Forum

Starym i długim na 66, z latającą klapą

W popołudniowej obsłudze 66/1 pojawiło się Volvo B10MA 2873.
I dodajmy: Bez działającej przedniej tablicy kierunkowej ;)

Pixel Serwis Bydgoszcz. Nowoczesne Technologie w Podróży....

wysłane przez man 128

Ostatnio w 1581 w ten sam sposób klapa nad czwartymi drzwiami postanowiła się otworzyć. A propos: czy w 2018 r. także będą kursowały B10-tki, bo doszły mnie słuchy, że na początku br. były płacone za nie kary?

wysłane przez riversedge_pl 1

solariadi1 napisał(a):

> I dodajmy: Bez działającej przedniej tablicy kierunkowej ;)

W którym momencie? Między 15:29 a 16:30 autobus prawidłowo i bez żadnych problemów wyświetlał na przednim wyświetlaczu kierunek jazdy.

man napisał(a):

> A propos: czy w 2018 r. także będą kursowały B10-tki?

Strzelam, że wszystkie polecą. A szkoda, bo jeden powinien zostać jako zabytek.

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez Kacpi 27

riversedge_pl napisał(a):

> solariadi1 napisał(a):

> > I dodajmy: Bez działającej przedniej tablicy kierunkowej ;) >  > W którym momencie? Między 15:29 a 16:30 autobus prawidłowo i > bez żadnych problemów wyświetlał na przednim wyświetlaczu > kierunek jazdy.

W stronę Żydowiec jest ok, ale w stronę Osiedla Bukowego było tak: Przód: ŻYDOWCE Bok: Osiedle Bukowe

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Mareczek 5

Kacpi napisał(a):

> Przód: ŻYDOWCE > Bok: Osiedle Bukowe

Mógł to być też błąd w programowaniu (każdą tablicę programujesz osobno).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez bartez 336

riversedge_pl napisał(a):

> Strzelam, że wszystkie polecą. A szkoda, bo jeden powinien > zostać jako zabytek.

A co w zamian? Bo nie słyszałem o nowych zakupach na już, a SPAK już teraz ma braki.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez torwid  67

riversedge_pl napisał(a):

(...)

> Strzelam, że wszystkie polecą. A szkoda, bo jeden powinien > zostać jako zabytek.

Wg mojej wiedzy jeden zostaje.

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez riversedge_pl 1

To ja jeszcze dodam od siebie, jak to wyglądało szczegółowo: Do autobusu wsiadłem zgodnie z godziną, jaką podałem w newsie i od razu zorientowałem się, że klapa lata. Naliczyłem w ciągu przejazdu 2 osoby, które wyrżnęły głową w blachę, ale bez poważniejszych skutków. Potem zgłosiłem kierowcy fakt dyndającej blachy, odparł mi, że wie o problemie i skontaktuje się z obsługą techniczną. Z racji obsuwy czasowej (wiadomo, o tej porze są już korki w Podjuchach) nie zdążył tego uczynić, tylko wyruszył w drogę powrotną na os. Bukowe. W Podjuchach wsiadł prawdopodobnie inny kierowca autobusów (jadący jako pasażer) i zaraz, jak się zorientował, że klapa dynda, podszedł do main drivera i powiedział, co i jak. Wrócił z kluczem (chyba prywatnym), ale nie był w stanie zamknąć klapy, więc wykonał telefon i "zamówił" obsługę techniczną na os. Bukowe. Na Słonecznym jeden z pasażerów podszedł do kierowcy i zaczął mu wrzucać, że klapa dynda, wyrzucił w nerwach kilka wyrazów i wysiadł. ;) Na Bukowym obsługa techniczna zjawiła się zaraz po przyjeździe Volviaka i naprawiono usterkę. Autobus potem wyruszył ogólnie z około 12-minutowym opóźnieniem.

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez man 128

torwid napisał(a):

> Wg mojej wiedzy jeden zostaje.

To genialnie. 1571? Na Klonowica chyba najbardziej zadbany wizualnie.

wysłane przez Luke_Police  163

man napisał(a):

> To genialnie. 1571? Na Klonowica chyba najbardziej zadbany > wizualnie.

Do tego z filmami i w oryginalnym starym malowaniu.

Technik serwisu :)

wysłane przez bartez 336

Luke_Police napisał(a):

> Do tego z filmami i w oryginalnym starym malowaniu.

Jak ma zostać na zabytek to chyba jakąś blacharkę mu zrobią i polakierują jeszcze raz.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Luke_Police  163

man napisał(a):

> Ostatnio w 1581 w ten sam sposób klapa nad czwartymi > drzwiami postanowiła się otworzyć.

W Volvach ze SPAK te klapy to są zanitowane na stałe. Otworzyła się, to pewnie nity zerwało...

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)

wysłane przez PrzemekW

Luke_Police napisał(a):

> W Volvach ze SPAK te klapy to są zanitowane na stałe. > Otworzyła się, to pewnie nity zerwało...

To nie zdarza się konieczność zajrzenia do napędu drzwi? :) Na zipy, na zipy zamykać! :D

wysłane przez riversedge_pl 1

Orientuje się ktoś kiedy ostatni raz #2873 wyjechał na trasę?

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez Jasiek 36

riversedge_pl napisał(a):

> Orientuje się ktoś kiedy ostatni raz #2873 wyjechał na > trasę?

Jakoś na początku stycznia widziałem go na linii 55.