Forum

Nieuczciwy przetarg w Szczecinie? Odwołanie Arrivy

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie prowadzi przetarg na obsługę 18 linii autobusowych i usługi tele-busa przez cały 2019 r. Od jego warunków odwołała się Arriva. Spółka zwraca uwagę, że moment ogłoszenia postępowania i start przewozów eliminują jakąkolwiek konkurencję dla obecnego operatora tego zlecenia, czyli PKS Szczecin.
lukaszenko napisał(a):

> Akurat od takich rzeczy są inne instytucje niż ZDiTM. Oni nie > mają uprawnień do badania stanu technicznego pojazdów. Owszem, > jeśli widzieliby że odlatuje pokrywa silnika albo gubi olej to > mogą zgłosić na policję lub ITD aby zrobić kontrolę takiemu > pojazdowi, ale to są dosyć skrajne przypadki. W innych nic nie > mogą zrobić.

To dziwne, bo ja byłem świadkiem jak facet z ZDiTM-u przeprowadzał taką kontrole. Kazał kierowcy wcisnąć gaz podczas gdy miał zaciągnięty ręczny, żeby sprawdzić czy działa. Chodził z takim zwykłym drogowym pachołkiem i wkładał go w drzwi żeby sprawdzić czy drzwi odbijają. Nie pamiętam już czy sprawdzał coś jeszcze i czy były jakieś konsekwencje z tego tytułu, prawdopodobnie jeżeli coś jest nie tak to mówią by wpisać daną usterkę w książkę pojazdu i idzie notatka do kierownictwa. W innej sytuacji kierowca dostał od ZDiTM-u dwie pieczątki (czyli karę pieniężną) za to, że nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Nie jestem pewny, ale chyba wszystko zależy od tego jak sporządzona jest umowa między ZDiTM-em a przewoźnikiem.

-- Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)