Forum

Żegnajcie "Turki"

Dziś o godzinie 11:00 po raz ostatni zajezdnię SPPK opuściły MAN-y SG313 770, 771 i 772. Autobusy zostały odebrane przez nowego nabywcę. Były to ostatnie wysokopodłogowe autobusy w szczecińsko-polickiej komunikacji miejskiej.

wysłane przez Ronaldinho

Czy coś wiadomo na temat nowego nabywcy?

wysłane przez Pepe 235

Ronaldinho napisał(a):
Czy coś wiadomo na temat nowego nabywcy?

Tak, branża żyletkowa.
9

wysłane przez RaPer782

Ronaldinho napisał(a):
Czy coś wiadomo na temat nowego nabywcy?

Słynne centrum handlowo-dystrybucyjne u Tkaczyków.

wysłane przez SOLARIS1850

RaPer782 napisał(a):
Słynne centrum handlowo-dystrybucyjne u Tkaczyków.

Czy nie mogli "Turków" wysłać do drugiej ręki do jakiegoś małego niskobudżetowego przewoźnika tylko wysyłają już na żyletki?

wysłane przez LagunaGrandtour 105

SOLARIS1850 napisał(a):
Czy nie mogli "Turków" wysłać do drugiej ręki do jakiegoś małego niskobudżetowego przewoźnika tylko wysyłają już na żyletki?

A to był jakiś casting kto może wziąć? Bierze ten przedsiębiorca, który zaproponuje najwyższą cenę. Zresztą, te wozy były całe przegnite od spodu, nie było niestety czego ratować.
5

wysłane przez RaPer782

SOLARIS1850 napisał(a):
Czy nie mogli "Turków" wysłać do drugiej ręki do jakiegoś małego niskobudżetowego przewoźnika tylko wysyłają już na żyletki?

A co to "Szansa na sukces"? Miały swoje lata, a poza tym który przewoźnik skusił by się na kupno wysokopodlogowego autobusu? Lata '90-te XX wieku już minęły. A skoro tak jest napisane iż są przegnite to wątpię aby którykolwiek polski przewoźnik połasił się na kupno (gratis naprawę).
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez SOLARIS1850

RaPer782 napisał(a):
A co to "Szansa na sukces"? Miały swoje lata, a poza tym który przewoźnik skusił by się na kupno wysokopodlogowego autobusu? Lata '90-te XX wieku już minęły. A skoro tak jest napisane iż są przegnite to wątpię aby którykolwiek polski przewoźnik połasił się na kupno (gratis naprawę).

Mamy teraz taką a nie inną sytuację, więc czemu nie wyślą turków gdzieś, gdzie mogłyby pomóc w ewakuacji imigrantów z Ukrainy? Stare no ale przydałyby się tym bardziej w takiej sytuacji
1

wysłane przez Kanarek 58

SOLARIS1850 napisał(a):
Mamy teraz taką a nie inną sytuację, więc czemu nie wyślą turków gdzieś, gdzie mogłyby pomóc w ewakuacji imigrantów z Ukrainy? Stare no ale przydałyby się tym bardziej w takiej sytuacji

Żeby się zepsuć po kilku kilometrach? One ledwo dawały radę jeździć na liniach pracowniczych i szczytowych brygadach linii miejskich. Nie wyobrażam sobie ich przejazdu przez całą Polskę. Jeśli chcesz pomóc to wsiadaj w samochód i leć na Ukrainę, a jak nie posiadasz prawka to w piątek chwilę przed północą z D.A. rusza bezpłatny autobus organizowany przez PKS, którym dojedziesz pod samą granicę.

Pozdrawiam :-)
4

wysłane przez RaPer782

SOLARIS1850 napisał(a):
Mamy teraz taką a nie inną sytuację, więc czemu nie wyślą turków gdzieś, gdzie mogłyby pomóc w ewakuacji imigrantów z Ukrainy? Stare no ale przydałyby się tym bardziej w takiej sytuacji

Czytasz czasem komentarze? W jednym z nich padło słowo "Przegnit(e)y".

wysłane przez kwgpp 1

SOLARIS1850 napisał(a):
Mamy teraz taką a nie inną sytuację, więc czemu nie wyślą turków gdzieś, gdzie mogłyby pomóc w ewakuacji imigrantów z Ukrainy? Stare no ale przydałyby się tym bardziej w takiej sytuacji

A dojechałby na miejce? śmiem wątpić, a jeszcze musiał by zrobić kurs powrotny, ciekawe czy by się znalazł ochotnik żeby usiąść za kierownicą na taką trasę, ale wątpię.

wysłane przez MlodyS53 78

kwgpp napisał(a):
A dojechałby na miejce? śmiem wątpić, a jeszcze musiał by zrobić kurs powrotny, ciekawe czy by się znalazł ochotnik żeby usiąść za kierownicą na taką trasę, ale wątpię.

Myślę że dałby rade. Na pożegnaniu całkiem sprawnie i przyjemnie się prowadził.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez kwgpp 1

SOLARIS1850 napisał(a):
Czy nie mogli "Turków" wysłać do drugiej ręki do jakiegoś małego niskobudżetowego przewoźnika tylko wysyłają już na żyletki?

Tak mogli :)
Człowieku z kąd Ty sie wziąłeś? Takie są prawa ryku. Bierze ten kto najwięcej zapłaci, a co później zrobi to jego sprawa. Będzie chciał to "potnie na żyletki" , albo zrobi z tego komunikację miejską w "pcimiu dolnym", albo wystawi na "destruction derby". Kupił, jego sprawa co z tym zrobi i nic Tobie do tego. Mogłeś zebrać kasę i sobie kupić i przekazać gdzieś ten złom dalej.
Poziom komisu spada i to bardzo, przykro mi to mówić, ale moderacja postów by się przydała. Zaraz tu będzie poziom jak z grup fb.
5

wysłane przez kasper1 50

Mam takie pytanie. Dlaczego MTIK lub STMKM nie zachowało MAN-a SG313 Lion's Classic G na cele muzealne?

PKS Szczecin - STOP masowych kasacji i kupowania szrotu z BVG Berlina.

wysłane przez Pepe 235

kasper1 napisał(a):
Mam takie pytanie. Dlaczego MTIK lub STMKM nie zachowało MAN-a SG313 Lion's Classic G na cele muzealne?

Bo nie sfinansowałeś tego zakupu? Cały czas tylko wyrażasz żądania, może czas obrócić to w czyny.
21
kasper1 napisał(a):
Mam takie pytanie. Dlaczego MTIK lub STMKM nie zachowało MAN-a SG313 Lion's Classic G na cele muzealne?

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jeśli tak, przeczytaj to co napisałem 5 wiadomości wyżej.
5
kasper1 napisał(a):
Mam takie pytanie. Dlaczego MTIK lub STMKM nie zachowało MAN-a SG313 Lion's Classic G na cele muzealne?

Kup rupiecia i przekaż do muzeum. Tylko wcześniej kup spawarkę i dużo blachy, przyda się....
2
kasper1 napisał(a):
Mam takie pytanie. Dlaczego MTIK lub STMKM nie zachowało MAN-a SG313 Lion's Classic G na cele muzealne?

Wiele razy przy takich pytaniach padała odpowiedź że potrzebne finansowanie.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.