Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

 Kolejne pytania do przetargu SPAD

андекалбин, 15.02.2010
Kategoria: Autobus
[dodane 15.02.2010, g. 11:30 przez –– end]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum
Dyskusja na temat tej informacji jeszcze się nie rozpoczęła. Możesz być pierwszym, który napisze do niej komentarz! Wejdź na forum.
Więcej...
Odpowiedzi na pytania do przetargu w SPA Dąbie андекалбин
(10.2.2010)

10 lutego do SPA Dąbie wpłynęły kolejne pytania od wykonawców, związane z przetargiem na 10 autobusów przegubowych.

1. W jaki sposób w "Kryterium 2. Materiał, z którego jest wykonana konstrukcja nośna pojazdu" Zamawiający oceni dopuszczone rozwiązanie konstrukcji ramowej podwozia (nadwozie spawane, zintegrowane z podwoziem) wykonanego ze stali stopowej, konstrukcyjnej, drobnoziarnistej, o podwyższonej wytrzymałości, kwalifikującej się do grupy trudnordzewiejących, poddane dodatkowo wieloetapowemu procesowi (piaskowanie, gruntowanie, woskowanie, pokrywanie głuszącą masą bitumiczną) zapewniającemu pełną ochronę antykorozyjną bez konieczności wykonywania konserwacji i napraw przez okres udzielonej gwarancji na perforację szkieletu podwozia?

Zamawiający dopuści rozwiązanie konstrukcji nośnej podwozia (nadwozie spawane, zintegrowane z podwoziem) wykonanego ze stali stopowej, konstrukcyjnej, drobnoziarnistej, o podwyższonej wytrzymałości, kwalifikującej się do grupy trudnordzewiejących, poddane dodatkowo wieloetapowemu procesowi (piaskowanie, gruntowanie, woskowanie, pokrywanie głuszącą masą bitumiczną) zapewniającemu pełną ochronę antykorozyjną bez konieczności wykonywania konserwacji i napraw przez okres udzielonej gwarancji na perforację szkieletu podwozia, w sposób określony w Rozdziale 13, pkt 13.2., ppkt 13.2.1. wg kryterium pkt b) - tzn. przyzna za przedmiotowe rozwiązanie 1 punkt. Zamawiający wyjaśnia, iż w sposób oczywisty przedstawione rozwiązanie konstrukcyjne nie wypełnia kryteriów określonych w ppkt 13.2.1. a), tzn. konstrukcja nośna pojazdu nie jest wykonana ze stali nierdzewnej wg normy PN – EN 10088, aluminium.
W związku z powyższym Zamawiający nie przyzna za rozwiązanie przedstawione przez Wykonawcę 10 punktów.

2. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na przeprowadzenie szkolenia w terminie do 10 dni po przekazaniu autobusów Zamawiającemu, umożliwi to przeprowadzenie szkoleń na już gotowym autobusie z wykorzystaniem zastosowanych urządzeń?

Tak, Zamawiający wyraża zgodę na zaproponowaną przez Wykonawcę zmianę terminu szkolenia w zakresie określonym w §2 ppkt 14. Wzoru umowy sprzedaży stanowiącej Załącznik nr 6 do SIWZ.

Czytaj także na stronie: SPA Dąbie »

źródło: SPA Dąbie
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)