Forum

Brakuje już nawet solówek?

Dzisiaj około godziny 17:00 widziany był Mercedes O530 2513 w obsłudze linii 75 na przystanku 26 Kwietnia. Autobus pełen pasażerów jechał w stronę pętli Krzekowo.

wysłane przez man 128

Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą prędkością.

wysłane przez MlodyS53 78

man napisał(a):

> Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > prędkością.

Peks chętnie "łyknie" ze dwie brygady 75.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez bartez 336

MlodyS53 napisał(a):

> Peks chętnie "łyknie" ze dwie brygady 75.

Niech PKS też ogarnie swoje wozy, bo też puszcza co się napatoczy. Dzisiaj na 105 widziałem MAN-a 10258 w białych barwach z wstawioną zieloną atrapą z przodu.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez man 128

bartez napisał(a):

> Dzisiaj na 105 widziałem MAN-a 10258 w białych > barwach z wstawioną zieloną atrapą z przodu.

Który to on dzień już jeździ tam ;P. Swoją drogą PKS stoi chyba wyżej w rankingu dbałości o tabor niż SPAK.

wysłane przez Sebek821 1

man napisał(a):

> Który to on dzień już jeździ tam ;P. Swoją drogą PKS stoi > chyba wyżej w rankingu dbałości o tabor niż SPAK.

Oczywiście. Tylko że jakimś dziwnym trafem na przystanku Tama Pomorzańska stał SU IV jako rezerwa za 70. Super mega łał i the best!

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez PawlukBoss21

MlodyS53 napisał(a):

> man napisał(a):

> > Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > > prędkością. >  > Peks chętnie "łyknie" ze dwie brygady 75.

Nie trzeba. Wystarczy oddać 3 brygady B dla SPAD i problem choć trochę rozwiązany ;)

wysłane przez BatiX  14

PawlukBoss21 napisał: > Nie trzeba. Wystarczy oddać 3 brygady B dla SPAD i problem choć > trochę rozwiązany ;)

Z dojazdem i zjazdem z Arkońskiego?

wysłane przez PawlukBoss21

man napisał(a):

> Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > prędkością.

Zastanawiam się dlaczego miłośnicy szczecińscy nie interweniują z tym do Urzędu Miasta. Skoro zależy im na tym by było lepiej, to trzeba działać, a nie tylko pisać na forum wywody, by pokazywać spółki z jak najgorszej strony.

Zadam pytanie. Ile jest wszystkich brygad przegubowych jakie obsługuje SPAK ( wszystkie ich linie )

wysłane przez PrzemekW

PawlukBoss21 napisał(a):

> Zastanawiam się dlaczego miłośnicy szczecińscy nie > interweniują z tym do Urzędu Miasta. > Skoro zależy im na tym by było lepiej, to trzeba działać, a > nie tylko pisać na forum wywody, by pokazywać spółki z jak > najgorszej strony.

Czyli już temat do UM zgłosiłeś? Czemu nie działasz tylko piszesz wywody na forum, o tym co powinni robić inni miłośnicy.

Nikomu nie zależy żeby pokazywać spółki z jak najgorszej strony, tylko ten cyrk który się dzieje jest czymś nienormalnym. Problem jest wielopłaszczyznowy bo oprócz niczego niewartych prezesów spółek, trzeba jeszcze pamiętać o tak samo beznadziejnych decydentach w Urzędzie Miasta z prezydentem na czele.

wysłane przez PawlukBoss21

PrzemekW napisał(a):

> Czyli już temat do UM zgłosiłeś? Czemu nie działasz tylko > piszesz wywody na forum, o tym co powinni robić inni > miłośnicy. > 

Napisałem wczoraj do Pana Radnego Marka Duklanowskiego, by na najbliższej sesji zajął się tym tematem. Czekam na odpowiedź :)

wysłane przez Jasiek 36

PawlukBoss21 napisał(a):

> Napisałem wczoraj do Pana Radnego Marka Duklanowskiego, by na > najbliższej sesji zajął się tym tematem. > Czekam na odpowiedź :)

Jeśli liczy że Radni miejscy tyle lat już będący Radnymi rozwiążą sytuację to chyba jesteś naiwny. Sami w sobie pogarszają stan systemu komunikacji miejskiej dokładając kolejne ulgi, nie zapewniając na nie pieniędzy.

wysłane przez Olo07

man napisał(a):

> Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > prędkością.

Nie tylko SPAK. SPAD Też bo widziałem Mercedesa O530 #2303 na linii 61

wysłane przez Kacpi 27

Olo07 napisał(a):

> man napisał(a):

> > Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > > prędkością. >  > Nie tylko SPAK. SPAD Też bo widziałem Mercedesa O530 #2303 > na linii 61

To teraz porównaj ile razy SPAK ma takie sytuacje, a ile SPAD ;)

-- Pozdrawiam SPAD!

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez arko5 30

Kacpi napisał(a):

> Olo07 napisał(a):

> > man napisał(a):

> > > Bieda, bieda, bieda. SPAK się stacza z coraz większą > > > prędkością. > >  > > Nie tylko SPAK. SPAD Też bo widziałem Mercedesa O530 #2303 > > na linii 61 >  > To teraz porównaj ile razy SPAK ma takie sytuacje, a ile SPAD ;)

Pierwszy tydzień po uruchomieniu pętli Turkusowa na 61 prawie codziennie śmigało 12m ;)

wysłane przez Kacpi 27

arko5 napisał(a):

> Pierwszy tydzień po uruchomieniu pętli Turkusowa na 61 prawie > codziennie śmigało 12m ;)

To aż dziwne :) Zawsze słyszałem, że w SPADzie to prędzej spotkam 18m zamiast 12m :)

-- Pozdrawiam SPAD!

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
Kacpi napisał(a):

> arko5 napisał(a):

>  > > Pierwszy tydzień po uruchomieniu pętli Turkusowa na 61 prawie > > codziennie śmigało 12m ;) >  > To aż dziwne :) Zawsze słyszałem, że w SPADzie to prędzej > spotkam 18m zamiast 12m :)

Źle słyszałeś ;) Sporo jeżdże po mieście i często widzę 12m na 61, nawet przed otwarciem Turkusowej.

wysłane przez Kacpi 27

Ciekawi mnie czy problemem jest brak solówek, czy może brak kierowców ;)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez Michal105N

Kacpi napisał(a):

> Ciekawi mnie czy problemem jest brak solówek, czy może brak > kierowców ;)

Wydaje mi się, że większy problem jest z taborem niż z kierowcami.

wysłane przez end 52

To jest szczyt żenady. Brak im autobusów i to widać codziennie. Te z kolei, które jakimś cudem jeżdżą, to obraz nędzy. Utrzymanie autobusów na poziomie poniżej krytyki. Dziś jechałem przegubowym Solarisem (numeru nie pamiętam), w którym coś w okolicach silnika strasznie rzęziło. Wcześniej miałem nieprzyjemność jechać krótkim MANem, w którym silnik wył głośniej niż w samolocie. To naprawdę jeszcze jeździ?

Poza tym nawet przetargu na nowe autobusy nie potrafią sprawnie przeprowadzić, żeby uzyskać chociaż jedną ofertę. Ciekawe jak ta spółka sobie poradzi jeszcze 9 miesięcy bez nowych autobusów.

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> ciach

Możliwe, że to #1852 :P on takie dźwięki z silnika, jak dobrze pamiętam wydobywa.

A jeszcze dołożyć, że takie przeguby jak #1650 i #1751 nie wyjeżdżają na miasto od kilku miesięcy, a na placu stoi odstawionych z około 4 przegubów, jak było wczoraj. To nie dziwota, że jest taka tragedia na Klonowica.

Miasto niby dokapitalizuje SPAK, jakimiś paroma milionami złotych (jak dobrze pamiętam z tegorocznego i zeszłorocznego budżetu) i nic z tym się nie dzieję widocznego dla pasażerów. Pewnie hybrydy będą więcej stać niż jeździć; nie zdziwię się, że tak będzie. Ciekawe, że jeszcze nie ma podpisanej umowy...

W tej spółce przydałoby się zrobić trzęsienie ziemi, może by wtedy byłoby lepiej.

wysłane przez bartez 336

wolvo1565 napisał(a):

> W tej spółce przydałoby się zrobić trzęsienie ziemi, > może by wtedy byłoby lepiej.

No prezes tam się zasiedział - efekty zarządzania jak widać i jeszcze premie roczne za to dostaje...

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Sebek821 1

O godzinie 15:50 widziałem go na Wawrzyniaka w str. Krzekowa aby około 15:58 włączyć się na trasę. I z tego co pamiętam to coś koło 17:40 spakował manatki i wrócił do siebie.

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.

wysłane przez Karton_03 91

„Zdarza się, dość często...”

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez Cezar007 2

Nie do końca rozumiem zdziwienie, że jedzie krótki. Na Basenie stoi rezerwa, kto powiedział, że jest tylko do dyspozycji na linie SPA Dąbie? A skoro rezerwę ma kierowca, który jest na stałe przypisany do krótkiego wozu, to wystawiony jest wóz krótki. Tu akurat uważam, że wystawiany powinien być zawsze pojazd przegubowy i to najlepiej taki z monitorami w środku co zaspokaja od razu zapotrzebowanie na SIP w pojeździe :)

-- Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez t105n  49

Cezar007 napisał(a):

> Tu akurat uważam, że > wystawiany powinien być zawsze pojazd przegubowy

Ale chyba nie na każdą linię można wysłać przeguba, np. zbyt ciasna pętla na Osowie wyklucza przeguby z linii 51.

-- "I pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie." (Julian Tuwim "Lokomotywa")

wysłane przez lukaszenko 16

t105n napisał(a):

> Ale chyba nie na każdą linię można wysłać przeguba, np. > zbyt ciasna pętla na Osowie wyklucza przeguby z linii 51.

Na Bezrzeczu też za dużo miejsca nie masz, to samo na Łukasińskiego, na Mierzynie...

wysłane przez MlodyS53 78

lukaszenko napisał(a):

> t105n napisał(a):

> > Ale chyba nie na każdą linię można wysłać przeguba, np. > > zbyt ciasna pętla na Osowie wyklucza przeguby z linii 51. >  > Na Bezrzeczu też za dużo miejsca nie masz, to samo na > Łukasińskiego, na Mierzynie...

Bezrzecze jeździły przeguby i trzyośki.

--
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez lukaszenko 16

MlodyS53 napisał(a):

> Bezrzecze jeździły przeguby i trzyośki.

Trzyośki nigdy tam osobiście nie widziałem więc nie wiem. Solarisy tam się jeszcze mieszczą bo mają dobry promień skrętu, ale takie Volvo ma problem. No i wóz #1700 też ledwo ledwo wchodzi tam na raz, co mnie osobiście zaskoczyło.

wysłane przez MlodyS53 78

lukaszenko napisał(a):

> MlodyS53 napisał(a):

> > Bezrzecze jeździły przeguby i trzyośki. >  > Trzyośki nigdy tam osobiście nie widziałem więc nie wiem. > Solarisy tam się jeszcze mieszczą bo mają dobry promień skrętu, > ale takie Volvo ma problem. No i wóz #1700 też ledwo ledwo wchodzi > tam na raz, co mnie osobiście zaskoczyło.

Wiem z własnego doświadczenia. Pytaj Blake, Lagune i wsada. Albo w galerii poszukaj 10311 i chyba 10222

--
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez Kacpi 27

MlodyS53 napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > MlodyS53 napisał(a):

> Szczerze, to zależy to moim zdaniem od kierowcy :) Czasem 10m ledwo wjedzie kierowca, a inny np. 15m wjedzie bez problemu ;)

-- Pozdrawiam SPAD!

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.

wysłane przez lukaszenko 16

Kacpi napisał(a):

> Szczerze, to zależy to moim zdaniem od kierowcy :) > Czasem 10m ledwo wjedzie kierowca, a inny np. 15m wjedzie bez problemu > ;)

Ale na słaby promień skrętu nie pomoże żaden kierowca.

wysłane przez Cezar007 2

t105n napisał(a):

> Ale chyba nie na każdą linię można wysłać przeguba, np. > zbyt ciasna pętla na Osowie wyklucza przeguby z linii 51.

To na takie linie SPAK sobie podeśle własną rezerwę. Awaryjnie to wszystko można posłać wszędzie - w najgorszym wypadku autobus zawróci w innym miejscu.

-- Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez man1995 55

Cezar007 napisał(a):

> To na takie linie SPAK sobie podeśle własną rezerwę. > Awaryjnie to wszystko można posłać wszędzie - w najgorszym > wypadku autobus zawróci w innym miejscu.

A SPAK takową w ogóle ma? :D

wysłane przez Kacpi 27

man1995 napisał(a):

> Cezar007 napisał(a):

> > Ciach >  > A SPAK takową w ogóle ma? :D

Chyba odziwo ma, w postaci 10m no ale ma :P (Wnioskuję po tym co najczęściej widać na rezerwie :D )

-- Pozdrawiam SPAD!

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.