Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

 Zielona Góra z elektrykami Ursusa i przegubami Mercedesa

Transport Publiczny, 10.10.2017
Kategoria: Autobus
[dodane 10.10.2017, g. 19:55 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Zielona Góra: MZK w Zielonej Górze rozstrzygnął po ponad pięciu miesiącach dwa spore przetargi na dostawę taboru. Solaris przegrał postępowanie na dostawy 47 elektrobusów o długości 12 m na rzecz Ursus Busa, który złożył tańszą ofertę. Zamówienie na 17 przegubowców trafiło do EvoBusa, który wystartował w postępowaniu jako jedyny.

Pierwsze postępowanie dotyczy dostawy 47 autobusów elektrycznych o długości 12 m oraz dwóch pojazdów serwisowych. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy przy pierwszym, unieważnionym postępowaniu. Jak dotąd to największe zamówienie na elektryki w kraju. Wypełnia ono plany Zielonej Góry, która mocno chce postawić właśnie na ten rodzaj taboru. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne.

O zamówienie ubiegały się dwa podmioty – Solaris oraz konsorcjum Ursus Bus i Ursus. Zamawiający rozstrzygnął postępowanie po blisko pięciu miesiącach do składania ofert. Ostatecznie zamówienie trafia do Ursusa, który zaoferował niższą cenę, opiewającą na kwotę 96,5 mln zł brutto. Solaris wystartował kwotę o ok. 4,5 mln zł więcej. Dostawy mają zostać zrealizowane do 30 listopada 2018 r.

Przeczytaj całość na stronie: Transport Publiczny »

źródło: Transport Publiczny
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)