Forum

SPPK sprzedaje

Dziś na stronie internetowej SPPK pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży trzech pozostałych w zajezdni MAN-ów SG313.

wysłane przez SOLARIS1850

Nie wierzę 🤦‍♂️

Ok rozumiem unowocześnianie i odmładzanie taboru no ale bez przesady jednego dać do muzeum z tego powodu, że to jedyne miejskie SG313 w Polsce, a tu sprzedaż...

Tylko podziękować SPPK... -_-
4

wysłane przez Karton_03 91

SOLARIS1850 napisał(a):
jednego dać do muzeum z tego powodu, że to jedyne miejskie SG313 w Polsce

Nawet gdyby tam go oddali, to i tak by gnił w magazynach (jak 1571, 1742, 359 i 2252 zresztą), aż wyzionie ducha.

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
Post został wyedytowany przez autora.
14

wysłane przez RaPer782

Karton_03 napisał(a):
Nawet gdyby tam go oddali, to i tak by gnił w magazynach (jak 1571, 1742, 359 i 2252 zresztą), aż wyzionie ducha.

Nie tylko one 😉 A Jelcz 080 czy przyczepa do "Ogórka"?

wysłane przez Tramwajarz 0

RaPer782 napisał(a):
Nie tylko one 😉 A Jelcz 080 czy przyczepa do "Ogórka"?

Co się stało z tym Jelczem 080?

wysłane przez MlodyS53 78

Tramwajarz napisał(a):
Co się stało z tym Jelczem 080?

Jest. Stoi. Czeka.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
3

wysłane przez Kanarek 58

SOLARIS1850 napisał(a):
Nie wierzę 🤦‍♂️

Ok rozumiem unowocześnianie i odmładzanie taboru no ale bez przesady jednego dać do muzeum z tego powodu, że to jedyne miejskie SG313 w Polsce, a tu sprzedaż...

Tylko podziękować SPPK... -_-

I co w związku z tym, że jedyne? Jak chcesz to wyłóż kilka tysięcy, a prezes Ci na pewno sprzeda. Jakbyś zrobił maślane oczka i powiedział, że na zabytek to może by Cię to tak dużo nie wyniosło. Nawet był taki jeden, który chciał sobie w prezencie sprawić Classica (pozdrawiam!), ale jak go od spodu zobaczył to się bardzo szybko rozmyślił.

Pozdrawiam :-)
5

wysłane przez Bebe Tosiek

Ja podejrzewam że to decyzja ma uzasadnienia :
1. Turki już są na tyle stare że SPPK woli wypuszczać w trasę tylko niskopodłogowe autobusy.
2. Są braki kadrowe i były cięcia na liniach 63 i 107 więc SPPK trzyma jakiś szereg autobusów jako rezerwa.
3. Jeszcze wracając do uzasadnienia 1, Turki jeżdżą po liniach pracowniczych do ZCH, oraz na 109 i 110 i już teraz niezwykle rzadko na 107.

Przydałby się jakiś przejazd pożegnalny.

Jestem ciekaw kiedy przyjdzie czas na wszystkie SU12 z 2011 roku, wszystkie uchodzą już za trupy przynajmniej ja tak słyszałem.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez SOLARIS1850

Bebe Tosiek napisał(a):
Jestem ciekaw kiedy przyjdzie czas na wszystkie SU12 z 2011 roku, wszystkie uchodzą już za trupy przynajmniej ja tak słyszałem.

U mnie w Koszalinie aż dziwię się, że jeżdżą na liniach 2 ostatnie sztuki DAB-a 1200B roczniki podajże 1991 i 1995 i po ostatniej sztuce modeli MAN NL222 i NG312- oba z '99...
1

wysłane przez RaPer782

SOLARIS1850 napisał(a):
U mnie w Koszalinie aż dziwię się, że jeżdżą na liniach 2 ostatnie sztuki DAB-a 1200B roczniki podajże 1991 i 1995 i po ostatniej sztuce modeli MAN NL222 i NG312- oba z '99...

W SPA Dąbie jeszcze (chyba) też jeździ Mercedes O530G #2999 😉 Jeśli się mylę to proszę Mnie poprawić 😉 Może w niektórych spółkach jak widać nie ważny rocznik czy norma spalania. Byle było niskopodłogowe.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

RaPer782 napisał(a):
W SPA Dąbie jeszcze (chyba) też jeździ Mercedes O530G #2999 😉

Jeździł, bo od awarii w sylwestra go nie tknęli. Już raczej nie pojedzie.
5