Forum

Tramwaje Szczecińskie kupują kolejne niskopodłogowce

Spółka Tramwaje Szczecińskie ogłosiła przetarg ograniczony na zakup 22 fabrycznie nowych wieloczłonowych tramwajów niskopodłogowych wraz ze specjalistycznym wyposażeniem obsługowym oraz pakietem naprawczym.
Korczian napisał(a):

> Tabor powinien być ujednolicony, co jest ważne zwłaszcza dla > ekip technicznych

Zgadza się. Byłoby miło, gdyby elektryk mając w zajezdni 40 tramwajów, nie musiał posiadać więcej jak 5 skoroszytów schematów (po jednym na każdy model). Możliwe są 2 kierunki działań: konsekwentne trzymanie się jednego schematu elektrycznego przy dużej licznie wagonów (a więc duża liczba jednakowych "modernizacji"), lub rozdział poszczególnych modeli tramwaju pomiędzy zajezdnie. W drugim przypadku przychodzi mi na myśl Warszawa, gdzie modeli tramwajów jest około 10-ciu, a każda z zajezdni ma 4-5 typów wozów na swoim terenie. Oczywiście mówię dosyć ogólnikowo, gdyż rozeznania w poszczególnych podtypach 105-tek, nie mam, a w Warszawie jest ich spoooro.

> a także motorniczych > (ci, którzy mają już opanowane Swingi, nie będą musieli > się doszkalać, a nowi będą mieli na czym ćwiczyć).

No tak, im więcej jest ludzi, którzy mają bardzo wybiórcze uprawnienia, tym większy problem dla dyspozytorów i planistów przy układaniu grafików i wystawianiu wozów. Idealnie byłoby gdyby każdy motorniczy miał uprawnienia na wszystko, ale wiadomo, że to kosztuje, a pojedynczej osobie trudno jest różne wagony ogarnąć ;)

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)
Re: Tramwaje Szczecińskie kupują kolejne niskopodłogowce · 12 lat temu · Luke_Police 
SIWZ · 12 lat temu · zack1989
Re: SIWZ · 12 lat temu · leks
Re: SIWZ · 12 lat temu · Jasiek
Re: SIWZ · 12 lat temu · mxk
Re: SIWZ · 12 lat temu · Bodek
Re: SIWZ · 12 lat temu · Mario 
Pierwszy przyjedzie 30 września · 12 lat temu · Bamip
Re: Pierwszy przyjedzie 30 września · 12 lat temu · Bamip
Wymóg · 12 lat temu · Mario 
Re: Wymóg · 12 lat temu · techno
Re: Wymóg · 12 lat temu · MarcinB
Re: Wymóg · 12 lat temu · BatiX 
Re: Wymóg · 12 lat temu · zack1989
Ciekawe kryteria · 12 lat temu · Luke_Police 
Internet w tramwajach · 12 lat temu · Bamip
Re: Internet w tramwajach · 12 lat temu · Luke_Police