Encyklopedia

description Linia 98 (TNŻ) Maczka - Kwiatkowskiego

dodane 30.08.2018, godz. 18:10 przez zdjęcie profilowe użytkownika bartez bartez; zmodyfikowane 1.01.2019, godz. 6:48 przez zdjęcie profilowe użytkownika jas59 jas59

01.01.2019
Dodano informacje o zmianach na linii zdjęcie profilowe użytkownika jas59 jas59
Trasa: Maczka — Ku Słońcu (z powrotem: Ku Słońcu — Polskich Marynarzy — Maczka) — Kwiatowa — Świętej Kingi — Krakowska — Samborska — Harnasiów — Zbójnicka — Europejska — Krakowska — rondo Uniwersyteckie — Południowa — rondo Hakena — Krygiera — Cukrowa (z powrotem: Cukrowa — rondo Uniwersyteckie) - Kwiatkowskiego

Linia 98 została uruchomiona 3 września 2018 roku. Linia uruchomiona jako "Transport na żądanie" kursuje w godzinach 6:00-22:00 w dni powszednie. Obsługiwana jest przystosowanymi do tego celu busami przez PKS Szczecin.
Dany kurs widniejący w rozkładzie jazdy realizowany jest gdy minimum na 20 minut przed jego rozpoczęciem wpłynie telefoniczne zgłoszenie od pasażera.

Linia obsługuje wąskie uliczki Gumieniec, gdzie puszczenie nawet najmniejszego autobusu miejskiego nie jest możliwe. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na tramwaj lub autobus.

Od 19 listopada 2018 uczniowie z Gumieniec mają lepszy dojazd do swoich szkół. Organizator komunikacji w mieście wprowadził dodatkowe kursy w relacji:

Maczka — Chobolańska Szkoła ulicami: Maczka — Ku Słońcu (z powrotem: Ku Słońcu — Polskich Marynarzy — Maczka) — Kwiatowa — Św. Kingi — Krakowska — Dworska — Chobolańska (z powrotem: Chobolańska — Braniborska — Krakowska).

Na trasie uruchomiono przystanki: Maczka, Osiedle Kapitanów, Hrubieszowska, Polskich Marynarzy, Gumieńce, Kwiatowa, Św. Kingi, Krakowska — Rubież, Poronińska, Chobolańska, Chobolańska Szkoła (nowy przystanek końcowy).

Na dodatkowej trasie linia 98 kursuje w dni powszednie tylko w dni nauki w szkołach w godzinach 7:40-15:50. Dodatkowo na podstawowej trasie linii 98 (Maczka — Kwiatkowskiego) został zmieniony rozkład jazdy w związku z korektą czasu przejazdu na trasie w obu kierunkach.

Na wniosek pasażerów od 2 stycznia 2019 roku ZDiTM wprowadził zmiany na linii. Kursy zostały dostosowane do zajęć w SP 16 przy ulicy Chobolańskiej. Dodatkowo w godzinach wieczornych na kursach z przystanku „Maczka” linia skomunikowana zostanie z liniami tramwajowymi na pętli „Gumieńce”.
Komunikat ZDiTM