Encyklopedia

Historyczny San H-100

dodane przez X; zmodyfikowane przez X

Szczeciński San H 100 został w styczniu 2003 r. sprowadzony przez Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej do Szczecina ze złomowiska w Krzyżu Wielkopolskim, jako autobus niemal kompletny, jednak zniszczony i niesprawny technicznie. Ocalony San wyprodukowany został około 1970 roku i jest w wersji międzymiastowej. Po długich i żmudnych przygotowaniach, w maju 2003 roku autobus został przetransportowany do Sanoka. Znajdująca się tam fabryka autobusów Autosan S.A., w której wiele lat temu San został zbudowany, zgodziła się nieodpłatnie wykonać remont kapitalny nadwozia oraz odtworzyć wnętrze autobusu.

Po zakończeniu remontu w Starachowicach, w marcu 2006 r, gdzie wykonano remont kapitalny oraz niezbędną rekonstrukcję układu napędowego, wyremontowany autobus został przetransportowany do Szczecina, na teren bazy Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Klonowica, gdzie stacjonował trzy lata wcześniej.
na podstawie: Infobus.pl, Polskie Auta,

opracował: Romanas
Licencja Creative Commons
Ten artykuł encyklopedyczny jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe. Udostępnienie na licencji Creative Commons obejmuje treść artykułu i (o ile nie zaznaczono inaczej) nie dotyczy załączonych ilustracji.