Forum

Cmentarny raport 2016 (20:05)

Jak co roku, okres Wszystkich Świętych oznacza wzmożone przewozy w komunikacji miejskiej. Prezentujemy raport z miasta.

wysłane przez man1995 55

Glemp napisał(a):

> Rozumiem, że dla kierowców Ludowa jest bardzo wygodna bo punkt > socjalny i spokojny odpoczynek, ale mimo wszystko jeżdżenie tam 867 > co 4 minuty i jeszcze 853 wydaje się lekką przesadą. Zwłaszcza, > gdy cały czas się narzeka na brak sprawnego taboru i kierowców. > Ćwiartka tego zapewnia przesiadkę z tramwajów na Ludowej, jeśli > taka była idea i rzeczywiście każdym kursem ruszało 7 osób jak > pisze Wojtek. > 

A gdzie byś puścił te linie? Bo ja nie wiem gdzie bym zawrócił takie 867 czy 853. Na Stoczni? Nie ma miejsca. 67, 53 i 60 zajmują swoje perony. Do tego 860 tam zawijało. Nie zapomnij też, że 53 jeździło wg specjalnego rozkładu i wozów było jeszcze więcej niż w dni powszednie w czasie szczytu. Nie wiem jaka była frekwencja na trasie Stocznia-Ludowa w 853 ale jestem przekonany, że dla wszystkich kierowców było lepiej jechać tam i spokojnie zaparkować, zrobić co trzeba, chwilę odsapnąć i jechać dalej...

> Pętli do wykorzystania w dni świąteczne w okolicy jest sporo- > Kołłątaja i Arkońskie z kluczowymi dla Was punktami socjalnymi, > pusty przy dużym osiedlu stoi końcowy 68. Jeśli coś oprócz 880 > ma jechać na Komuny Paryskiej, to ewentualnie jest jeszcze > Rugiańska. Podejrzewam, że każda z nich wygenerowałaby większy > ruch w kierunku cmentarza niż Ludowa.

Kołłątaja? A gdzie tam masz miejsce? Jedynie peron 87 wolny. Ale sama pętla jest za mała dla "odpoczywających" pojazdów w takiej ilości plus trzeba jakoś podstawić się na peron. Końcowy na Kormoranów? A gdzie tam pójdziesz chociażby się "złamać"? Na tyły biedronki? Czy postawić ekskluzywnego toi-toia? Z Rugiańską ta sama śpiewka. Ludzi trzeba zachęcać do podróżowania KM w taki dzień i zrobić to tak żeby było jak najwygodniej. Wg mnie w tym jak i zeszłym roku dodatki cmentarne zostały zorganizowane bardzo dobrze. Nie wiem kto na te wszystkie pomysły wpadł ale chwała mu za to.