Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Kasper Fiszer, Transport Publiczny, 27.01.2018
Kategoria: Artykuł
[dodane 27.01.2018, g. 23:12 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Łódź: Jedynie do najbliższego piątku 2 lutego funkcjonować będzie tramwajowe połączenie Łodzi z Ozorkowem przez Zgierz. Łódzkie MPK potwierdziło oficjalnie wcześniejsze doniesienia o planach zawieszenia ruchu. Stan infrastruktury jest bowiem tak zły, że ma zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i osób postronnych. Jutro (w niedzielę 28 stycznia) na podmiejską trasę wyjedzie historyczny wagon 803N należący do Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Wielotygodniowa, relacjonowana na naszych łamach szeroko dyskusja dotycząca przyszłości tramwajowej linii 46 zostaje przerwana przez zawieszenie przewozów. Jak potwierdziło wcześniejsze nieoficjalne doniesienia łódzkie MPK, ruch na trasie Łódź – Zgierz – Ozorków prowadzony będzie jeszcze tylko przez tydzień. W następną sobotę połączenie będzie już obsługiwane komunikacją zastępczą.

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia o zawieszeniu

– W chwili obecnej mogę jedynie potwierdzić informacje o zawieszeniu kursów – powiedział nam Sebastian Grochala, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Przewoźnik nie podaje na razie szczegółów dotyczących organizacji transportu na odcinku podmiejskim. Nie wiemy też, jakie są dokładne wyniki prowadzonych na zlecenie przewoźnika badań technicznych stanu sieci trakcyjnej. Dodatkowe dane mają zostać przekazane mediom na początku przyszłego tygodnia.

Przeczytaj całość na stronie: Transport Publiczny »

źródło: Transport Publiczny
2 komentarze | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)