Bus zamiast F?

torwid, 25.10.2005
Kategoria: Autobus
[dodane 25.10.2005, g. 12:32 przez –– mkubien]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

Piotr pisze:
Oferta wedlug mnie bardzo atrakcyjna (dla pracujacych), nowy pojazd...gwarantowane zapewne wygodne siedzace miejsce...rosnie alternatywa dla KM ;)-jezeli chodzi o Szczecin i Police :)...Troche to... czytaj dalej »

–– Phobos pisze:
Czy ty czytasz to co piszesz? "Gwarantowane"? Busik ma 19 miejsc siedzacych i ofertee atrakcyjniejsza nic "F" - myslisz, ze przy Kindzie duzo czasu bedzie potrzeba az sie okarze, ze nie ma juz... czytaj dalej »

Piotr pisze:
a gwarantowane jakie miejsca? Lezace? Stojce? Przeciez to ma byc busik, tak? Wiec jak sie zalapiesz i bedzie miejsce to jakie masz gwarantowane miejsce? Chyba wygodne siedzace, nieprawdaz?:/ ale jak... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 91 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Prawdopodobnie od piątku Police ze Szczecinem połączy nowa linia autobusowa. Ma to być standard, jakiego nie ma w komunikacji miejskiej.

Linię początkowo ma obsługiwać jeden bus, ktory pomieści 19 osób. Docelowo na trasie linii nr 2 mają się jednak pojawić cztery pojazdy, kursujące co 15 minut.

Szczecin Blog

Linię uruchamia firma "Ever Trans", która kursuje już z Polic do Nowego Warpna, chce także połączyć Szczecin z Pobierowem. Kursy z Polic do Szczecina rozpoczną się w piątek, o ile ZDiTM na czas zaakceptuje złożone przez firmę dokumenty.

Trasa linii i jej rozkład jazdy zostały już wcześniej uzgodnione. Firma ma zgodę Urzędu Marszałkowskiego i czeka tylko na dopełnienie formalności. Przejazd spod CHU "Kinga" pod budynek "Odry" w szczecińskiej al. Niepodległości ma trwać 25 minut i, jak zaznaczają przedstawiciele firmy, jest to czas realny do zrealizowania, w przeciwieństwie do norm obowiązujących dla linii pospiesznej F. Do Polic "dwójka" będzie wyruszać sprzed dawnego baru "Extra". Jako linia ekspresowa nie będzie miała przystanków pośrednich, w planach jest ewentualny postój także na przystanku "Komuny Paryskiej", ale na to na razie nie ma zgody.

Przejazd klimatyzowanym, nowym busem, wyłącznie na miejscach siedzących, ma kosztować ok. 5 zł. Na pewno będzie to mniej, niż 5,80 (tyle kosztuje bilet na linię F między Szczecinem a Policami). Nie będzie jednak ulg i zniżek. Z kupnem blietów nie będzie problemu - bedą do nabycia w "Kindze" i u kierowcy, wyposażonego w kasę fiskalną.

91 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)