lutyków położono nowy asfalt nie ruszając podbudowy drogi, czyli najpierw wykopy zasypano, prowizorycznie połatano, a potem na to warstwa nowego asfaltu, ale gruntowną przebudową drogi bym tego nie nazwał. Owszem na jakiś czas będzie fajnie i gładko, ale wątpię aby to dłużej wytrzymało.

wysłane przez elewator991

Jasiek napisał(a):

> Zależy co się kryję pod tą budową kanalizacji.

Będzie Pan zadowolony;)między innymi będą podnosić nośność dwóch małych mostków.

wysłane przez PrzemekW

Sebek821 napisał(a):

> Nie wiem czy ktoś jeszcze widział te SU IV w SPAD'zie, ale > powiem tylko jedno. Oni cofają się w rozwoju. Malowanie > jest tak skopane, że aż na pawia się zbiera, poręcze w > środku są STALOWE(!), okna są przesuwane jak w ex MAN'ach > ITS Warszawa (np. #1751 - jak dobrze pamiętam), standardowo > zamontowano zielone klapkowe wyświetlacze (które już się > sypią >.< ). I do tego wszystkiego jeszcze... Dzielona > przednia szyba. Rozumiem, koszty wymiany są mniejsze gdy > wymieniane jest tylko "pół". No ale...

Jedyne z czym mogę się w Twoim poście zgodzić to malowanie i ewentualnie flip-dot'y. Znów robi się bajzel w schemacie, ale to dotyczy wszystkich spółek i wszystkich pojazdów - a nie tylko tej partii. Większe przesuwane okna to akurat świetna sprawa, bo u nas z działaniem klimy jest różnie. Stalowe szczotkowane poręcze to strzał w 10, bo wyglądają o niebo estetyczniej, a farba na nich nie blaknie i nie łuszczy się (minus taki że mają zielone wstawki, ale to wymóg). Dzielona przednia szyba? No cóż, sprawdź ile taka kosztuje i jak będziesz chętny pokrywać koszt jej wymiany, to spoko. A widoczność jakoś diametralnie się nie pogarsza przez ten słupek.

wysłane przez Luke_Police  163

Sebek821 napisał(a):

> standardowo > zamontowano zielone klapkowe wyświetlacze (które już się > sypią >.< ).

Po czym wnioskujesz, że już się sypią? Bo jeden miał wyświetlony tylko końcowy fragment napisu (zarówno z przodu, jak i z tyłu autobusu)? Jak ktoś wyłączył zasilanie w autobusie akurat w momencie kasowania treści wyświetlaczy, to tak mu już zostało, że część się skasowała, a końcówka została. Wyświetlacze typu flip-dot nie potrzebują zasilania aby podtrzymać treść(a w tym przypadku końcowy fragment), magnetyzm szczątkowy rdzeni cewek pozostaje na dłuuuugo utrzymując zadane wcześniej wysterowanie pikseli.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez Mariusz_W

Sebek821 napisał(a):

> [...] poręcze w środku są STALOWE(!) [...].

Bez znaczenia, i tak nie będą myte.
GMV

wysłane przez elewator991

Czy autobusy mają zamontowane urządzenia od GMV?

wysłane przez Jasiek 36

elewator991 napisał(a):

> Czy autobusy mają zamontowane urządzenia od GMV?

Mają przygotowaną instalację pod urządzenia produkcji GMV.

wysłane przez elewator991

Jasiek napisał(a):

> Mają przygotowaną instalację pod urządzenia produkcji GMV.

A wiesz może czy zostaną wyposażone w nie przed rozpoczęciem eksploatacji? Na przykład Solarisy z SPAK grubo ponad rok jeżdżą bez osprzętu, a używki już go posiadają. Kwestia gwarancji?

wysłane przez Jasiek 36

elewator991 napisał(a):

> A wiesz może czy zostaną wyposażone w nie przed rozpoczęciem > eksploatacji? Na przykład Solarisy z SPAK grubo ponad rok > jeżdżą bez osprzętu, a używki już go posiadają. Kwestia > gwarancji?

Nie mam pojęcia jak to z gwarancją. Musiałby się ktoś z administracji wypowiedzieć.

wysłane przez maciekos95 3

tomi napisał(a):

> https://i.imgbox.com/mEK8Mtfl.jpghttps://i.imgbox.com/tk77yNQI.jpg

Rzeczywiście, schemat malowania pozostawia wiele do życzenia. I nie chodzi mi nawet o zgodność z księgą, tylko po prostu mało estetycznie to wygląda (mam na myśli pasy nad oknami po bokach).

wysłane przez Sebek821 1

maciekos95 napisał(a):

> Rzeczywiście, schemat malowania pozostawia wiele do życzenia. > I nie chodzi mi nawet o zgodność z księgą, tylko po prostu > mało estetycznie to wygląda (mam na myśli pasy nad oknami po > bokach).

To POWINNO być zrobione w ten sposób. Raz nie psuje to estetycznie autobusu i nie wygląda jak zrobione na odpierdziel, a dwa jest zachowany "ciąg" pasów oraz "pełnego schematu" malowań dla Szczecina

https://s27.postimg.org/fdybpcsz7/16651123_1547500465290027_777326754_o.jpg

Fotka otrzymana od Blake96

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez maciekos95 3

Sebek821 napisał(a):

> To POWINNO być zrobione w ten sposób. [...]

Zgadza się, taki schemat wyglądałby naprawdę dobrze. Pasowałby idealnie do designu autobusu i nie psułby go wizualnie. Ale jak znam życie, nie ma co liczyć na jakiekolwiek poprawki... Miejmy nadzieję, że chociaż na kolejnych wozach tego typu będzie to wyglądało w ten sposób.

wysłane przez end 52

Sebek821 napisał(a):

> To POWINNO być zrobione w ten sposób. Raz nie psuje to > estetycznie autobusu i nie wygląda jak zrobione na odpierdziel, > a dwa jest zachowany "ciąg" pasów oraz "pełnego schematu" > malowań dla Szczecina >  > https://s27.postimg.org/fdybpcsz7/16651123_1547500465290027_777326754_o.jpg >  > Fotka otrzymana od Blake96

Malowanie na zdjęciu faktycznie lepsze z wyłączeniem przodu. Dla mnie obecnie przód wygląda idealnie. Nie wiem po co pchać niebieski nad wyświetlacz. Wygląda to nieestetycznie, dziwnie, obciachowo. Od zawsze jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

wysłane przez pioko17 38

Czy wie ktoś coś na temat ewentualnej prezentacji nowego taboru?

wysłane przez torwid  67

pioko17 napisał(a):

> Czy wie ktoś coś na temat ewentualnej prezentacji nowego > taboru?

Czwartek, godz. 11 dla mediów.

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez pioko17 38

torwid napisał(a):

> Czwartek, godz. 11 dla mediów.

A to taka prezentacja z wiadomych względów mnie nie interesuje. ;)

wysłane przez wiktor2115 0