Encyklopedia

Pętla autobusowa Łukasińskiego Ogrody

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

20.04.2022
dodano informacje o nowej siatce połączeń w gminie Dobra oraz nowych liniach zatrzymujących się na pętli Waszka
27.04.2021
Dodano schemat pętli fan004

Pętla „Łukasińskiego Ogrody” położona jest na skrzyżowaniu szczecińskiej ulicy Łukasińskiego z ulicą Nasienną w Mierzynie. 

zdjęcie
Deszczowy poranek na ogrodach
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dojazd do niej odbywa się poprzez przejechanie brukowanego odcinka ulicy Łukasińskiego i wjazd do specjalnie wydzielonej zatoczki na samym środku skrzyżowania. Wyposażenie pętli jest skromne i nie znajduje się na niej nic więcej, prócz słupka przystankowego i wąskiego chodnika.

Sama pętla znajduje się w pobliżu ogródków działkowych. Autobusy, które do niej dojeżdżają często stanowią jedyny środek transportu dla osób starszych, głównych użytkowników linii, dlatego też linia 74, która przez lata jako jedyna dojeżdżała do krańcówki „Łukasińskiego Ogrody” w okresie wiosenno-letnim miała zdecydowanie wyższą częstotliwość kursowania na tym odcinku w stosunku do pozostałego okresu w ciągu roku.

zdjęcie
Letni tabor w letni poranek
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Obecnie, z pętli korzystają linie 222 oraz 227, które w przypadku wariantowych kursów do pętli „Mierzyn Szkoła” traktują pętlę w obu kierunkach jako przystanek przelotowy.

1 maja 2022 roku w gminie Dobra uruchomiono nową siatkę połączeń wraz ze zmianą numeracji. W związku z tym, linia 74 (wówczas kończąca swój bieg na pętli) została zastąpiona przez linie 222 oraz 227.

na podstawie wiedzy własnej - autor: man

aktualizacja: Waszka