Forum

Dajcie ludziom popatrzeć

- Nie mogę znieść tych tramwajów i autobusów z oklejonymi reklamą szybami. Czuję się w nich jak w trumnie - żali się szczecinianka.

wysłane przez nowy (gość)

I tu się koles mylisz. To czy odcień szyby jest jaśniejszy czy ciemniejszy nie ma znaczenia.Tak samo okleja się Citaro, Solarisa czy MANA. Liczy się współczynnik przepuszczania światła szyby, zastosowane filtry itd. Jeżeli chodzi o folię, w Polsce do oklejania pojazdów stosuje się najtanszą folię służąca do wyklejania tablic i takich tam, w których klej ma inny skład chemiczny niz w folii typowo samochodowej. Przy zbytnim podgrzaniu (podczas usuwania) takiej folii opalarką może dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej(odbarwienia itp.) Przy oklejaniu szyb folia jest jeszcze inna, jak zauważyłeś, "siateczka". Przy doborze takiej folii bierze się pod uwagę grubość folii, grubość i kolor warstwy kleju (zdarza się, że jest srebrna) oraz ilość oczek na metr kw. Poza tym sam proces oklejania nie może być spartolony, żeby folia nie miała pęcherzy powietrznych i żeby nie odchodziła po krótkim czasie, np. na rogach. Problem w tym, że taka folia może być droższa nawet trzykrotnie w stosunku do powszechnie stosowanej folii. Ale co ja tam moge wiedzieć, w końcu okleiłem w wakacje tylko osiem autobusów. Pozdrowienia
Dajcie ludziom popatrzeć · 18 lat temu · Piotr
Re: Dajcie ludziom popatrzeć · 18 lat temu · Piotr
Foliowanie autobusów · 18 lat temu · nowy (gość)
Re: Foliowanie autobusów · 18 lat temu · MC (gość)
Re: Foliowanie autobusów · 18 lat temu · nowy (gość)
Re: Foliowanie autobusów · 18 lat temu · mmm
Re: Foliowanie autobusów · 18 lat temu · nowy (gość)