Forum

Autobusy za unijne miliony

Do polickiej zajezdni autobusowej trafiło 5 nowych autobusów. To 2 przegubowe Solarisy Urbino 18 i 3 krótkie Solarisy Urbino 12. A spółka ogłosiła właśnie przetarg na kolejne pojazdy. Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne to jedyny przewoźnik obsługujący linie m.in. na terenie Szczecina, który od lat inwestuje jedynie w nowy tabor.

wysłane przez PrzemekW

Jasiek napisał(a):

> Przy takim poziomie finansowania myślę że wilk syty i owca cała. > A w przyszłym roku 20 nowych fabrycznie.

Co kto lubi. Ja uważam, że w mieście wielkości Szczecina, z dwu miliardowym budżetem rocznym, niepoważnym jest zakup pojazdów używanych. Z 20 nówek oczywiście należy się cieszyć, ale później co? kolejne 10 lat stagnacji? Najstarsze Solarisy które kupiliśmy jako nowe, mają już po niemal 13 lat, a oprócz nich mamy jeszcze stosy wyeksploatowanych MANów wszelkiej maści, parę lat starszych. Po dostawie tych 20 sztuk nowych autobusów (i w dalej nieokreślonej przyszłości 16 hybryd do SPAK), powinno się robić takie strzały jak robi teraz SPPK - 5 sztuk fabrycznie nowych raz na rok i byłby stale w miarę nowy tabor. Oczywiście to abstrakcja, nie przy takiej władzy. Zapomniałem też o tym, że mamy dwie zajezdnie tramwajowe gdzie średnia wieku to odpowiednio 28 lat dla EZP i 25 dla EZG...
Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · Czarny87
Re: Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · PrzemekW
Re: Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · Czarny87
Re: Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · PrzemekW
Re: Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · PrzemekW
Re: Autobusy za unijne miliony · 6 lat temu · PrzemekW