Forum

Kierowcy autobusów chcą po 500 zł podwyżek

- Pracownicy dali nam wolną rękę w walce o podwyżki - mówi Zdzisław Cuber, szef Związku Zawodowego Kierowców z SPA "Klonowica".

wysłane przez Piotr

Iwo napisał(a):

> Z firm odchodzą > ludzie zniechęceni zarobkami, reforma ograniczyła się w > zasadzie do pogorszenia oferty przewozowej, żadnego rozwijania > się KM w tym mieście...

Chciałbym zauważyć, że jeszcze niedawno Szczecin był na dnie i dopiero co podnosi się z kryzysu. Każdy chce więcej pieniędzy, a budżet miasta jest ograniczony. Oczywiście jestem za tym, aby kierowca więcej zarabiał, ale czy nawet te 500zł rozwiąże problem? No to będzie 2,5tys, a wyjeżdzając z kraju 10tys? Jak ktoś chce wyjechać to i tak wyjedzie, a skoro sama Norwegia ma problem z kierowcami to jak rozwiązać problem w Polsce? Z czym my do państw dobrobytu? Nie mamy szans. Potrzeba wielu, wielu lat, aby wyrównał się poziom życia. Narzekać możemy, bo to smutne jest jakie mamy braki, ale jakiś czas temu czytałem, że Polska potrzebuje 50-60lat, aby zatarły się granice, bo szlaban to sobie można nawet na allegro wystawić, ale czy dzięki temu bliżej nam będzie do dobrobytu?

P.S. A poziom usług ciągle się obniża...dzisiaj byłem świadkiem ścigania sie dwóch pośpiesznych - B i C, a kierowcami oczywiście byli młodzi kierowcy.